Neler Yeni

İleride upgrade yapabileceğim bir sistem toplamak istiyorum.Önerilerinizi bekliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kağan Bozkurt
Sisteme bir şey demeyeceğim ama JD monitöre 1900TL verme.
Kullanıcı yorumları genel olarak çok iyi, Abdullah Bey'in yaptığı incelemede de monitöre iyice ısınmıştım, sizin tavsiye etmeme sebebiniz nedir?Daha iyi alternatifler varsa öneriye açığım.

T.P.G.

80+ Titanium
Kullanıcı yorumları genel olarak çok iyi, Abdullah Bey'in yaptığı incelemede de monitöre iyice ısınmıştım, sizin tavsiye etmeme sebebiniz nedir?Daha iyi alternatifler varsa öneriye açığım.
Rakipleri daha iyi.
Asus VP249QGR 23.8" 144Hz 1ms (Analog+Display+HDMI) FreeSync Fiyatı (hepsiburada.com)

MSI OPTIX G24C4 23.6 inc FHD VA 144HZ 1MS HDMI+DP CURVED GAMING Monitör | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

ASUS TUF Gaming VG24VQ 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Freesync Curved Monitör | Trendyol

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Parçaların upgrade yapılmaya müsait olması benim için önemli.İşlemci olarak amd ryzen 3 3100 var aklımda, ekran kartı olarak 5500XT 8gb, 1660Ti, 5600XT arasında kararsız kaldım.Bu ekran kartlarıı hakkında deneyimli arkadaşlar var ise onların deneyimlerinden yararlanmak isterim.Son 5-6 aydır sistem testlerini, performanslarını izliyorum.Kullanan arkadaşlardan duymak da içimi rahatlatacaktır.

1080p de 144hz 1ms monitör ile akıcı bir şekilde güncel oyunları oynatabilen, uzun süre kullanabileceğim ve istediğim zaman upgrade yapabileceğim bir sistem olmasını istiyorum.RGB olup olmaması önemli değil, görüntüden ziyade performans a önem veriyorum.Kasa için hava akışı, sistemin aşırı ısınmaması, psu için ise upgrade e müsait, kaliteli bir psu olmasından yanayım.Kasa ve psu konusunda bilgili değilim, en eksik olduğum parçalar bu ikisi, forumda baktığım çoğu konuda da kronik sorunlu ssd'ler, "Çöp" psu lar ve işe yaramaz kasalar olarak tanımlanan parçaları gördüm.Detaylı bilgi verebilecek var ise sevinirim bu konularda da.

İşlemci olarak i3 10100f çok hesaplı görünüyor fakat upgrade e müsait anakartlar intel işlemcileri için çok pahalı gibi geliyor.Bu konuda da bilgili arkadaşlar tavsiye verebilirse sevinirim.Gigabyte B450m s2h anakart ile ryzen 3 3100 işlemci alırsam eğer ileride ne kadar upgrade yapabilirim?

Aklımdaki upgradeler ram, ssd ve ekran kartı güncelliğini kaybettiğinde yeni ekran kartı almak.Kasanın sağlam ve uzun süre kullanılabilir olması durumunda ekstra fan eklemek.

Forumda gezindiğim kadarı ile birkaç hazır sistem hoşuma gitti fakat bilgili arkadaşların önerilerini merak ediyorum.Şubat ayı içerisinde sipariş vermeyi düşünüyorum.
Bütçeyi azaltıp yavaş yavaş upgradeler ile yukarı da çıkabilirim, ya da söylediğim bütçe ile başlayıp kullandıktan sonra upgrade de yapabilirim.Önemli olan uzun süre kullanım yapabilmem ve parçaların kaliteli olması.

Monitör olarak James Donkey 27" 144hz 1ms düşünüyorum.Fiyatı şuan 1900 TL, monitör hariç olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.6000 TL bütçe sadece kasa için.Fakat monitör önerilerinize de açığım.

Güvenilir bir siteden hazır sistem olarak olabilir, ya da parçaları ayrı alıp montajını da yapabilirim.Hangisi daha hesaplı olursa benim için daha iyi olur.Düşüncelerimde bir tutarsızlık, eksiklik veya yanlışlık varsa lütfen yardımcı olun ve düzeltin.Araştırdığım kadarı ile yorum yapıyorum, daha deneyimli arkadaşların da düzelteceğini umuyorum.Şimdiden teşekkür ediyorum.Her önerinize açığım, tartışabiliriz.
İşlemci olarak ise ryzen 5000serisinin F/P işlemcilerini bekle

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kağan Bozkurt
Tavsiyem ekran kartı stokları beklemek düşmesini beklemek ve

Diğer bileşenleri indirim kovalayarak almak.
Doğru fakat şuan kullandığım laptop artık ömrünün sonlarına yaklaştığı için 1-2 ay içerisinde almayı düşünüyorum.O yüzden hazır sistemlerdeki kampanyalara da bakıyorum bir yandan.Bu şekilde önerileriniz varsa inceleyebilirim.
bütçeme göre 3500 veya 3600 işlemciler upgrade için uygun olabilir mi peki 3 3100 yerine?

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Doğru fakat şuan kullandığım laptop artık ömrünün sonlarına yaklaştığı için 1-2 ay içerisinde almayı düşünüyorum.O yüzden hazır sistemlerdeki kampanyalara da bakıyorum bir yandan.Bu şekilde önerileriniz varsa inceleyebilirim.

bütçeme göre 3500 veya 3600 işlemciler upgrade için uygun olabilir mi peki 3 3100 yerine?
Hazır sistem alma kendin indirim ile toplarsan daha sağlam olur monitör seçiminde ise dikkat etmen gerekenler

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kağan Bozkurt
Bunlar 24" , JD 27" olduğu için ona bakıyorum.24" de kullanabilirim ama nedense 27" beni daha çok çekiyor.Siz ne önerirsiniz oyun için, 24" mi yoksa 27" mi?1080p çözünürlük 144 hz 1ms bakımından düşünürsek.

T.P.G.

80+ Titanium
Bunlar 24" , JD 27" olduğu için ona bakıyorum.24" de kullanabilirim ama nedense 27" beni daha çok çekiyor.Siz ne önerirsiniz oyun için, 24" mi yoksa 27" mi?1080p çözünürlük 144 hz 1ms bakımından düşünürsek.
1080P için 24 üstü önermem ben FPS oynuyorsanız özellikle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kağan Bozkurt
Hazır sistem alma kendin indirim ile toplarsan daha sağlam olur monitör seçiminde ise dikkat etmen gerekenler

Rehberi okudum, elinize sağlık.Monitörde 24" curved f/p olarak tavsiyeleriniz nelerdir?
1080P için 24 üstü önermem ben FPS oynuyorsanız özellikle.

Monitörde 24" curved f/p olarak tavsiyeleriniz nelerdir?

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

T.P.G.

80+ Titanium
Rehberi okudum, elinize sağlık.Monitörde 24" curved f/p olarak tavsiyeleriniz nelerdir?

Monitörde 24" curved f/p olarak tavsiyeleriniz nelerdir?

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kağan Bozkurt
https://www.gaming.gen.tr/urun/2164...-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/#reviews sizce alınır mı?
1.500-2000 TL monitör için düşünüyorum.Ne kadar hesaplı olursa o kadar iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzel monitörler, daha hesaplı bulabilirsem onlara yönelirim, yoksa asus bayağı güzel duruyor.Teşekkürler.
Bunu da çok beğendim, teşekkürler.

Top Bottom