Neler Yeni

İngilizce bilmeden C++ öğrenilirmi ?

UnFrGvnG

80+
İngilizcem biraz zayıf ama yazılım dili öğrenmeyi istiyorum.Videolar ile Viusal Studio'da öğreniyorum.Türkçe dil paketi ile biraz daha kolay oluyor.Sizce boşamı kürek çekiyorum ?

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
İngilizcem biraz zayıf ama yazılım dili öğrenmeyi istiyorum.Videolar ile Viusal Studio'da öğreniyorum.Türkçe dil paketi ile biraz daha kolay oluyor.Sizce boşamı kürek çekiyorum ?
Yazılım İngilizce üzerine kurulmuştur ve öyle de devam etmekte. İngilizce bilmeden kodlama öğrenilir ama hafızada daha rahat kalması için İngilizce şart. Öğrenmek zorunda değilsin ama öğrenirsen çok daha rahat edersin. Türkçe kaynaklar çok geniş değil. Yabancı kaynakları araştırmak içinde gerekecek yabancı dil.

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Adem
İngilizce bilmeden c veya c++ öğrenebilirsin ama ingilizce bilen birine göre zorlanırsın. Gerek mantığını kavrama, gerek aklında kalması gerekse kaynaklara ulaşma açısından ingilizce seni çook rahatlatır.
İngilizce bilmiyorum diye vazgeçmen için bir sebep değil ama bu. Basic seviyede bir ingilizce öğrenmen yazılım için yeterli olacaktır. Kaynak konusunda da araştırdıkça temelin olduğu için İngilizcen zamanla gelişecektir.

UnFrGvnG

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İngilizce bilmeden c veya c++ öğrenebilirsin ama ingilizce bilen birine göre zorlanırsın. Gerek mantığını kavrama, gerek aklında kalması gerekse kaynaklara ulaşma açısından ingilizce seni çook rahatlatır.
İngilizce bilmiyorum diye vazgeçmen için bir sebep değil ama bu. Basic seviyede bir ingilizce öğrenmen yazılım için yeterli olacaktır. Kaynak konusunda da araştırdıkça temelin olduğu için İngilizcen zamanla gelişecektir.
Çok da kötü değil, anlayabiliyorum bazen ama yeterli değil galiba.
C++ dilini öğrenmden önce ingilizcemimi geliştirmeliyim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ali Güney
İlgilendiği Kategoriler
Buraya bakma.
Benim tavsiyem C++la ingilizceni geliştirmen yönünde. Bende böyle yapmıştım.

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
833
İsim
Adem
Çok da kötü değil, anlayabiliyorum bazen ama yeterli değil galiba.
C++ dilini öğrenmden önce ingilizcemimi geliştirmeliyim ?
Temel seviyede İngilizcen varsa sen c++ öğrenmeye başla. Kaynak araştırırken İngilizcen kendi kendine gelicek zaten merak etme.

UnFrGvnG

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Temel seviyede İngilizcen varsa sen c++ öğrenmeye başla. Kaynak araştırırken İngilizcen kendi kendine gelicek zaten merak etme.
Dil bilgisinde neredeyse sıkıntım yoktur,tekrar yapmam lazım ama.Kelime çalışmam lazım sadece.
Teşekkür ederim.

Junlx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Yiğit Yardımcı
Zor olur ama biyandan ingilizcende gelişir

LaketrooS

80+ Silver
sorun etme sadece ( BAK BURASI ÖNEMLİ ) ingilizce kaynkalarda dolaş. böylece yazılım üzerine ingilizcen gelişir ve çok daha rahatlarsın. @Ademmk hocama katılıyorum basic seviye yeterli olur endişlenme yani halledersin KOÇUM

UnFrGvnG

80+
sorun etme sadece ( BAK BURASI ÖNEMLİ ) ingilizce kaynkalarda dolaş. böylece yazılım üzerine ingilizcen gelişir ve çok daha rahatlarsın. @Ademmk hocama katılıyorum basic seviye yeterli olur endişlenme yani halledersin KOÇUM
İnşallah hocam. Bazıları boşa kürek çekiyosun dediler çok moralim bozuldu.
Temel ingilizcem var, tekrar etmem lazım sadece, hatırlarım hemen.

LaketrooS

80+ Silver
İnşallah hocam. Bazıları boşa kürek çekiyosun dediler çok moralim bozuldu.
Temel ingilizcem var, tekrar etmem lazım sadece, hatırlarım hemen.
boşa kürek çekiyorsun diyenler galiba iş için fln öğreniyorsun demişlerdir. morelini niye bozuyon kankam ingilizcen basic olsun VEEEEEEE BAK ÇOK ÖNEMLİ BİR KURAL VAR MERAKLI olman lazım hocam kural bu meraklı ol araştıırırıken eğlen ingilizcen hiç olmasada araştıra araştoıra öğrenirsin. tamam? hadi koçum yaparsın inanıyorum sane azimli ol ve pes etme

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,379
Üyeler
156,600
Son üye
mete670
Top Bottom