Neler Yeni

iPhone 8'den S22'ye geçilir mi

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Arda Can Demirbaş
Yani yeni yıla falan alabilirim herhalde. S23FE zaten S22'den ucuz. O yüzden düşünüyorum. Pişman olur muyum yani. 3-4 sene sonra sorun yaşarsam cidden üzülürüm. Eskiden Android kullanmıştım ama telefondan dolayı acı çekmiştim. Eskisi gibi deneyim yaşamak istemiyorum açıkçası. Bu bütçede düzgün iPhone yok.
Alın hocam dikkatli kullandığınız sürece APK, One UI Beta gibi şeylere bulaşmadıkça uzun süre götüreceğini düşünüyorum.

Rw1NNN

80+
Alın hocam dikkatli kullandığınız sürece APK, One UI Beta gibi şeylere bulaşmadıkça uzun süre götüreceğini düşünüyorum.
Tamam hocam teşekkür ediyorum. S22 26.000 TL, S23FE 24.000TL iken inceleme videolarını beklemek daha mantıklı bence. 1 nesil daha yeni bir telefon, belkide Exynos belki geliştirilmiştir. En azından çerçeve harici aşırı eksisini göremedim cihazda.

BabaVoss7

80+ Silver
s22 arkadaşım aldı normal kullanımda ideal bi cihaz oyunla filan işin yoksa iş görür. 23fe 25 bandında sanırım eğer çıkamıyorsa boşuna bekleme. ne olursa olsun 11 e o parayı vermezdim ben. değilse bile ikinci el 12 13 filan düşürmeye bak bari. ikinci elde yeni s23 ler var bence onlar daha mantıklı. bi kaç aylık bulursun

Rw1NNN

80+
s22 arkadaşım aldı normal kullanımda ideal bi cihaz oyunla filan işin yoksa iş görür. 23fe 25 bandında sanırım eğer çıkamıyorsa boşuna bekleme. ne olursa olsun 11 e o parayı vermezdim ben. değilse bile ikinci el 12 13 filan düşürmeye bak bari. ikinci elde yeni s23 ler var bence onlar daha mantıklı. bi kaç aylık bulursun
İkinci el alamıyorum hocam. Oyun dediğiniz CoD, PUBG, Genshin Impact gibi oyunlarla derdim yok. Basit, en dandik telefonla bile açılacak zorlanmayacak 1 tane oyunum var. 23FE 24.000 TL'ye çıktı. Zaten S22'de 26.000TL. iPhone 11 ve SE3 parasını gram haketmiyor. iPhone'yi severim ama 20-28.000 TL bandında sıfır olarak S22'den mantıklı bir cihaz yok. Bana göre tek sorun Android'e geçişte sorun yaşamaktan korkuyorum açıkçası. Eskiden kötü bir telefondan iOS'a geçtiğim için o da. 3-4 sene sonra çöp olur diye korkuyordum ama sanmıyorum olacağını.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
ismail
s22 ultra kullanıyorum bir süredir.Aklına takıldığın bir şey varsa sorabilirsin.''Bundan önce iphone 6-6s-11 kullandım.''
İkinci el alamıyorum hocam. Oyun dediğiniz CoD, PUBG, Genshin Impact gibi oyunlarla derdim yok. Basit, en dandik telefonla bile açılacak zorlanmayacak 1 tane oyunum var. 23FE 24.000 TL'ye çıktı. Zaten S22'de 26.000TL. iPhone 11 ve SE3 parasını gram haketmiyor. iPhone'yi severim ama 20-28.000 TL bandında sıfır olarak S22'den mantıklı bir cihaz yok. Bana göre tek sorun Android'e geçişte sorun yaşamaktan korkuyorum açıkçası. Eskiden kötü bir telefondan iOS'a geçtiğim için o da. 3-4 sene sonra çöp olur diye korkuyordum ama sanmıyorum olacağını.

