Neler Yeni

İnstagram tahminen ne zaman erişim engeli kalkar

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
805
İsim
Volkan
Kimse bana bir bilgi vermeyecek, devlet bizzat kendisi sitenin yöneticileri ile dava etmem halinde iletişime geçip bilgilere erişecek. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yasaları, sanal da olsa her yerde geçerlidir. Paşa paşa o tazminatı ödeyecek.
Bu kadar ne anlatıyor donanım arşivi forumda olup burada kimsenin bu palavraları umursamayacağını bilmiyor galiba

YazılımKafa

80+ Silver
Bu yasağın sebebini tam olarak ne olduğunu bilen var mı alt tarafı bir sosyal medya platformu çok can sıkmaya başladı
Bakıp görücez. İnstagramın kapatılmasına özgürlüğe karşı bir şey diyenlere soruyorum. İnstagram, Facebook gibi uygulamaların kendi aleyhine olan içerikleri kaldırması , onlara sansür uygulaması ne kadar özgür bir hareket? Bunu bu şirketler yapıyor. İsrailin yanında olanları desteklerken Filistinle ilgili şeyleri yasaklıyor. Bu onların hiçte tarafsız olmadığını gösteriyor. Zamanında trump ıda yasakladılar. Onu susturdular. Kendi çıkarlarına uymayanları yasaklıyorlar. Böyle uygulamaların yasaklanması gayet doğru.

Ysuflix

80+ Gold

Thadox

80+ Bronze
Bakıp görücez. İnstagramın kapatılmasına özgürlüğe karşı bir şey diyenlere soruyorum. İnstagram, Facebook gibi uygulamaların kendi aleyhine olan içerikleri kaldırması , onlara sansür uygulaması ne kadar özgür bir hareket? Bunu bu şirketler yapıyor. İsrailin yanında olanları desteklerken Filistinle ilgili şeyleri yasaklıyor. Bu onların hiçte tarafsız olmadığını gösteriyor. Zamanında trump ıda yasakladılar. Onu susturdular. Kendi çıkarlarına uymayanları yasaklıyorlar. Böyle uygulamaların yasaklanması gayet doğru.
Bir yanlışı başka bir yanlışla düzeltemezsin.

YazılımKafa

80+ Silver
Bir yanlışı başka bir yanlışla düzeltemezsin.
Bence yanlış değil dostum. Çünkü bu şirketler sosyal medyayı silah gibi kullanıyor. İstediğini öne çıkarıyor istediğini geri plana atıyor. Trump örneği gibi. Bu hiç iyi bir şey değil. Sosyal medyanın insanları yönlendirdiğinin hepimiz farkındayızdır diye düşünüyorum. Bunları yapan şirketin insanları manipüle etmeyeceğine kim inanır. Sosyal medya uygulamaları tarafsız olmalı. Tarafsız olmayan her uygulama tehlike teşkil ediyor

• Beğen
Reaksiyonlar: Hypc

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Alihan YILMAZ
Türkiye hükümeti Instagram faturasını ödememiş. O nedenle de istagram yayınları kesmiş. Biri gidip faturayı yatırırsa yayın tekrar açılır. Ama faturaya %5 de gecikme zammı eklemişler.

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Ahmet
Bence yanlış değil dostum. Çünkü bu şirketler sosyal medyayı silah gibi kullanıyor. İstediğini öne çıkarıyor istediğini geri plana atıyor. Trump örneği gibi. Bu hiç iyi bir şey değil. Sosyal medyanın insanları yönlendirdiğinin hepimiz farkındayızdır diye düşünüyorum. Bunları yapan şirketin insanları manipüle etmeyeceğine kim inanır. Sosyal medya uygulamaları tarafsız olmalı. Tarafsız olmayan her uygulama tehlike teşkil ediyor
Senin dediğin doğru ama şöyle düşün bu ürün senin ve istediğini yapabilirsin dimi içerikten tut hangi ülkede kullanılmasını dahi sen seçebilirsin sonuçta senin olan bir şey hizmete sunuyorsun sen üretmişsin kendince kuralları var ve biz bunu kabul ederek kullanıyoruz keşke tarafsız olsa ama sonuçta bunu kabul ederek kullanıyoruz isteyen kullanmayabilir bence böyle olması gerekiyor yasak değil de kullanmak istemeyen kullanmamalı

Son düzenleme:

kozroS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Ufuk
zor aga zor

CuraX

80+
Kardeşim bu söylediklerini televizyonu açtığında karşına çıkan kanallar içinde söylüyor musun yoksa bütün gün oturup ahaber mi izliyorsun? Evet medya kuruluşları tarafsız olmalı ama sence bu bizim ülkemizde geçerli mi? Tv radyo dergi gazete hangisi tarafsız?
İşin aslı ne biliyor musun? Yandaş medya artık izlenmiyor inandırıcılığı kalmadı insanlar gerçekleri internet üzerinden uygulamalardan öğreniyorlar ve bu hükümetin zoruna gidiyor. Bunlar istiyor ki ne derseler inanalım gerçek ortaya çıkmasın insanlar örgütlenmesin koyun olalım. Atıyorlar ortaya 1 bahane miilliyetçi duygularınızı kabartıyorlar sizi manipüle ediyorlar. Dönüp bi bak ülkeye böldüler alevi sünni çerkez kürt diye.. Kim tarafsız hangi kurum hangi mahalle?? Tarafsızlık istiyorsan biraz objektif düşün.

YazılımKafa

80+ Silver
Kardeşim bu söylediklerini televizyonu açtığında karşına çıkan kanallar içinde söylüyor musun yoksa bütün gün oturup ahaber mi izliyorsun? Evet medya kuruluşları tarafsız olmalı ama sence bu bizim ülkemizde geçerli mi? Tv radyo dergi gazete hangisi tarafsız?
İşin aslı ne biliyor musun? Yandaş medya artık izlenmiyor inandırıcılığı kalmadı insanlar gerçekleri internet üzerinden uygulamalardan öğreniyorlar ve bu hükümetin zoruna gidiyor. Bunlar istiyor ki ne derseler inanalım gerçek ortaya çıkmasın insanlar örgütlenmesin koyun olalım. Atıyorlar ortaya 1 bahane miilliyetçi duygularınızı kabartıyorlar sizi manipüle ediyorlar. Dönüp bi bak ülkeye böldüler alevi sünni çerkez kürt diye.. Kim tarafsız hangi kurum hangi mahalle?? Tarafsızlık istiyorsan biraz objektif düşün.
Ben objektif bir şey söyledim. Sen bana her türlü imayı yaptın. Ben burada siyaset tartışmıyorum. Bana düzgünce objektif cevap verseydin bende cevap verirdim. İyi günler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,349
Üyeler
157,061
Son üye
westrealf
Top Bottom