Neler Yeni

🔵 INTEL İŞLEMCİLER BOZULUYOR 🔵 & 🔴 AMD SEKTÖRÜ ELE ALIYOR 🔴 #Masaüstü İşlemcileri

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Ertuğrul Bolat
Donanımarşivi AMDarşivi olmuş. Fanboyluk nereye kadar. 🤣 😂

LoserIl

80+ Bronze
12. Nesil kullanıyorum kafam rahat

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Adil Mesut Acar
Ben de yeni bir laptop alacağım. 60 bine kadar bütçe var. Doktora tezi hazırlayacağım. Autocad Sketchup gibi 2 ve 3 boyutlu çizim programlarını kullanacağım. Çizim olduğu için İntel düşünüyordum. Ancak dün videoyu gördükten sonra İntel değil de Amd işlemcili minalsam diye düşünüyorum. Ancak İntel de çizimde gayet iyi. Zaten laptoplarda onda bunda şunda sorun var diye diye ne yapacağımı şaşırdım. Şimdi hepten şaşırdım açıkçası.

İşlemci haricinde 4070 ekran kartı en az 32 gb ram 1 tb ssd 2k ekranlı bir laptop bakıyorum. Bu özelliklerde hangi Amd işlemcileri tavsiye ederseiniz ? Amd 9 da en son 9 binli seri mi var yoksa 8 binli seri mi ?

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,571
İsim
uwu
ölü soket üstünede 4090 kadar güç tüketirse kimse almaz mis gibi daha az güç tüketen ve daha uzun ömürlü am5 soket işlemciler varken asla alınmamalı 360mm soğutmuyor 420mm ler bile ucu ucuna kurtarıyor

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Ertuğrul Bolat
ölü soket üstünede 4090 kadar güç tüketirse kimse almaz mis gibi daha az güç tüketen ve daha uzun ömürlü am5 soket işlemciler varken asla alınmamalı 360mm soğutmuyor 420mm ler bile ucu ucuna kurtarıyor
Olabilir ama bu intel işlemci bozuluyor demek değil. Daha Amd üretimden çıkmış çiplerine tam sağlamlık testleri yapamayacak kadar aciz firma. Benim için önemli olan stabilite ve kararlılık. 30 senedir intel işlemci kullanırım,daha birgün bozulduğunu görmedim. Ama ryzen sıfır işlemci alan arkadaşım biosu bile göremeden işlemciyi garantiden değiştirmek zorunda kalmıştı. Mavi ekran yemedim hiç. Forumdaki ekrankartı ve işlemci sorunlarının %80 Amd kaynaklı.Abdullah bey kendi formunda bir araştırma yapsa bu videoyu çekmez. her şey f/p değil. Tamam amd ile işbirliği olabilir kendisinin. Ama bana bedava amd verseler kabul etmem.

masxar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
mustafa çalışır
Olabilir ama bu intel işlemci bozuluyor demek değil. Daha Amd üretimden çıkmış çiplerine tam sağlamlık testleri yapamayacak kadar aciz firma. Benim için önemli olan stabilite ve kararlılık. 30 senedir intel işlemci kullanırım,daha birgün bozulduğunu görmedim. Ama ryzen sıfır işlemci alan arkadaşım biosu bile göremeden işlemciyi garantiden değiştirmek zorunda kalmıştı. Mavi ekran yemedim hiç. Forumdaki ekrankartı ve işlemci sorunlarının %80 Amd kaynaklı.Abdullah bey kendi formunda bir araştırma yapsa bu videoyu çekmez. her şey f/p değil. Tamam amd ile işbirliği olabilir kendisinin. Ama bana bedava amd verseler kabul etmem.
Hocam kusura bakmayın ama bence şuan intelin savunulacak bir tarafı yok.
20 k verdiğiniz bir işlemcinin bozulması çok saçma bir olay artı olarak sadece insanlar değil büyük firmalarda kullanıyor bu işlemcileri. Bide yüzsüz yüzsüz wattı düşürün sıkıntı olmaz diyorlar şaka gibi ya :D Hiçbir firma sütten çıkmış ak kaşık değil ama amd ŞUAN önde gelecek sokette kendini toparlarsa intel durum değişir.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,571
İsim
uwu
Açıkçası ben sadece am3 soket amd kullandım ve rezaletti ama am4ve am5 te çok iyi şeyler başardılar özellikle x3d ile onun gerisi hep babamda bende intel kullandık ve hiçbir zaman sorun yaşamadık ama son seri 13/14. Nesil intellerin fp oranının düşük ve 10nm olması yüzünden alev toplarına dönüştüğü gerçeğini değiştirmiyor

Amd ekran kartlarına gelirsek ben şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım rx 6600 ile ve tam 2yıl önce gt2 intel hazır sistem olarak satın aldım

Nor0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Nor0
Bi akıllı sensin yani

ConquerorXIV

80+ Gold
dedi intel fanboyu

bir kere 13900k ve 14900k kullanmayan biriysen boş konuşma burda 30 yıllık tecrübe sahibiymiş heh 30 sene çekirdek yoksunu kazık intel mobil işlemcilerini kullandın herhalde o da sanırsam monster gibi işe yaramaz fason firmanın marka bastığı ürünler.

haha ayn intel, ryzenı yakalayabilmek için işlemcide kararlılık stabile bırakmadı çektiği watt'ın farkında değilsin herhalde.

ayrıca amd işlemcilerde hiç problem olmuyor diğer bileşenler uyumsuz ise olur şuana kadar elime 100 küsür işlemci geçti dandik psu uyumsuz ram kullanırsa böyle olur ve gpu için de bu geçerli işlemci olarak her türlü amd daha önde. forumdaki sorunlar %80 amd kaynaklı değil bir kere yüksek wattlı inteli soğutamayan laptoplar ile dolu.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Ertuğrul Bolat
dedi intel fanboyu
Ben İntel ile işbirliği yapıp reklam olsun diye AMD'yi karalamıyorum ve internet sitemin enbaşına da İntel reklamını yerleştirmiyorum.30 yıldaki tecrübemi yazdım.İntel beni tanımaz ben İntel'i.Babamın oğluda değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

dedi intel fanboyu

bir kere 13900k ve 14900k kullanmayan biriysen boş konuşma burda 30 yıllık tecrübe sahibiymiş heh 30 sene çekirdek yoksunu kazık intel mobil işlemcilerini kullandın herhalde o da sanırsam monster gibi işe yaramaz fason firmanın marka bastığı ürünler.

haha ayn intel, ryzenı yakalayabilmek için işlemcide kararlılık stabile bırakmadı çektiği watt'ın farkında değilsin herhalde.

ayrıca amd işlemcilerde hiç problem olmuyor diğer bileşenler uyumsuz ise olur şuana kadar elime 100 küsür işlemci geçti dandik psu uyumsuz ram kullanırsa böyle olur ve gpu için de bu geçerli işlemci olarak her türlü amd daha önde. forumdaki sorunlar %80 amd kaynaklı değil bir kere yüksek wattlı inteli soğutamayan laptoplar ile dolu.

https://forum.donanimarsivi.com/konu/bilgisayarim-durduk-yere-mavi-ekran-veriyor.962616/

Uzun zamandır forumu takip ediyorum.Bu konuda yeni açılmış bir konu ve bunun gibi yüzlercesi var tüm forumlarda.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,133
Üyeler
152,619
Son üye
spectral799
Top Bottom