Neler Yeni

İnternet Sağlayıcı Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umutcan Arabacı
Merhaba, şu an kullandığım paket Türk Telekom ve 36 Mbps (470TL). Altyapı sorguladığımda bazı siteler 72 Mbps destekleyen VDSL altyapınız var diyor bazıları ise 10 Mbps destekleyen ADSL var diyor ama ben 36 Mbps alabiliyorum. Daha yüksek hız, uygun fiyatlı, sorun çıkarmayacak alabileceğim operatör önerebilir misiniz?
1725483155123.png

1725483166074.png

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,420
İsim
Selman
Farklı sitelerde farklı sonuç çıkması garip ama şu anda aldığınız hıza bakarsak 72 mbps vdsl doğru hız sanırım. Netspeed'in şu tarifesini önerebilirim:

Screenshot_2024-09-07-03-02-44-820_com.android.chrome-edit.jpg

EsdeathSama

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umutcan Arabacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

EsdeathSama

80+ Bronze
Her sitede farklı sonuç vermesi çok garip. Son olarak kablonet'i deneyebilirsiniz. Altyapısı genelde kendine özeldir, diğer sitelerde aradığınızda bulamayabilirsiniz.
Yüksek ihtimalle 72mbps türk telekom altyapısıdır. Türknet firma olarak iyi fakat pahalı. Netspeed müşteri hizmetleriyle sorun yaşadığım için şahsen önermiyorum ama memnun olan çok kişi var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umutcan Arabacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her sitede farklı sonuç vermesi çok garip. Son olarak kablonet'i deneyebilirsiniz. Altyapısı genelde kendine özeldir, diğer sitelerde aradığınızda bulamayabilirsiniz.
Yüksek ihtimalle 72mbps türk telekom altyapısıdır. Türknet firma olarak iyi fakat pahalı. Netspeed müşteri hizmetleriyle sorun yaşadığım için şahsen önermiyorum ama memnun olan çok kişi var.
Vdsl olduğunu söylüyor ama herhanhangi bir hız belirtmedi. Önerdiği paketlerde ise en hızlı olan 35 mbps. Başka yerlerde de Netspeed önerdikleri için onu düşünüyordum, ne gibi bir sorun yaşadınız?

EsdeathSama

80+ Bronze
Vdsl olduğunu söylüyor ama herhanhangi bir hız belirtmedi. Önerdiği paketlerde ise en hızlı olan 35 mbps. Başka yerlerde de Netspeed önerdikleri için onu düşünüyordum, ne gibi bir sorun yaşadınız?
Bir gün internetim kesilmişti, uygulamada bölgesel arıza olduğu yazıyordu. Müşteri hizmetlerini aradım. Uygulamada belirtilen tahmini tarihte çözüleceğini söylediler fakat çözülmedi. Sonra fark ettim ki her seferinde "tahmini" değer 2 hafta sonrasına otomatik erteleniyor. Oluşturulan türk telekom destek kaydı hiçbir sonuç getirmedi. Port yüzünden internet taşıma yapamıyordum, evimde altyapı olmadığı gözüküyordu. Mecburen komple iptal ettim ve port iptal edildiği gibi türknet'e başvurdum. Yeni ve arızasız bir port verdiler sorunum kökten çözüldü. 1 yıldır Türknet kullanıyorum daha kesinti bile yaşamadım son derece memnunum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu süreç yaklaşık 2 ay sürdü, 2 ay internetsiz kaldım sağolsunlar

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198301028968/
Discord
yusakaraa
Netspeed ile nasıl bir sorun yaşadınız acaba? Şuanda ticket açsam 2 dakika sonra telefonum çalar ve müşteri temsilcisi ulaşır. O derece hızlı ve çözüm odaklılar, yaklaşık 1 yıl oldu geçeli, Türknetten sonra ilaç gibi geldi.

EsdeathSama

80+ Bronze
Netspeed ile nasıl bir sorun yaşadınız acaba? Şuanda ticket açsam 2 dakika sonra telefonum çalar ve müşteri temsilcisi ulaşır. O derece hızlı ve çözüm odaklılar, yaklaşık 1 yıl oldu geçeli, Türknetten sonra ilaç gibi geldi.
Üstte belirtiğim gibi bir sorun yaşadım hocam. Bana denk gelen şanstır bilemeyeceğim fakat şu saatten sonra tercih edeceğimi düşünmüyorum. Zaten taşınma derdim varken bir de operatör değişikliğiyle uğraşamıyorum :)

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Shoto Todoroki
Şans işi bu konular bende Farklı internet sağlayıcılarıyla çok sorun yaşadım türknete geçtim hiçbir sorun yaşamadım çok memnunum şuan.

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198301028968/
Discord
yusakaraa
Üstte belirtiğim gibi bir sorun yaşadım hocam. Bana denk gelen şanstır bilemeyeceğim fakat şu saatten sonra tercih edeceğimi düşünmüyorum. Zaten taşınma derdim varken bir de operatör değişikliğiyle uğraşamıyorum :)
bu sorunlar ve memnuniyet bölgeye göre çok değişiyor kimisi A operatörde aradığını buluyor kimisi B.
Ama bölgeden bağımsız Türknetin müşteri temsilcisi ve iletişim sorununu acilen çözmesi lazım, 30 saniyelik çözümü olan bir sorun için 10 saat sonra geri dönüş sağlanması büyük bir sorun. (Tabii hala aynıysa)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umutcan Arabacı
Bir gün internetim kesilmişti, uygulamada bölgesel arıza olduğu yazıyordu. Müşteri hizmetlerini aradım. Uygulamada belirtilen tahmini tarihte çözüleceğini söylediler fakat çözülmedi. Sonra fark ettim ki her seferinde "tahmini" değer 2 hafta sonrasına otomatik erteleniyor. Oluşturulan türk telekom destek kaydı hiçbir sonuç getirmedi. Port yüzünden internet taşıma yapamıyordum, evimde altyapı olmadığı gözüküyordu. Mecburen komple iptal ettim ve port iptal edildiği gibi türknet'e başvurdum. Yeni ve arızasız bir port verdiler sorunum kökten çözüldü. 1 yıldır Türknet kullanıyorum daha kesinti bile yaşamadım son derece memnunum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu süreç yaklaşık 2 ay sürdü, 2 ay internetsiz kaldım sağolsunlar
Netspeed de sanal başvuru olduğu yazıyor. Sağlayıcıyı değiştirmeden başvuruyormuşuz ve onlar 2 gün içerisinde değiştiriyormuş. Nasıl oluyor bu?

EsdeathSama

80+ Bronze
Netspeed de sanal başvuru olduğu yazıyor. Sağlayıcıyı değiştirmeden başvuruyormuşuz ve onlar 2 gün içerisinde değiştiriyormuş. Nasıl oluyor bu?
Aynı olay tüm iss'lerde var. Kimlik ve adres bilgilerinizi giriyorsunuz. En önemli kısım mevcut hizmet sağlayıcınızın hizmet veya dsl numarasını yazıyorsunuz. Maksimum 1-2 saatlik kesinti ile geçişinizi yapıyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,574
Üyeler
157,399
Son üye
Bayram Cn
Top Bottom