Neler Yeni

İnternet hattı hizmetleri ve teknik destek konusunda yardımcı olabilirim

Reapt0r

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
Ayberk Albayrak
Hocam bu ayın 4 ünde yani yarından sonraki gün internetimizin taahütü bitiyor, şuan türk telekom un 16mbps 200gb akn lik bir paketini kullanıyoruz(75TL Ödüyoruz bu pakete)
Ben internet sağlayıcısını değiştirmek istiyorum ve taahütsüz istediğim zaman çıkabileceğim bir internet sağlayıcısı arıyorum, türknet e baktım bizim ev için 80mbps internet desteklediğini söylüyor ve 100tl gibi bir fiyat istiyor. Gerçekten bunların söylediği gibi o hızları destekliyor mu, türknete geçiş yapsam sorun yaşarmıyım bana bi sıkıntı çıkarır mı? Ve söyledikleri gibi istedeğimiz zaman internet den çıkabiliyormuyuz.
Elimde tt nin verdiği modemi kullanabilirmiyim?
Ve interneti kullanmak için servis vs gelmesi gerekir mi, şuan internetin bağlı olduğu porttan direk internet sağlayabilirler mi?
Çünkü bu hafta içinde hergün online sınavım var , ve internetin kesilmemesi lazım.
başvuru yapsam hemen internet sağlarlar mı?

bozkan

80+ Bronze
Fiber derken sarı ince gpon sistemli fiber mi
Evet Hocam. O fiber kablosu sadece bir odada varmis, modem de orada. Benim odamda ise nereye gittigini bilmedigim bir ethernet girisi mevcut duvarda. Acaba burasi kullanilarak ikinci bir internet alabilir miyim diye meraktayim. Fiber olup olmamasi onemli degil, sahsima ait, evdeki diger internetten tamamen ayri bir internet olmasi gerekli sadece. Tesekkurler.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,314
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam bu ayın 4 ünde yani yarından sonraki gün internetimizin taahütü bitiyor, şuan türk telekom un 16mbps 200gb akn lik bir paketini kullanıyoruz(75TL Ödüyoruz bu pakete)
Ben internet sağlayıcısını değiştirmek istiyorum ve taahütsüz istediğim zaman çıkabileceğim bir internet sağlayıcısı arıyorum, türknet e baktım bizim ev için 80mbps internet desteklediğini söylüyor ve 100tl gibi bir fiyat istiyor. Gerçekten bunların söylediği gibi o hızları destekliyor mu, türknete geçiş yapsam sorun yaşarmıyım bana bi sıkıntı çıkarır mı? Ve söyledikleri gibi istedeğimiz zaman internet den çıkabiliyormuyuz.
Elimde tt nin verdiği modemi kullanabilirmiyim?
Ve interneti kullanmak için servis vs gelmesi gerekir mi, şuan internetin bağlı olduğu porttan direk internet sağlayabilirler mi?
Çünkü bu hafta içinde hergün online sınavım var , ve internetin kesilmemesi lazım.
başvuru yapsam hemen internet sağlarlar mı?
Öncelikle sorulara tek tek cevap verim daha sağlıklı olucaktir

1. eger altyapıniz kaliteli ve sağlam ise burada tabi santrale mesafende çok önemli 80 diyorsa santrale uzaklığın ile ilgili olarak 65-70 mbps arasında hız alabilirsiniz.

2. Taahhüt de ise isteğin zaman çıkabilirsiniz bu doğru herhangi bir cezai işlem yoktur

3. Geçiş için biraz geç kaldınız yaklaşık bir hafta kala yapsaydıniz direk geçerdi şimdi taahhüt bitiş tarihine az kaldığı için yine geçiş olur sıkıntı yok ama Türk Telekom tarafından 2-3 günlük kullanım bedeli çıkabilir eğer aktivasyon süreci yetişmezse kabaca geçiş olur sorun yok geçiş esnasında portunuz gitmez aynı porttan devam edersiniz

4. TTNet in modemini kullanabilirsiniz sorun yok ama VDSL destekli olması lazım bunun için modemin modelini söylerseniz sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet Hocam. O fiber kablosu sadece bir odada varmis, modem de orada. Benim odamda ise nereye gittigini bilmedigim bir ethernet girisi mevcut duvarda. Acaba burasi kullanilarak ikinci bir internet alabilir miyim diye meraktayim. Fiber olup olmamasi onemli degil, sahsima ait, evdeki diger internetten tamamen ayri bir internet olmasi gerekli sadece. Tesekkurler.
Evet alabilirsiniz modemin bulunduğu odada nümerik telefon prizi vardır muhakkak modem den çıkan internet kablosunu oraya takmanız lazım ondan sonra odanızdaki prizden internet alabilirsiniz tabii ki bunlar içinde telefon prizlerin bağlantısının yapılmış olması gerekiyor içten

