Neler Yeni

iPad 10.9 vs iPad Air 10.9

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
YKS çalışıyorum ve aslında tableti gereksiz buluyordum ama son zamanlardaki kitap fiyatlarına bakılınca tablet alıp kitapların PDF lerinden soruları çözmek mantıklı geldi. Üstelik konu çalışacağım zaman bilgisayar başına oturduğumda dikkatim illaki dağılıyor. Bu yüzden hem konu çalışmak hem de soru çözme amaçlı almak istiyorum. Aynı zamanda üniversiteye geçtiğimde de not almak için mantıklı olur diye düşünüyorum. Yine laptop alınır ama iPad biraz daha rahat geliyor şahsen. Bunlar için iPad yeter mi yoksa m1 çipli Air modelini mi almalıyım?

emreBeoa

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,544
İsim
Emre siyah
ders çalışmak için 9.nesil de yetiyor ekstra para vermeye gerek yok fikrimce denk düşerse xiaominin kalemi ile birlikte verdiği tabletlerden alın 10kya kalem,klavye,tablet gayet güzel olur.

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
paran varsa eğitim indiriminden air6 al cok uzun ömürlü olur bütçe düşükse ikinci elden 9.nesil+kalem düşürmeye çalış
sınav senende de işe yarar

EsdeathSama

80+ Bronze
Ders çalışmak için düz model yeter ama madem üniversitede de kullanacaksın bir kere para veriyorsun ipad air bütçen varsa alınır.

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ders çalışmak için 9.nesil de yetiyor ekstra para vermeye gerek yok fikrimce denk düşerse xiaominin kalemi ile birlikte verdiği tabletlerden alın 10kya kalem,klavye,tablet gayet güzel olur.
9. nesile de baktım ama biraz daha yeni tasarıma sahip ve güncel olmasını istedim açıkçası
Mesaj otomatik birleştirildi:

paran varsa eğitim indiriminden air6 al cok uzun ömürlü olur bütçe düşükse ikinci elden 9.nesil+kalem düşürmeye çalış
sınav senende de işe yarar
Maalesef o kadar bütçem yok

Ders çalışmak için düz model yeter ama madem üniversitede de kullanacaksın bir kere para veriyorsun ipad air bütçen varsa alınır.
Zorlarsam belki ama üniversitede mühendislik okumayı düşündüğümden laptop lazım olacağını düşünüyorum. İlla alınır. Bu yüzden Air acaba gereksiz mi gelir dedim sadece not tutmak için

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
9. nesile de baktım ama biraz daha yeni tasarıma sahip ve güncel olmasını istedim açıkçası

Maalesef o kadar bütçem yok

Zorlarsam belki ama üniversitede mühendislik okumayı düşündüğümden laptop lazım olacağını düşünüyorum. İlla alınır. Bu yüzden Air acaba gereksiz mi gelir dedim sadece not tutmak için
gerek yok evet düz model ya da android al

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Muhammed yılmaz
YKS çalışıyorum ve aslında tableti gereksiz buluyordum ama son zamanlardaki kitap fiyatlarına bakılınca tablet alıp kitapların PDF lerinden soruları çözmek mantıklı geldi. Üstelik konu çalışacağım zaman bilgisayar başına oturduğumda dikkatim illaki dağılıyor. Bu yüzden hem konu çalışmak hem de soru çözme amaçlı almak istiyorum. Aynı zamanda üniversiteye geçtiğimde de not almak için mantıklı olur diye düşünüyorum. Yine laptop alınır ama iPad biraz daha rahat geliyor şahsen. Bunlar için iPad yeter mi yoksa m1 çipli Air modelini mi almalıyım?
Kanka bende yeni aldım apple ın sitesine gir en alta in eğitim için alışverişe tıkla
Sonra oradan ıpad air 6 yı seç ve apple pencil proyu da ekle sepete
Sonra sepete girince pencil pro bedavaya gelmiş oluyor ben bu şekilde aldım İnşallah düzgün anlatmışımdır
(Mezun öğrenciyim yani her hangi bir öğrenci belgem yok belge de istemediler)
Hem kalem hem ıpad air 6 11 inç 128 gb yi 23.800 TL ye aldım

Kanka bende yeni aldım apple ın sitesine gir en alta in eğitim için alışverişe tıkla
Sonra sepete girince pencil pro bedavaya gelmiş oluyor ben bu şekilde aldım İnşallah düzgün anlatmışımdır
+kalem pencil pro olduğuiçin type c versiyondan her anlamda daha iyi

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
Kanka uyguna gelmiş ama benim o kadar bütçem yok maalesef. Pozitif teknolojiden almayı düşünüyorum. 14.5 ipad 3k apple pencil usb-c

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
C.S.
Render yapmayacaksanız air modeline hiç gerek yok. İpad 10 uzun yıllar işinizi görür. 2 yıldır kullanıyorum. Video ve içerik tüketmek, online toplantılar yapmak, office programlarını kullanmak, webde gezinmek, iş yerinde sunum yaparken ve gerektiğinde usb c hub ile usb bellek bağlayıp belgelere ulaşmak mümkün. Bu dediklerim android tabletlerle de yapılabilir ama ipad için aşağıda var olan program sadece ipadde var;
Test çözerken düzgün bir not alma programına ihtiyacın olacak. Bu uygulamaların en iyisi de ipadde. Uygulamanın adı Notability. Harika bir program.
Bunların dışında uygulamaların çoğu ipade özel yapıldığı için çökme yaşamazsın.
İpad için bütçeni çok zorlayacaksan, samsung s9 serisi de gayet güzeldir. Onda noteshelf en son bedava geliyordu. Ancak önceliğin ipad olsun derim.

Top Bottom