Neler Yeni

İkinci el ekran kartı

Armi3067

80+ Bronze
Eyvallah dostum. Şimdi baktım da birçok Sapphire ve Sapphire pulse modeli var ve puanı yüksekmiş neden uzak durulmalı sana zahmet anlatır mısın?
Dediğim gibi kendi sitesinden de gidip bakarsan sapphire markasına Referans ile Pulse arasında donanım ve yapı olarak hiç fark yok, tasarım vs. aynı. Tek fark teknik özelliklerde pulse TriXXX destekliyor oda hiç bir işe yramıyor zaten, kullananda yoktur bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD alıcaksan XFX markasından Qick veya Merc, Sapphire markasından Nitro+ veya Powercolor markasından Red Dragon veya Red Devil, Asrocktan ise Phantom gaming alabilirsin çok kaliteli ve iyi kartlar.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Sinan Aba
Piyasada bir satıcı bulduk 12.500TL'den satıyordu taki bu sabaha kadar zam yapmış 16.000TL'ye satıyor. Şuan farklı bir satıcıdan dediğim modelleri bulduk iki modelde aynı fiyat 9.500TL.

Pulse kötü bir model referans karttan bir farkı yoktur, doğrudur.

fakat pulse kullanıyorum ve memnunum dediğim gibi yakın zamanda da 2K bir ekrana ageçme planım var o yüzden de yükseltiyorum, yoksa cidden çok iyi kart hiç bir lafım yok hala herkese öneririm. XFX Merc bulabilirsem AMDde de alabilirm. dediğim gibi aklımda 6700XT, 6800 ve 3080 var şuan üçünden birini alacağım.
Ben genel olarak pulse serisnin bana yaşatıklarından dolayı birdaha alamam. Ama sorun yaşamayanda var şans işi.
Ben xfx rx 6800 merc kullanıyorum memnunum. Bende ilk başta hadi tekrar nvidia geçeyim dedim baktım o paraya 3070ti var :D tekrar amd aldım 6200tl ödedim. %30 fanlarda 60 derece. (miningli)
Eyvallah dostum. Şimdi baktım da birçok Sapphire ve Sapphire pulse modeli var ve puanı yüksekmiş neden uzak durulmalı sana zahmet anlatır mısın?
Dostum ben 5 amd kart değiştirdim pulse serisi hariç hiç birinde sorun yaşamadım. Arkadaşım geçen gün sapphire pulse 7700xt aldı ben dedim almasın diye dinlemedi beni şimdi wattman yiyor sürekli başka pc'ye taktı kart voltajı ile oynadı vs herşeyi yaptı yani ama düzeltemiyor :D

Armi3067

80+ Bronze
AMD tarafında markaların düşük modellerini önermiyorum fakat geçen sene kasımda en ucuz alınabilecek güncel kart Pulse RX6600'dü 5000TL'ye almıştım aşırı memnunum dediğim gibi tamamen kişisel sebeplerden yetmiyor bana ve genel RTX performansından. ama rtx çok kafa takmıyorum yişne çünkü amd bakmaya devam ediyorum bu arada ben sapphire pulse rx6600 ekran kartında hiç sorun yaşamadım taş gibi çalışıyor kart tek sıkıntı coil whine, rx 570'te de yaşıyordum bunda da.

Ben genel olarak pulse serisnin bana yaşatıklarından dolayı birdaha alamam. Ama sorun yaşamayanda var şans işi.
Ben xfx rx 6800 merc kullanıyorum memnunum. Bende ilk başta hadi tekrar nvidia geçeyim dedim baktım o paraya 3070ti var :D tekrar amd aldım 6200tl ödedim. %30 fanlarda 60 derece. (miningli)

Dostum ben 5 amd kart değiştirdim pulse serisi hariç hiç birinde sorun yaşamadım. Arkadaşım geçen gün sapphire pulse 7700xt aldı ben dedim almasın diye dinlemedi beni şimdi wattman yiyor sürekli başka pc'ye taktı kart voltajı ile oynadı vs herşeyi yaptı yani ama düzeltemiyor :D
Aynı kartı almayı düşünüyorum Merc 6800. Mercler çok hoşuma gidiyor yan tarafında sade ışıklı marka model kart xfx en üst serisi çok hoş ve iyi cidden.

Bir soru soracağım neden özellikle GDDR6X bellekte miningli kartlardan uzak duramamız gerek? @MrCodeX

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Sinan Aba
AMD tarafında markaların düşük modellerini önermiyorum fakat geçen sene kasımda en ucuz alınabilecek güncel kart Pulse RX6600'dü 5000TL'ye almıştım aşırı memnunum dediğim gibi tamamen kişisel sebeplerden yetmiyor bana ve genel RTX performansından. ama rtx çok kafa takmıyorum yişne çünkü amd bakmaya devam ediyorum bu arada ben sapphire pulse rx6600 ekran kartında hiç sorun yaşamadım taş gibi çalışıyor kart tek sıkıntı coil whine, rx 570'te de yaşıyordum bunda da.

Aynı kartı almayı düşünüyorum Merc 6800. Mercler çok hoşuma gidiyor yan tarafında sade ışıklı marka model kart xfx en üst serisi çok hoş ve iyi cidden.

