Neler Yeni

İncehesaptan aldığım pc donmaya başladı

Spect

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Arda
Yani sistem 25 temmuzde elime geçti 13 ağustos 18.00 dan sonra başladı sorun
Hocam bilgisayarı komple sıfırlayip windows u falan tekrar kurun. Oyunlarda bir deneyin aynı sorunlar oluyor mu diye. Eğer gonderirseniz gelmesi de uzun sürer bir sorun yoksa ayriyetten beklemesi sorun olur yani.

Arabasevdalısı

80+ Bronze
Hocam sıcaklık değerlerı falan nasil.
Açıkçası valo tarzı bir oyun oynasam işlemcinin yüksek ısıda çalışmasından performans kaybı düşünürdüm , ama fifa oynuyorum işlemci stok fan full hızda çalıştırıyorum 75 derece işlemci 70 derece ekran kartı sıcaklığım var

Spect

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Arda
Açıkçası valo tarzı bir oyun oynasam işlemcinin yüksek ısıda çalışmasından performans kaybı düşünürdüm , ama fifa oynuyorum işlemci stok fan full hızda çalıştırıyorum 75 derece işlemci 70 derece ekran kartı sıcaklığım var
Normalde bu hava da hocam sıcaklıklar siz dedigim gibi bi sıfırlayın komple tekrardan kurun her şeyi.

Arabasevdalısı

80+ Bronze
Hocam bilgisayarı komple sıfırlayip windows u falan tekrar kurun. Oyunlarda bir deneyin aynı sorunlar oluyor mu diye. Eğer gonderirseniz gelmesi de uzun sürer bir sorun yoksa ayriyetten beklemesi sorun olur yani.
Bakacam hocam ama 30 güne kadar dokunulmamış bir bilgisayarsa ve sen bu hatayı belgeleyip gönderirsen iade dahil istediğin işlemi yapabiliyorsun ben garanti olması ve elimde belge bulunması açısından öncesinde bir kayıt alacağım birkaç oyunda ve adamlara göndereceğim sonra sıfırlayıp duruma göre bakarım dediğim gibi diyelimki yeni yazılımda ilk 1 hafta yapmadı 1 hafta sonra tekrar başladı ssd sorunlu olunca görünen olaylar bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normalde bu hava da hocam sıcaklıklar siz dedigim gibi bi sıfırlayın komple tekrardan kurun her şeyi.
Bu yüzden de belgeleyip sonrada sıfırlayacağım bilgisayarı sorunsuz kullansam bile bu sorun hakkında bildirim yapmak kanunen önemli

İlerde tekrarlanması vb durum için

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Mert Uysal
Benimde eskiden boyle basimdan bir olay gecmisti ayni sizin gibi hazir sistem aldim , ssd , psu , ram kotu markaydi tek tek test edip sorunu bulduktan sonra gittim baska markanin urununu almistim bende psu sorun yaratmisti

Spect

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Arda
Bakacam hocam ama 30 güne kadar dokunulmamış bir bilgisayarsa ve sen bu hatayı belgeleyip gönderirsen iade dahil istediğin işlemi yapabiliyorsun ben garanti olması ve elimde belge bulunması açısından öncesinde bir kayıt alacağım birkaç oyunda ve adamlara göndereceğim sonra sıfırlayıp duruma göre bakarım dediğim gibi diyelimki yeni yazılımda ilk 1 hafta yapmadı 1 hafta sonra tekrar başladı ssd sorunlu olunca görünen olaylar bu

Bu yüzden de belgeleyip sonrada sıfırlayacağım bilgisayarı sorunsuz kullansam bile bu sorun hakkında bildirim yapmak kanunen önemli

İlerde tekrarlanması vb durum için
Hocam psu bi kötü gibi sizin ondan dolayı olabilme ihtimali de yüksek. Genellikle böyle bir sistemde açıkcası frisby marka bir powersupply kullanmazdım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Attila Alpaslan
Sistem parçaları 4070 Asus dual ekran kartı
Ryzen 7500f işlemci
32gb DDR 5 6000mhz apacer ramler
1tb lexar m2 ssd
Frisby 750w 80+ bronze psu
Frisby kasa
Ben şahsen psu kaynaklı olduğunu düşünüyorum gerçekten kötü bir marka
PSU yetmediği durumda sistem direkt kendisini kapatır.

20 gün önce aldığım yeni nesil DDR 5 tüm parçaları uyumlu sistemim birden fc 24 oynarken birden fps drop yemeye başladı, sistemden ciddi soğudum nasıl iade edebilirim ? Sistem fiyatı da 38,569 tl bu arada
Mouse sensörü titriyor olabilir mi? Kolla oynuyorsanız birden kol ve mouse arası git gel yaparken fps drop sorun olabilir. Veya 8K gibi polling rate'e sahip bir mouse kullanıyorsanız bazı oyunlarda bu da soruna neden olabilir. 4K'ya alıp kullanmayı deneyebilirsiniz. Vram yetmemezliği olup olmadığını denemek için msi afterburner kullanabilirsiniz. FC24 optimizasyonu kötü bir oyun ve o yüzden fps drop yemeniz normal bir durum. Başka oyunlar için bu konuda bir şey diyemem.

Aşırı tepki verip incehesap'ı suçlamışsınız sanki gibime geldi, yanlış anladıysam kusura bakmayın.

Arabasevdalısı

80+ Bronze
PSU yetmediği durumda sistem direkt kendisini kapatır.

Psusu dip sınırnda altına inerse sistem kapanır bunun dışında çalışır ama bakacaz[/QUOTE]

Mouse sensörü titriyor olabilir mi? Kolla oynuyorsanız birden kol ve mouse arası git gel yaparken fps drop sorun olabilir. Veya 8K gibi polling rate'e sahip bir mouse kullanıyorsanız bazı oyunlarda bu da soruna neden olabilir. 4K'ya alıp kullanmayı deneyebilirsiniz. Vram yetmemezliği olup olmadığını denemek için msi afterburner kullanabilirsiniz. FC24 optimizasyonu kötü bir oyun ve o yüzden fps drop yemeniz normal bir durum. Başka oyunlar için bu konuda bir şey diyemem.
Düz fps akıcılık sorunu yaşıyorum oyunu kolda oynuyorum kolda oynarken mouseyi klavyeyi kapatıyorum ama kolun gecikmesi var zaten ama yırtılma , kasılma ayrı bir mevzu

Aşırı tepki verip incehesap'ı suçlamışsınız sanki gibime geldi, yanlış anladıysam kusura bakmayın.
Açıkçası 20 günlük herhangi bir parçası ekran kartı takılması dışında dokunulmamış , crackli uygulama indirilmemiş bir sistemin 19 gün düzgün çalışıp 20. Gün bozulmasının kaynağını incehesapmıdır üretim hatadımıdır bilemem ama benim sistemi tedarik ettiğim firma incehesaptır üretim hatası ise bu sorun incehesap ile üretici arasındadır ben önüme gelene bakarım

Son düzenleme:
Windows'un yaptığı herhangi bir güncelleme neden olmuş olabilir, arkaplanda işler çevirmeyi seviyor Microsoft. Format atmayı deneyin bence, ya da sürücüleri baştan kurun.

Top Bottom