Neler Yeni

İncehesap iade rezilliği

TahinPekmez

80+ Silver
İncehesap gaming gecesinden anakart ve işlemci aldım fakat aldıktan hemen sonra vazgeçip başka ürün almak için iade istedim. Ürünün siparişi geçildiği ve kargo ile iletişim kurmam gerektiğini söylediler yurtiçi kargo da ürünü getirip ben hemen iade alamıyorum iado numarası ile sizin bize getirmeniz gerekiyor dediler hemen ardından iade numarası ile beraber hiç açılmamış orijinal etiketlere sahip kutuyu yurtiçi kargoya teslim ettim araya bayram girdi bugün de sonunda ulaştı fakat ulaştıktan 15 dakika sonra kapalı açılmamış kutuya ( ÜRÜN AÇILMIŞ İŞLEMCİ SOKETİNDE YAMUKLUK VAR İADESİ UYGUN DEĞİL ) yazıldı ve paket halinde işlemciyle beraber hemen kargoya geri verildi ne ara kontrol ettiniz ne ara kargoya verdiniz? Bu durumla ilgili ne yapmam lazım hem bana bozuk ürün göndermişler hem iade kabul etmiyolar nasıl bir yol izlemem lazım?
Alıntıyı görüntüle
ürün kutu açılışını video ile yapmazsan kusura bakma sana kimse inanmaz. acemi müşteri alır ürünü bozar geri gönderir. satıcı da banane der.
bir ürün de alsan birine üründe satsan video çekeceksin.

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
ürün kutu açılışını video ile yapmazsan kusura bakma sana kimse inanmaz. acemi müşteri alır ürünü bozar geri gönderir. satıcı da banane der.
bir ürün de alsan birine üründe satsan video çekeceksin.
dediğini yapacak tonla bilgisayarcı var sadece incehesap olduğu için yapacaklarına başkası söylese inanmazdım. orijinal etiketli kendi kutularına inanmıyolarsa ben bunları ne yaparsam yapayım inandıramam mutlaka çirkeflik yaparlardı bence.

4Lolita

80+
Ben ne ince hesap ne de kalın hesap anlamam.

İnternet alışverişlerin de aşırı derecede takıntım var.

Şartlar ve ürün ne olursa olsun internet üzerinden aldığım bir şey özellikle kargo ile geliyorsa ben evde yoksam kimse alamaz.

Gerekirse gider kargo şubesinden ben alırım gelen ürünü.

Kargocuyu yada kargoyu gördüğüm an video kaydına başlarım ve kargoyu kapıdan girişinden tut sağına, soluna, altına, üstüne kadar her tarafını paketin çekerim. Paket açılıp ürün çıkartıp test edene kadar video devam eder.

Ürün iadeye bir sebeb ile gidecekse kargo şubesinde ürünü paketlerden yine aynı özende videoyu çekerim taa ki ürün tamamen paketlenip kargo şubesi çalışanına teslim edilip ben şubeden çıkana kadar.

İsmi bende kalsın başka firmanın biri bana da benzer taktik uygulamıştı fakat bilmediği şey psikopat derecesince aldığım videoları onlara bir kaç dakika içinde siz yalan söylüyorsunuz bakın kanıt hadi görüşürüz dememden sonra yanlışlık olmuş diyip iadeyi 6 gün içinde yapmışlardı.

Kısacası : Tüketici Hakem Heyetinden başka çareniz yok gibi.

TahinPekmez

80+ Silver
dediğini yapacak tonla bilgisayarcı var sadece incehesap olduğu için yapacaklarına başkası söylese inanmazdım. orijinal etiketli kendi kutularına inanmıyolarsa ben bunları ne yaparsam yapayım inandıramam mutlaka çirkeflik yaparlardı bence.
müşteri yamultmuştur belki çaktırmadan güzelce orjinal gibi paketlemiş yanlış aldım demiştir. iade etmiştir. onlarda baktı aynı geldiği gibi tekrar satışa çıkar.
ben bir kere hepsiburadan ps4 aldım orjinal yasin elektronikten. yanında 2 kol ve pes2017 cd si vardı.
bir baktım hesap oluşturulmuş ve ps storeden pes 2017 satın alınmış. [email protected] gibi bir hesap vardı. cihaz sıfır jelatinli. ben yine çakmadım durumu taki 15dk sonra cihaz dart durt deyip kapanıncaya kadar. meğer arızalı diye iade yemiş bana sallamışlar.
adamlar yalvardı özür diledi. hemen geri gönderin dedi. karışıklık yaptığının farkındalardı. bana sıfır cihaz gönderdiler.ispatım da pes 2017 cd li hediye varken neden birde satın alayım mesela. ama hiç üstelmediler. zaten olumsuz yorumda yokru.
incehesap da böyle bir şey yapacağını sanmam. çünkü çok çabuk deforme olacak bir ürün işlemci senden şüphelenmiş olabilirler. sen haklısın ama gelde inandır.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
İncehesap gaming gecesinden anakart ve işlemci aldım fakat aldıktan hemen sonra vazgeçip başka ürün almak için iade istedim. Ürünün siparişi geçildiği ve kargo ile iletişim kurmam gerektiğini söylediler yurtiçi kargo da ürünü getirip ben hemen iade alamıyorum iado numarası ile sizin bize getirmeniz gerekiyor dediler hemen ardından iade numarası ile beraber hiç açılmamış orijinal etiketlere sahip kutuyu yurtiçi kargoya teslim ettim araya bayram girdi bugün de sonunda ulaştı fakat ulaştıktan 15 dakika sonra kapalı açılmamış kutuya ( ÜRÜN AÇILMIŞ İŞLEMCİ SOKETİNDE YAMUKLUK VAR İADESİ UYGUN DEĞİL ) yazıldı ve paket halinde işlemciyle beraber hemen kargoya geri verildi ne ara kontrol ettiniz ne ara kargoya verdiniz? Bu durumla ilgili ne yapmam lazım hem bana bozuk ürün göndermişler hem iade kabul etmiyolar nasıl bir yol izlemem lazım?
Alıntıyı görüntüle
Ben bunun çözümünü biliyorum. Ağız dolusu sövüyorsun 5 dakika sonra iade alıyorlar. Tecrübe ile sabit.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
HBE
Alıntıyı görüntüle
Ürünlerin açılmadan kargoya teslim edildiğini bize kanıtlayabilir misin?

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca

JrBronz3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Yiğitcan Erman
Anakartta bir etiket olmuyor sanırım kutu açık şekilde duruyor ondan dolayı böyle bir yola başvurabiliyorlar . Üzücü , hepimize ders olsun.

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca

JrBronz3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Yiğitcan Erman

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
Tamam ben de sana diyorum ki bize bile bunu kanıtlayabilir misin?
dostum sen anlamıyo musun? ben bir satıcı değilim alıcıyım ürünün kendi satıcısına kendi etiket ve kolisiyle ürünü geri gönderiyorum bu firmayı 3 yaşında çocuklar veya dolandırıcılar yönetmiyorsa bu kutuya açılmış demez, diyemez benim bunu kanıtlamam için satıcı olmam veya bir kişiden bunu alıyor olmam lazım koskoca firmaya güvenip sipariş vermeyeceksem niye alıyorum? konu tamamen bu. Maillerim mevcut evet kanıtlayabilirim konu sadece bu firmanın yapmış olduğu 3. sınıf davranış.

Top Bottom