Neler Yeni

İntel işlemciler bozuk mu?

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Halil Karagöz
Maalesef bende öyle düşünüyorum i9-9880H işlemcili leptop aldım perişan bıraktı beni sevmiyorum nedense rtx 2070 ekran kartı var diye kurtarıyor diyorum ama leptop kurtarmıyor sorunlu fps drop yiyorum 1 fps düşüyor kısa süreli iğrenç bir şey
Undervolt ve kaliteli macun çözer belki hocam.

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Halil Karagöz
undervolt olmuyor benim leptop da kilitli çözmeye çalıştım beceremedim
Bazı laptoplarda kilitli evet, pullsar markasının termal macunlarını öneririm fiyat performans açısından da güzel 20w/mk iletim değerli bir macun sürerseniz fark görürsünüz gibime geliyor.

omerboran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Omer
Bazı laptoplarda kilitli evet, pullsar markasının termal macunlarını öneririm fiyat performans açısından da güzel 20w/mk iletim değerli bir macun sürerseniz fark görürsünüz gibime geliyor.
şuan türkiyede yaşamıyorum hiç kendi başıma açıp macun sürmedim ama ram takıp pc nin içine 2 3 kere bakmıştım undervolt özelliğini nasıl aktive ederim biliyormusun

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Halil Karagöz
şuan türkiyede yaşamıyorum hiç kendi başıma açıp macun sürmedim ama ram takıp pc nin içine 2 3 kere bakmıştım undervolt özelliğini nasıl aktive ederim biliyormusun
Throttle stop biliyorum ve kullanmıştım ama intelin de kendi voltaj düzenleme uygulaması var aktif etmiyorsun elle ayarlıyorsun. Undervolt bilgisayarınıza zarar verebilir rehberini okuyarak yapmanızı tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Muhammed Furkan Polat
Throttle stop biliyorum ve kullanmıştım ama intelin de kendi voltaj düzenleme uygulaması var aktif etmiyorsun elle ayarlıyorsun. Undervolt bilgisayarınıza zarar verebilir rehberini okuyarak yapmanızı tavsiye ederim.
undervolt yapmayı bende istiyprum ama işlemciye oda zarar verir diye işlemciyi öyle bıraktım ve bios yamasını beklşyprum allahtan laptopu 7 gün önce aldım oyunlara girmedim zorlayan uygulamalara girmiyprum umarım güncellemeyi 1 hafta içinde getirirlerde uğraşmayız i7 13620H kullanıyorum ara ara çok alakasız derecede yüksek derecelere çıkıyordu forza 4 te ve the witcher de ekran kartı 60 larda iken işlemci 88 e kadar çıkıyordu bundan dolayı oyunlara girmiyprum bekliyorum

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Halil Karagöz
undervolt yapmayı bende istiyprum ama işlemciye oda zarar verir diye işlemciyi öyle bıraktım ve bios yamasını beklşyprum allahtan laptopu 7 gün önce aldım oyunlara girmedim zorlayan uygulamalara girmiyprum umarım güncellemeyi 1 hafta içinde getirirlerde uğraşmayız i7 13620H kullanıyorum ara ara çok alakasız derecede yüksek derecelere çıkıyordu forza 4 te ve the witcher de ekran kartı 60 larda iken işlemci 88 e kadar çıkıyordu bundan dolayı oyunlara girmiyprum bekliyorum
İşlemcinin 88 e çıkması normal. Undervolting bilinçsiz yapılınca zararlı değil deneme yanılmayla mutlak değeri bulduğunuzda gayet faydalıdır. Stres testine sokup her voltaj düşürdüğünüzde test etmeniz gerekir. Throttle stop kullanabilirsiniz

omerboran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Omer
onu da denedim ve maaleseff ayarlamama izin vermiyor oraları kullanamıyorum bu arada ısım 95c her seferinde işlemcim ekran kartım 80 90 arası

Top Bottom