Neler Yeni

iPhone 8'den S22'ye geçilir mi

Rw1NNN

80+
bu arada kullanım olarak bu telefolarına kendine göre kişiselleştirince iostan pekte farkı olmuyor bence. mesela geri almak için yandan kaydırıyorum menüye gitmek için alttan kaydırıyorm. en çok ios hissi veren özellik bence bu. bende gören herkes iphone sanıyor önden görünce.ios kullanan herkeste beğeniyor. abim bir yıl iphone 11 den s23 e geçti benden görüp. şuan oldukça memnun bi yabancılık çekmiyor pek. s22de farklı değil bence. eğer ben uğraşmam bir iki saatimi kişiselleştirmeye ayırmam diyen denişiklerdenseniz uzak durun derim :D
Keşfettikçe yaparım hocam ben her şeyi telefonumu düzenli kullanmayı severim. Tek isteğim aldığımda parasına değecek en azından 3-4 sene sorunsuz kullanmam. Amiral gemisi bir cihaz sorun çıkarmayacağını düşünüyorum o yüzden.
Hocam Android telefonlara İos kurabilmenin bir yolu vardı ama tam nasıl yapıldığını hatırlamıyorum.
Ona gerek yok hocam ya her şey iOS değil zorluk çekmem o kadar düşüncem o yönde.
Ben kendi kullanımım için s23fe'ye i o kadar para vermezdim şahsen muadil olarak ne alınabilir bilgim yok
15-28.000 TL bandında S21FE var, S22, S23FE var. Samsung ve Apple markaları harici sıcak bakmıyorum. Ama S22'de kamera ve optimizasyon olarak baya iyi cihazlar hocam. S22 kesin gibi bir şey şuan.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Eğer telefonu telefon olarak kullanıyorsan bence iPhone SE 2022 al. Bence abartı olmayan kullanışlı bir telefon. Yazılımı güzel. Ama oyun falan oynayacaksan almanı çok önermem. Ekranı küçük.

Rw1NNN

80+
Eğer telefonu telefon olarak kullanıyorsan bence iPhone SE 2022 al. Bence abartı olmayan kullanışlı bir telefon. Yazılımı güzel. Ama oyun falan oynayacaksan almanı çok önermem. Ekranı küçük.
Hocam başlarda ben de istiyordum ama sadece yazılım ve işlemciyi yerine her şeyi dengede bir telefon istiyorum. A15 Bionic çok güçlü, iOS'ta çok stabil ama artık aşırı küçük ekran ve bataryadan bıktım. 12 Mini - 13 Mini'deki tasarımlar çok güzel ama onlarda düz 12-13'ten pahalı cihazlar. Arada en azından bi dizi falan izlemek isterim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Iphone 11 kullanıyorum ben memnunum
Eğer zamanında alsaydım upgrade etmeye gerek yoktu hocam. Güzel cihaz ama 25.000 TL çok...

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam başlarda ben de istiyordum ama sadece yazılım ve işlemciyi yerine her şeyi dengede bir telefon istiyorum. A15 Bionic çok güçlü, iOS'ta çok stabil ama artık aşırı küçük ekran ve bataryadan bıktım. 12 Mini - 13 Mini'deki tasarımlar çok güzel ama onlarda düz 12-13'ten pahalı cihazlar. Arada en azından bi dizi falan izlemek isterim.

Eğer zamanında alsaydım upgrade etmeye gerek yoktu hocam. Güzel cihaz ama 25.000 TL çok...
Siz de haklısınız. iPhone + iPad yaparsanız çok iyi bir ikili yapmış olursunuz bu arada. Aklınızda bulunsun.

Rw1NNN

80+
Siz de haklısınız. iPhone + iPad yaparsanız çok iyi bir ikili yapmış olursunuz bu arada. Aklınızda bulunsun.
Evet, hatta iPhone 8'i değiştirmeyip iPad Mini 6 alayım dedimde cepte taşınacak bir şeyde değil :D Az daha küçük olsa telefona dönecek böyle oluncada tablet özelliğini kaybediyor. Alınabilecek en küçük ve en güçlü tablet bence kendisi. Telefonların çoğundanda güçlü kendisi ek olarak. Eğer telefonum iPhone XR falan olsaydı düşünürdüm. iOS 16 gibi berbat bir sürümde kaldık ve geri dönme şansımız yok. Ek olarak tabletler daha ucuz ya, onlara çok zam gelmez gibi geliyor. En azından telefon gibi bir gecede 4000-5000 TL oynamaz. Ulaşmak daha kolay.
Bu telefondan tek isteğim beni yarı yolda bırakmaması, 2027'ye kadar destek alacağı için en azından o zamana kadar sorun yaşamaması.
Belki bütçem artar, iPhone 12'ye geçerim. Onun altında iPhone almak istemiyorum açıkçası. Ona bir şey diyemem ama %90 ihtimalle şuan S22 alacağım.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Evet, hatta iPhone 8'i değiştirmeyip iPad Mini 6 alayım dedimde cepte taşınacak bir şeyde değil :D Az daha küçük olsa telefona dönecek böyle oluncada tablet özelliğini kaybediyor. Alınabilecek en küçük ve en güçlü tablet bence kendisi. Telefonların çoğundanda güçlü kendisi ek olarak. Eğer telefonum iPhone XR falan olsaydı düşünürdüm. iOS 16 gibi berbat bir sürümde kaldık ve geri dönme şansımız yok. Ek olarak tabletler daha ucuz ya, onlara çok zam gelmez gibi geliyor. En azından telefon gibi bir gecede 4000-5000 TL oynamaz. Ulaşmak daha kolay.
iPad mini çok tatlı. Cebe sığar valla. Eğer iPad alırsanız iPad 9 veya iPad Air M1 çip alın. iPad 9 aktif olarak kullanıyorum tam bir F/P tablettir. iPad Air M1 çipde biraz daha yüksek model ama alınabilir bir tablet ve gerçekten çok güçlü tablet. Daha üstü bir tablet almanızı önermem çünkü normal bir kullanıcı için bu tabletler yeterli.