Reapt0r

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
Ayberk Albayrak
santrale mesafende çok önemli
santral dediğin şu beyaz kutu gibi olanlar mı? eğer dediğin bu ise bizim evin kapısının hemen sağında kapıya 5metre mesafede bu kutudan var daha 1.5yıl önce falan yapıldı, ama aktif olup olmadığını bilmiyorum , bizim internetimiz buna bağlı değil, yan binada duvarda küçük bir kutu var ona bağlı şuanda internetimiz. diğer binadakilerin interneti de ona bağlı.
fiberoptik-kabin-jpg.1154562

TTNet in modemini kullanabilirsiniz
Benim modemim bu Zyxel 3312
729973858_0.jpg

Hocam bir de 4 ünde sözleşme taahüt bitiyor, otomatik yenileme gibi bir şey olmaz demi, bir de sözleşme bitince bir kaç gün daha kullanma şansımız oluyor mu yoksa çat diye interneti keserler mi?

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,314
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
santral dediğin şu beyaz kutu gibi olanlar mı? eğer dediğin bu ise bizim evin kapısının hemen sağında kapıya 5metre mesafede bu kutudan var daha 1.5yıl önce falan yapıldı, ama aktif olup olmadığını bilmiyorum , bizim internetimiz buna bağlı değil, yan binada duvarda küçük bir kutu var ona bağlı şuanda internetimiz. diğer binadakilerin interneti de ona bağlı.
fiberoptik-kabin-jpg.1154562

Benim modemim bu Zyxel 3312
729973858_0.jpg

Hocam bir de 4 ünde sözleşme taahüt bitiyor, otomatik yenileme gibi bir şey olmaz demi, bir de sözleşme bitince bir kaç gün daha kullanma şansımız oluyor mu yoksa çat diye interneti keserler mi?
Bittiği zaman otomatik taahhütsuz fiyattan devam ediyor siz arayıp ya iptal edersiniz yada geçiş yaparsınız iss kendi iptal eder geçiş yapar kendine model VDSL destekli evet santral için size Link aticam oradan sorgulama yapıp atabilir mısınız

Reapt0r

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
Ayberk Albayrak
Bittiği zaman otomatik taahhütsuz fiyattan devam ediyor siz arayıp ya iptal edersiniz yada geçiş yaparsınız iss kendi iptal eder geçiş yapar kendine model VDSL destekli evet santral için size Link aticam oradan sorgulama yapıp atabilir mısınız

netspeed.PNG

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,314
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Reapt0r

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
Ayberk Albayrak
Tamamdır Mesafeniz gayet ideal seviyede eğer iç tesisat da iyiyse 70 Mbps e kadar alabilirsiniz tabi iç tesisat da çok önemli isterseniz onada bakabilirim ama fiziki olarak birkaç fotoğraf gerekiyor
iç tesisat için resim almam mümkün değil galiba, çünkü bu santral dediğin kutu kilitli, şimdi net değiştirince bu santrale mi bağlanıcak internet kablosu , yoksa aynı yerinden devam mı? onu anlayamadım.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,314
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
iç tesisat için resim almam mümkün değil galiba, çünkü bu santral dediğin kutu kilitli, şimdi net değiştirince bu santrale mi bağlanıcak internet kablosu , yoksa aynı yerinden devam mı? onu anlayamadım.
İç tesisat dediğim kablo binadan eve gelen modeme kadar olan hattir

Reapt0r

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
846
İsim
Ayberk Albayrak
İç tesisat dediğim kablo binadan eve gelen modeme kadar olan hattir
hocam sadece kablo var bir ucu modeme bağlı diğer ucu karşı binadaki beyaz kutuya bağlı zaten,
+türknet iyi midir? yoksa önerdiğiniz başka bir internet sağlayıcısı var mı taahütsüz

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,314
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
hocam sadece kablo var bir ucu modeme bağlı diğer ucu karşı binadaki beyaz kutuya bağlı zaten,
+türknet iyi midir? yoksa önerdiğiniz başka bir internet sağlayıcısı var mı taahütsüz
Turknet iyidir müşteri hizmetleri de ilgili endişeniz olmasın modeme bağlı olan kablo ince mi kalın mı acaba

Top Bottom