Neler Yeni

Ideapad Gaming 3 RTX3060 yeni seri performans sorunu

dyspaire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ege tahmaz
Çünkü artık 12.nesil ve 13.nesil Intel işlemciler Windows 11'de daha optimize çalışıyor. Şuan en iyi performansı Windows 11'de alırsın.
Windows 11 Yapılımı:
1) Öncelikle elinizde en az 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun.
2) (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11) sayfayı alta kaydır, İSO yazan kısmından Windows 11'i seçip indir. Bu indirme işlemi bittikten sonra masaüstünde ya indirilenler klasöründe bu İSO'nuz görünecek.
3) Şimdi RUFUS adlı programı indiriyoruz. (https://rufus.ie/tr/)
4) RUFUS'u çalıştırıyoruz ve flash belleği takıyoruz. Önyükleme seçiminden indirmiş olduğunuz İSO'yu seçiyorsunuz. Sonra Disk Bölüm Düzenini GPT seçiyorsunuz, Hedef Sistem ise UEFİ (CSM yok) diye görünecek. Diğer hiçbir şeye dokunmanıza gerek yok otomatik yapıyor bu ayarları sonra başlat diyorsunuz. Ondan sonra bir kaç tane daha seçenek çıkıyor 3 ya da 4 kutucuklu onları boş bırakın. Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Sonra format flashınız hazır olacak.
Çok teşekkür ederim bilgilendirme için dün windows 10 yüklemeye çalıştım gece sonradan vazgeçtim birazdan tekrardan windows 11 yükleyeceğim fakat dün şöyle bir sorunla karşılaştım format ekranında ssd yi görmüyordu laptopumun çalışan 1tb ssd yi görmüyordu neyden dolayı oldu o bilgin var mı ?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,578
İsim
Emre Zengin
Çok teşekkür ederim bilgilendirme için dün windows 10 yüklemeye çalıştım gece sonradan vazgeçtim birazdan tekrardan windows 11 yükleyeceğim fakat dün şöyle bir sorunla karşılaştım format ekranında ssd yi görmüyordu laptopumun çalışan 1tb ssd yi görmüyordu neyden dolayı oldu o bilgin var mı ?
Intel VMD kaynaklı hocam. Format ekranı geldiği zaman oradan sürücüsünü yüklemen lazım birazdan nasıl yapacağını yazacağım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,578
İsim
Emre Zengin
Beklemedeyim vallaha teşekkür ederim yardımların için.
1) Hocam öncelikle bu siteden https://www.intel.com.tr/content/ww...ane-memory-11th-up-to-13th-gen-platforms.html f6vmdflpy-x64.zip'i indirin.
2) İndirdikten sonra dosyayı klasöre çıkartın. Çıkarttıktan sonra f6vmdflpy-x64'ü direk format USB'sinin içine atın hocam.
3) Format ekranında disk alanına geldiğiniz zaman orada sürücü yükle butonuna göreceksiniz hocam. Ona tıklayın ve f6vmdflpy-x64 klasörünü seçin. Ekrana Intel RST VMD Controller gelecek onu kurun hocam. Ondan sonra format işlemine devam edebilirsin.

dyspaire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ege tahmaz
1) Hocam öncelikle bu siteden https://www.intel.com.tr/content/ww...ane-memory-11th-up-to-13th-gen-platforms.html f6vmdflpy-x64.zip'i indirin.
2) İndirdikten sonra dosyayı klasöre çıkartın. Çıkarttıktan sonra f6vmdflpy-x64'ü direk format USB'sinin içine atın hocam.
3) Format ekranında disk alanına geldiğiniz zaman orada sürücü yükle butonuna göreceksiniz hocam. Ona tıklayın ve f6vmdflpy-x64 klasörünü seçin. Ekrana Intel RST VMD Controller gelecek onu kurun hocam. Ondan sonra format işlemine devam edebilirsin.
O zipin içindeki direkt olarak dosyayı format windows 11 içiin taktığım usb belleğin içine mi atayım sıkıntı çıkmaz değil mi 2 farklı usb kullanmazsam ?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,578
İsim
Emre Zengin
O zipin içindeki direkt olarak dosyayı format windows 11 içiin taktığım usb belleğin içine mi atayım sıkıntı çıkmaz değil mi 2 farklı usb kullanmazsam ?
Olmaz hocam istersen ayrı belleğin içine at.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,578
İsim
Emre Zengin

dyspaire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Ege tahmaz

Ekler

• resim_2023-02-13_211130277.png
    resim_2023-02-13_211130277.png
    17.9 KB · Hit: 33

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,578
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,578
İsim
Emre Zengin
Tamamdır rufustan sonra bu hallolsun şeyi yapacağım intelin şeyini atacağım dosyayı değilmi direkt olarak f6vmdflpy-x64 direkt bunu
Aynen bunu dosyadan klasöre çıkart ondan sonra klasörü direk belleğin içine at yani f6vmdflypy-x64 bunu. @dyspaire

Top Bottom