Neler Yeni

İndirime giren o pc dell g15 55 30

baranito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
baran şakar
Merhabalar hepsiburada üzerinden dell g15 5530 modelini satın aldım 4060 1 tb ssd i7 13650hx olan bilgisayarı. fakat valorantı açtıığım zaman afterburner üzerinden görüyorum ki işlemdci 100 derecelere kadar çıkıyor.YOutubeda biraz araştırma yaptığım zaman alienware command programını kurup ordan fan ayarını falan ayarlamam gerekiyomuş.Dellin kendi sitesinden alienware comman centerı tam yükleyicisini indirip kurduktan sonra bilgisayarımı görmüyor ve no alien fx device diyor bu yüzden hiçbir ayar yapamıyorum yardımcı olabilir misiniz

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Yağız DERELİ
-Ben de bu cihazı kullanıyorum. Evet, ısınma sorunu var ama sorunun sebebi soğutma sistemi değil. Hatta soğutma sistemi vapor chamber ile destekli, laptop için bayağı başarılı bir sistem.
-13650hx işlemci 55w TDP değerine sahip bir işlemci olmasına rağmen takip ettiğimde oyunlarda hep 80w civarında güç çektiğini gözlemledim. Ayrıca işlemci sıcaklığı için sıcaklık limiti 100C derece olarak ayarlanmış. Fanların hızı da, pc gerçekten ısınana kadar randımanlı çalışmıyor. Tüm bu etkenler sebebi ile sıcak çalışan bir cihaz olduğu doğrudur.
-Bu sorunların önüne geçmek için; throttlestop uygulaması ile Long power pl1: 55w, Short power pl2: 157w olacak şekilde ayarladım. Buna ek olarak, alienware yazılımının işlevsizliği nedeniyle, fan kontrolünü üçüncü parti yazılım ile sağladım. (Kullanmak isterseniz yazılımın linki: https://github.com/AlexIII/tcc-g15/releases)

Ekler

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    66.1 KB · Hit: 35
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    7.7 KB · Hit: 36

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
-Ben de bu cihazı kullanıyorum. Evet, ısınma sorunu var ama sorunun sebebi soğutma sistemi değil. Hatta soğutma sistemi vapor chamber ile destekli, laptop için bayağı başarılı bir sistem.
-13650hx işlemci 55w TDP değerine sahip bir işlemci olmasına rağmen takip ettiğimde oyunlarda hep 80w civarında güç çektiğini gözlemledim. Ayrıca işlemci sıcaklığı için sıcaklık limiti 100C derece olarak ayarlanmış. Fanların hızı da, pc gerçekten ısınana kadar randımanlı çalışmıyor. Tüm bu etkenler sebebi ile sıcak çalışan bir cihaz olduğu doğrudur.
-Bu sorunların önüne geçmek için; throttlestop uygulaması ile Long power pl1: 55w, Short power pl2: 157w olacak şekilde ayarladım. Buna ek olarak, alienware yazılımının işlevsizliği nedeniyle, fan kontrolünü üçüncü parti yazılım ile sağladım. (Kullanmak isterseniz yazılımın linki: https://github.com/AlexIII/tcc-g15/releases)

HP victusda aynı omen gaming hub yüklemessen laptop soğutması saçmalıyor :D. Yeni nesil hastalığı ya illa program indirtcek.

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Yağız DERELİ
HP victusda aynı omen gaming hub yüklemessen laptop soğutması saçmalıyor :D. Yeni nesil hastalığı ya illa program indirtcek.
Ben program indirtmesinden razıyım, yeter ki program çalışsın abi. Alienware command center, g15 5530 modelinde hiç çalışmıyor. Bir güncelleme de yayınlamadılar düzeltmek için. Lanet olası bir zorluğu var, hadi gidelim Osman...

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ben program indirtmesinden razıyım, yeter ki program çalışsın abi. Alienware command center, g15 5530 modelinde hiç çalışmıyor. Bir güncelleme de yayınlamadılar düzeltmek için. Lanet olası bir zorluğu var, hadi gidelim Osman...

Omen gaming hub da arada saçma hatalar verip can sıkıyor ayarları bozuyor yoksa bende okey diyip geçicem :D.

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Yağız DERELİ

Ekler

• Ruh halim.jpg
    Ruh halim.jpg
    22.9 KB · Hit: 31

baranito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
baran şakar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
öncelikle değerli cevabın için teşekkür ederim.Doğrulamak için 2 soru soracağım throttlestop ayrı bir uygulama (1.görseldeki) 3. parti yazılım dediğin linkini paylaştığın bir uygulama(2.görsel)

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Yağız DERELİ
öncelikle değerli cevabın için teşekkür ederim.Doğrulamak için 2 soru soracağım throttlestop ayrı bir uygulama (1.görseldeki) 3. parti yazılım dediğin linkini paylaştığın bir uygulama(2.görsel)
Aynen dediğiniz gibi

baranito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
baran şakar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çok teşekkür ederim bilgileriniz için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri