Neler Yeni

İngilizceye sıfırdan nasıl başlanır?

arturo

80+ Silver
Dostlar bu yaşıma kadar İngilizcenin bilmemenin eksikliğini hissetim. Sıfırdan nasıl başlanır tavsiye ettiğiniz kurs var mıdır?

Jpester

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Emirhan Soyupek
ben kurs ile falan öğrenile bileceğini sanmıyorum hocam bir dilin

omer_34

80+ Silver
hiç kurs almadım hayatım boyunca. hep altyazılı dizi film izleyerek pekiştirdiğimi düşünüyorum şuanda altyazısız dizi film izlesem bile %70 anlayabiliyorum. uzun vadede çok faydalı oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Gürkan Polat
Dostlar bu yaşıma kadar İngilizcenin bilmemenin eksikliğini hissetim. Sıfırdan nasıl başlanır tavsiye ettiğiniz kurs var mıdır?
Hocam öncelikle ingilizce ogrenmekten kastınız ana dil gibi tum gramer bilgileriyle öğrenmek mı yoksa konuşmak iletişim kurmak amacı ile mı düşünüyorsunuz

Jpester

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Emirhan Soyupek
kurslarda okul ile aynı mantık yani zaten öğrene bilsek okulda öğrenirdik kurslarda boşa para

arturo

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam öncelikle ingilizce ogrenmekten kastınız ana dil gibi tum gramer bilgileriyle öğrenmek mı yoksa konuşmak iletişim kurmak amacı ile mı düşünüyorsunuz
Maalesef her oyunun/uygulamanın vs türkçesi yok bu gibi durumlarda zora giriyorum en azından çevirirecek kadar bilmek istiyorum.

Jpester

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Emirhan Soyupek
hiç kurs almadım hayatım boyunca. hep altyazılı dizi film izleyerek pekiştirdiğimi düşünüyorum şuanda altyazısız dizi film izlesem bile %70 anlayabiliyorum. uzun vadede çok faydalı oluyor.
altyazı nasıl anlıyorsunuz hocam yani o kadar hızlı konuşuyor ki hangi kelime hangisinin anlamı anlamıyom ben

freygasm

80+ Gold
altyazı nasıl anlıyorsunuz hocam yani o kadar hızlı konuşuyor ki hangi kelime hangisinin anlamı anlamıyom ben
Kulak aşinalığı olunca zor olmuyor. Dizi film replikleri zaten her dilde belirli kalıplarda dönüyor

Jpester

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Emirhan Soyupek
Kulak aşinalığı olunca zor olmuyor. Dizi film replikleri zaten her dilde belirli kalıplarda dönüyor
ingilizce konuşacak kadar etkisi oluyor mu yoksa kelime öğrenme gibi bir faydası mı var

omer_34

80+ Silver
hocam çok hızlı konuşunca bende kaçırıyorum ama tane tane konuştuklarında artık %80 aynı kalıpları kullanıyorlar gibi geliyor bana resmi dil değil de sokak ağzı deniyor sanırım amerikada. biraz alışınca çok pratik geliyor. birde ben yabancı serverlarda oyun oynadığım için yabancılarla konuşmamında etkisi vardır illaki.

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal
İlk olarak kelime eksiğini halletmen gerekiyor bunun için Vocab Builder kullanabilirsin mobilden fazlasıyla yardımcı oluyor sonrasında tense ve belli başlı modals kurallarını öğrenmen senin işini görecektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Gürkan Polat
Maalesef her oyunun/uygulamanın vs türkçesi yok bu gibi durumlarda zora giriyorum en azından çevirirecek kadar bilmek istiyorum.
O halde senin ihtiyacın oncelikle kelimeleri öğrenmek her gün 10 kelime 20 kelime öğrenmeye bak hafta da 3 4 gün öğren sonra tekrar et şeklinde gidebilirsin kelimelerin anlamlarını öğrenince birleştirme işi kolay olur diye düşünüyorum gramerler le kafani bulandirma derim onceligin kelime olsun

freygasm

80+ Gold
ingilizce konuşacak kadar etkisi oluyor mu yoksa kelime öğrenme gibi bir faydası mı var
Speaking ayrı bir başlık, speaking için yabancı arkadaşlar edinmeni öneririm. Tabi kelime bilgisi yeterince olmadan da speakinge atılma bence. Kelime hazinene ve telaffuzuna katkı sağlayabilir ama.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,125
Üyeler
140,773
Son üye
Deta
Top Bottom