Neler Yeni

❌İndirim Bitti! İncehesap Colorful Ekran Kartı indirimleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
aytaç tan

Ekler

• IMG_0206.jpeg
    IMG_0206.jpeg
    439.1 KB · Hit: 101

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Colorful'un var 4070 incelemesii yabancı kanallarda
Techpowerup gibi inceleme varsa link atabilir misin? Adamların kutusunu açıp bana göre iyi, kötü diyen değil de sayısal değerlerle yapılan incelemeleri kastediyorum ben. Tahminim Galax veya Gainward ya da Nvidia FE versiyon tarzı ses ve sıcaklık değerlerine sahiptir.

1700170350991.png

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
358
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Techpowerup gibi inceleme varsa link atabilir misin? Adamların kutusunu açıp bana göre iyi, kötü diyen değil de sayısal değerlerle yapılan incelemeleri kastediyorum ben.
Şöyle bir video var orada 4070 kartlarını değerlendiriyor
tüm 4070 kartlar mevcut bakabilirsiz yabancı kanal

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Şöyle bir video var orada 4070 kartlarını değerlendiriyor
tüm 4070 kartlar mevcut bakabilirsiz yabancı kanal
Ona baktım dostum orada bu model colourful ile ilgili hiç bilgi yok. Bu model hatta hiç yazmıyor bile tier listte. Excel dosyalarında farklı sitelerden aldığı verilerle oluşturuyor bu arkadaş bu videoları zaten. O sitelerden aldığı verilerde de colourful kart inceleyen hiç yok.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
358
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
Ona baktım dostum orada bu model colourful ile ilgili hiç bilgi yok. Bu model hatta hiç yazmıyor bile tier listte. Excel dosyalarında farklı sitelerden aldığı verilerle oluşturuyor bu arkadaş bu videoları zaten. O sitelerden aldığı verilerde de colourful kart inceleyen hiç yok.
Evet haklısınız hintli bir kanal mevcut fakat çok fazla bilgi vermiyor 1 kaç oyun testi mevcut

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
4060 ti incelemesi mevcutmuş ama :D 4070 yok ne hikmetse belki ilerleyen zamanlarda gelir ama nedense bana bir güven verdi :D
PC Hocası incelemiş onu izledim videoda ama 1600-1800rpm de dönmesi komiğime gidiyor şu düşük güçlü kartların. 1200rpm üzerinde çıkmadan 65 derece civarı tutması lazım desibel de 25-26 veya altında olmalı artık kartlar. 4080 4070ti 4090 tabi 30db olur da 4060 4060ti ve 4070 gerçekten çok az güç tüketiyor. Bunları 1800 üstü rpm de 30db ve üstü görmek komedi geliyor bana.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
358
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
PC Hocası incelemiş onu izledim videoda ama 1600-1800rpm de dönmesi komiğime gidiyor şu düşük güçlü kartların. 1200rpm üzerinde çıkmadan 65 derece civarı tutması lazım desibel de 25-26 veya altında olmalı artık kartlar. 4080 4070ti 4090 tabi 30db olur da 4060 4060ti ve 4070 gerçekten çok az güç tüketiyor. Bunları 1800 üstü rpm de 30db ve üstü görmek komedi geliyor bana.
https://www.vortez.net/articles_pages/colorful_rtx_4070_nb_ex_v_review,1.html şu incelemeyi kontrol eder misin

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
358
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
İnceledim şimdi. Keşke başka bir 4070 de içine ekleselermiş kıyaslama açısından. Bir de ses testi çok saçma Zotac Twin Edge gibi sesli bir kart ile Tuf vs 1 db fark gösteriyor :)
Ya tabi şimdi test edilen sistemden sisteme fark eder birde ne yaparsan yap aynı test sistemini de kullansan aynı kartlar farklı sonuçlar verir yani hiç bir kart %100 aynı ses düzeyi sıcaklık düzeyi veremez. Bu tamamen şans yani. Hiç yoktan en azından belli bir data koymuş adam iyi kötü birde sonuca baktığında fiyat ile verilen performans tatmin ediyorsa :D çok kurcalamamak lazım mükemmeli bulmak imkansız.

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ya tabi şimdi test edilen sistemden sisteme fark eder birde ne yaparsan yap aynı test sistemini de kullansan aynı kartlar farklı sonuçlar verir yani hiç bir kart %100 aynı ses düzeyi sıcaklık düzeyi veremez. Bu tamamen şans yani. Hiç yoktan en azından belli bir data koymuş adam iyi kötü birde sonuca baktığında fiyat ile verilen performans tatmin ediyorsa :D çok kurcalamamak lazım mükemmeli bulmak imkansız.
Yok techpowerup incelemeleri hardware unboxed bunlar çok iyi bu tarz olanlar cidden sonuç veriyor :) Aynı koşullarda test ediyorlar kartları.

Silikon kalitesine göre tabi overclock kapasitesi vs fark eder ama ses ve sıcaklık temel kullanımda fikir verir. Ben sadece kafamda belli bir db ve rpm var bu seviyede olsaydı alırdım. Onun dışında PCB kalitesi , fazları, elemanlara da bakmak lazım ama o çok detay. Ventus serisi almam mesela 4070 serisinde msi da kronik fabrika hatası var. Bu tarz detaylara hakim olmak da iyi oluyor. Gaming X düşünmüştüm onda da yeni güç girişi kullanıyor ve fiyatı abartı fazla. Kart tasarımı nvidia kendi tasarımı olan kartlarda da coil whine olasılığı az oluyormuş ayrıca. Ben severim detay :) Hepsine uyan modeli seçeyim de , sonra sorun olursa yine olur o ayrı :D

Top Bottom