Rw1NNN

80+
s22 ultra kullanıyorum bir süredir.Aklına takıldığın bir şey varsa sorabilirsin.''Bundan önce iphone 6-6s-11 kullandım.''
Hocam iOS'tan Android'e geçerken herhangi bir korkunuz var mıydı ? Acaba hata mı ediyorum diye? Alışmak zor oldu mu sizin için ya da. Ben de iPhone 8'den geçmek istiyorum hani tekrar dediğim gibi o bütçede iOS olarak SE3 ve 11 var ki ben o cihazlara o kadar para vermeyi yediremiyorum kendime. Telefon size sorun yaşattı mı hiç? 2027 Şubat'a kadar güncelleme alacakmış sanırım cihaz ki baya süre yetecek gibi geliyor. S23FE'de düşünebilirim tabii ki. Eski yaşadığım tecrübelerden dolayı çekiniyorum niyeyse.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
ismail
Hocam iOS'tan Android'e geçerken herhangi bir korkunuz var mıydı ? Acaba hata mı ediyorum diye? Alışmak zor oldu mu sizin için ya da. Ben de iPhone 8'den geçmek istiyorum hani tekrar dediğim gibi o bütçede iOS olarak SE3 ve 11 var ki ben o cihazlara o kadar para vermeyi yediremiyorum kendime. Telefon size sorun yaşattı mı hiç? 2027 Şubat'a kadar güncelleme alacakmış sanırım cihaz ki baya süre yetecek gibi geliyor. S23FE'de düşünebilirim tabii ki. Eski yaşadığım tecrübelerden dolayı çekiniyorum niyeyse.
Düz s22 nin batarya problemi vardı bi aralar çözdüler mi bilemiyorum.S22 ultrayı önerebilirim.yoğun kullanmazsam bir buçuk gün yoğun kullanımda günü çıkartıyor.Geçiş korkum yoktu zamanında android'de kullanmıştım.Yavaşlama gibisinden şehir efsanesi sorunları yaşamadım.Alt segment android telefonlarında yaşanabilir.Telefonu aldıktan sonra ikinci el de telefonu satmak gibi bir hobim yok dolayısıyla korkum da olmadı.Almışken plus yada ultraya yönelin.Düz modelin ekranı ufak kalıyor.Ek olarak kamera performansı muazzam bu serinin.Fotoğraf çekmeyen insana fotoğraf çektiriyor.

Rw1NNN

80+
Düz s22 nin batarya problemi vardı bi aralar çözdüler mi bilemiyorum.S22 ultrayı önerebilirim.yoğun kullanmazsam bir buçuk gün yoğun kullanımda günü çıkartıyor.
Hocam bütçem çıksa evet Ultra cihazlar çok güzel ama düzüne anca yetiyor. S22'nin ekran süresi 4-7 saat arası değişiyormuş ki benim için fazla bile. Benim ekran sürem 1.5-2.5 saat arası değişiyor günlük süre olarak. Ek olarak 120Hz'den 60'a alırsakta yine baya yetiyormuş benlik sorun yok. İşlemciler yine aynı, eğer bütçem olsaydı tabii ki Ultra alırdım. Yorumunuz için teşekkür ederim kullanan birinden görüş almak beni mutlu ediyor. S22 ya da S23FE'de kararı kılacağım incelemeye bağlı. İyi akşamlar tekrardan.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,768
İsim
kilan embappe
iOS dan android e geçme 12 Mini falan düşünebilirsin 20K civarına.

Rw1NNN

80+
iOS dan android e geçme 12 Mini falan düşünebilirsin 20K civarına.
Sıfır gerekiyor hocam. İkinci el telefon alamam. Sıfır olarak alınacak 2 iPhone'de alınmaz. iOS gerçekten güzel ama sıfır alınacak cihazda bu bütçede fiyatını hakeden cihaz yok. Alacağım cihaz amiral gemisi olduğu içinde güvenim var. Hangisi mantıklıysa onu almak zorundayız bu ekonomide ne diyeyim.

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
654
İsim
Emir Acar
2 gün önce 26-27.000TL'den 34.000TL'ye çıktı maalesef kendisi. Dün S23FE çıktı. İncelemelere göre onu bekleyeceğim. iOS'tan Android'e alışacağımı düşünüyorum ama, telefonun 3-4 sene sonra kullanılamaz hale gelmesinden korkuyorum. Sizce sorun olur mu ?
Ben kendi kullanımım için s23fe'ye i o kadar para vermezdim şahsen muadil olarak ne alınabilir bilgim yok

Leaden_Viever

80+ Bronze
Sıfır gerekiyor hocam. İkinci el telefon alamam. Sıfır olarak alınacak 2 iPhone'de alınmaz. iOS gerçekten güzel ama sıfır alınacak cihazda bu bütçede fiyatını hakeden cihaz yok. Alacağım cihaz amiral gemisi olduğu içinde güvenim var. Hangisi mantıklıysa onu almak zorundayız bu ekonomide ne diyeyim.
Hocam Android telefonlara İos kurabilmenin bir yolu vardı ama tam nasıl yapıldığını hatırlamıyorum.

BabaVoss7

80+ Silver
bu arada kullanım olarak bu telefolarına kendine göre kişiselleştirince iostan pekte farkı olmuyor bence. mesela geri almak için yandan kaydırıyorum menüye gitmek için alttan kaydırıyorm. en çok ios hissi veren özellik bence bu. bende gören herkes iphone sanıyor önden görünce.ios kullanan herkeste beğeniyor. abim bir yıl iphone 11 den s23 e geçti benden görüp. şuan oldukça memnun bi yabancılık çekmiyor pek. s22de farklı değil bence. eğer ben uğraşmam bir iki saatimi kişiselleştirmeye ayırmam diyen denişiklerdenseniz uzak durun derim :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,774
Üyeler
156,977
Son üye
mrcbrv
Top Bottom