Bir soru soracağım neden özellikle GDDR6X bellekte miningli kartlardan uzak duramamız gerek? @MrCodeX
Valla nedenini bilmiyorum ama abdullah reis öyle yazmış. Kendi de mining yapıyordu bi ara belki minigli karta test yapıp stabil bulmamıştır

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
HC

Wattman garantiye girmiyor mu hocam?

Armi3067

80+ Bronze
Valla nedenini bilmiyorum ama abdullah reis öyle yazmış. Kendi de mining yapıyordu bi ara belki minigli karta test yapıp stabil bulmamıştır
Anladım sağ olasın ben yine baştaki arkadaşın dediği testleri teker teker yapıp 10-15'er dakika olucak şekilde iki tarafıda yormadan almayı düşünüyorum vram testini yaparım özellikle arkadaşta vram testi yapın dedi Abdullah'ta almayın demiş Hwİnfo ile de kontrol ederim vram errorları test yaparken hata 0'da kalır ise bir sıkıntı yoktur artık.

Wattman garantiye girmiyor mu hocam?
Girmiyor hocam 500 serisi Wattman serisiydi zaten hepsini kullandık kullanıcılar olarak.

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
HC
Anladım sağ olasın ben yine baştaki arkadaşın dediği testleri teker teker yapıp 10-15'er dakika olucak şekilde iki tarafıda yormadan almayı düşünüyorum vram testini yaparım özellikle arkadaşta vram testi yapın dedi Abdullah'ta almayın demiş Hwİnfo ile de kontrol ederim vram errorları test yaparken hata 0'da kalır ise bir sıkıntı yoktur artık.

Girmiyor hocam 500 serisi Wattman serisiydi zaten hepsini kullandık kullanıcılar olarak.
Valla ben ilk kez ekran kartı aldım hocam o da 4060 birçok karşılaştırma videosu da izledim pişman değilim baya iyi kart ama sanırım 1080P kartı 2K kartı değil doğru muyum? 2K performansı nasıl biliyor musunuz?

Armi3067

80+ Bronze
Valla ben ilk kez ekran kartı aldım hocam o da 4060 birçok karşılaştırma videosu da izledim pişman değilim baya iyi kart ama sanırım 1080P kartı 2K kartı değil doğru muyum? 2K performansı nasıl biliyor musunuz?
1080P kartı, 4050-4060 serileri 1080p, 4070-4080 2k ve 4k, 4090 ise 4K ve 8K, 4050 yok ama illa çıkacağından yazdım. 7600-7700 1080p, 7700xt-7800 serisi 2k ve 4k, 7800xt-7900 serisi 4K benim yorumum bu şekilde. (kişisel yorumdur nolur linçlemeyin fanlık vs. yoktur bir markaya karşı)

@Abdullah Hacıgül Hocam GDDR6X bellekli miningli kartı neden özellike tavsiye etmiyorsunuz?

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
945
İsim
Yunus Şahin
GDDR6X alınır bir şey olmaz. Bende zamanında 3080 aldım kullandım. Sorun yoktu. 6900 XT'ye geçtiğimden sattım. Bu fiyatlara da 6900 XT bulabilirsin. Ama RT, Nvidia kadar iyi olmaz bu da var.

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
HC
1080P kartı, 4050-4060 serileri 1080p, 4070-4080 2k ve 4k, 4090 ise 4K ve 8K, 4050 yok ama illa çıkacağından yazdım. 7600-7700 1080p, 7700xt-7800 serisi 2k ve 4k, 7800xt-7900 serisi 4K benim yorumum bu şekilde. (kişisel yorumdur nolur linçlemeyin fanlık vs. yoktur bir markaya karşı)
Monitör 1080P düşünüyorum o yüzden yanlış olmasın diye sordum hocam sağolun. Bir ara 7600 ekran kartı alıyordum bütçeye o giriyor diye ama sonra bütçeye uygun 4060 bulunca onu aldım iyiki de 4060 almışım çünkü 7600 sadece 3 yada 5 oyunda geçti onun dışında hep 4060 önde hatta dün technopat'ın bir YouTube videosunu izledim dlls ile 6750XT ekran kartını bile geçti yer yer önemsenmeyecek FPS farkı ile yer yer gözle görülür şekilde geçince dedim ben 4060'dan razıyım. Birde insan ilk kez masaüstü sistem alınca ister istemez arada kalıyor neyse biraz boş yapmış olabilirim kusura bakmayın. Yardımlarınız için @Armi3067 ve @MrCodeX teşekkürler. Hangi ekran kartını alırsınız alın şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Hocam kendimiz bulduk sahibinden üzerinden fakat bilgisayarcı bize yakın o yüzden elden alacağız, mining çıkışlı olabilir ama sanmıyorum yeter ki sorunlu almayalım sağlam çalışır alalım geçici olarak alıyoruz RX 6600 yetmiyor artık takas ile alacağız uyguna geliyor kart.
O zaman sıkıntı olmaz furmark full ayarlarda 20 dk kafi

Armi3067

80+ Bronze
Hiç bir şeyde problem yaşatmadı yazıştık baya tek olarak mining yapılıp yapılmadığını bilmiyor al-sat yaptıkları için ilk sahibinin yapıp yapmadığını bilmeiyorlar ama alırken test edip alıyorlarmış ve sorun yok diyor resimlerinde furmak testide var bende gidip iyi bir test edicem sorun olmazsa alıcam artık yapacak bir şey.

Top Bottom