BabaVoss7

80+ Silver
bu arada bütçeni tam bilmiyorum ama. 28 bandına çıkabilirsin anladığım kadarıyla. bi beş yüz daha vererek s23 alırsın bence.

Rw1NNN

80+
iPad mini çok tatlı. Cebe sığar valla. Eğer iPad alırsanız iPad 9 veya iPad Air M1 çip alın. iPad 9 aktif olarak kullanıyorum tam bir F/P tablettir. iPad Air M1 çipde biraz daha yüksek model ama alınabilir bir tablet ve gerçekten çok güçlü tablet. Daha üstü bir tablet almanızı önermem çünkü normal bir kullanıcı için bu tabletler yeterli.
Dediğim gibi hocam bence tablet çok zamlanmaz kolay bulunur. Ama telefon öyle olmuyor ki. S22 22.000TL'ydi. Sabah bir baktım 26.000TL olmuş. En azından 3-4 sene masrafım olmasın o konuda. SE3'te alabilirim. Kendisine iPhone 8'den alışığım. Yenilik değişme hevesimde var ama belli olmaz.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dediğim gibi hocam bence tablet çok zamlanmaz kolay bulunur. Ama telefon öyle olmuyor ki. S22 22.000TL'ydi. Sabah bir baktım 26.000TL olmuş. En azından 3-4 sene masrafım olmasın o konuda. SE3'te alabilirim. Kendisine iPhone 8'den alışığım. Yenilik değişme hevesimde var ama belli olmaz.
Hayırlısı olsun hocam. Şimdiden hayırlı olsun.

Rw1NNN

80+
bu arada bütçeni tam bilmiyorum ama. 28 bandına çıkabilirsin anladığım kadarıyla. bi beş yüz daha vererek s23 alırsın bence.
Hocam 34 olmadı mı o ya? 1 - 1.5 aya alacağım. O zamana kalmaz.

Hayırlısı olsun hocam. Şimdiden hayırlı olsun.
Teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi hayırlısı olsun. Zamanında birbirine yakın fiyatlarla çıkan iPhone 13 ve S22 arasında fark yoktu sanırsam fiyat olarak. Türkiyede bi 10-15.000 TL fark var. Hava atmak için alırım bile diyen var ya anlamadım. Telefon ihtiyacını karşılıyorsa yeter :) Bazıları öyle demiyor tabii.

BabaVoss7

80+ Silver

bir buçuk aya tabii ki her şey değişir haliyle. abim daha bi hafta önce 27.5 a aldı misal. ama ara ara indirimlerde oluyor. kendi sitesinde 34 ama alışveriş siteleri zamanla çıkıyor genelde stoğa göre. iphone kadar anlık piyasası yok sayılır. bence alıcağınız zaman zorlayıp denerseniz. bi 4-5 sene kafanız rahat en üst segment telefon kullanırsınız. fanboylar kızıcak ama iphone 15tende güzel telefon bence.

Rw1NNN

80+

bir buçuk aya tabii ki her şey değişir haliyle. abim daha bi hafta önce 27.5 a aldı misal. ama ara ara indirimlerde oluyor. kendi sitesinde 34 ama alışveriş siteleri zamanla çıkıyor genelde stoğa göre. iphone kadar anlık piyasası yok sayılır. bence alıcağınız zaman zorlayıp denerseniz. bi 4-5 sene kafanız rahat en üst segment telefon kullanırsınız. fanboylar kızıcak ama iphone 15tende güzel telefon bence.
Hocam arkadaşlarımda kullanıyor S23 gerçekten çok güzel bir telefon. Android için en iyileri hatta. Bu ekonomide asla fanboyluk yapılmaz. Paran varsa al iPhone keyfine bak. Ama bütçen yoksa yine Samsung yarı fiyatına Amiral gemisi satıyor iPhone'den ahım şahım farkı yok. Eskiden ben de Apple derdim ama insan düşünüce farkına varıyor. SE3 alırdım ama ekranı geçtim bataryasıda 2018mAh. Büyük konuşmamak lazım, onu bile alabilirim iOS'a çok alışmışım. iPhone 12 alsam hiçbir derdim kalmaz.

Top Bottom