Neler Yeni

İphone Fotoğraf yedekleme

aaaaa5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
ayberk
arkadaşlar iphone 6s 64 gb telefonum var yaklaşık 30 gb fotoğraf ve video var bunları kolay ve toplu bir şekilde bilgisayara nasıl yedekliyebilirim bağlayıp dosyaların içinden atmak çok sıkıntılı oluyor hele 30 gb ise hiç yapamam kolay yolu varmıdır bunun ?

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Dosyaları sadece yedeklemek istiyorsanız bilgisayara bağlayıp iTunes'u açıp bu bilgisayara yedekle'yi seçin. Telefonunuz kaybolursa ya da yeni telefona geçerseniz o yedekten geri bütün fotoğraflarınızı videolarınızı vs. kurtarırsınız.

Fotoğraf ve videoları kopyalayıp bir harici diske atmak istiyorsanız bilgisayara bağladıktan sonra sanki usb bellek bağlamış gibi medya dosyalarının içinden ctrl+a diyip hepsini kopyalayıp yapıştırın, çok zamanınızı almaz diye düşünüyorum.

Bu 2. yöntemin Windows bilgisayarlarda bir gıcıklığı var, videoları kopyalattırmıyor bazen. Benim de başıma geldi. O zaman da "Documents" isimli uygulamayı indiriyorsunuz. Atılamayan videoları seçip Documents ile paylaş diyorsunuz. iTunes'a bağlayıp içinden sürükle bırakla bilgisayarınıza atabiliyorsunuz. Youtube'da kullanımını anlatan videolar var.

aaaaa5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
ayberk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dosyaları sadece yedeklemek istiyorsanız bilgisayara bağlayıp iTunes'u açıp bu bilgisayara yedekle'yi seçin. Telefonunuz kaybolursa ya da yeni telefona geçerseniz o yedekten geri bütün fotoğraflarınızı videolarınızı vs. kurtarırsınız.

Fotoğraf ve videoları kopyalayıp bir harici diske atmak istiyorsanız bilgisayara bağladıktan sonra sanki usb bellek bağlamış gibi medya dosyalarının içinden ctrl+a diyip hepsini kopyalayıp yapıştırın, çok zamanınızı almaz diye düşünüyorum.

Bu 2. yöntemin Windows bilgisayarlarda bir gıcıklığı var, videoları kopyalattırmıyor bazen. Benim de başıma geldi. O zaman da "Documents" isimli uygulamayı indiriyorsunuz. Atılamayan videoları seçip Documents ile paylaş diyorsunuz. iTunes'a bağlayıp içinden sürükle bırakla bilgisayarınıza atabiliyorsunuz. Youtube'da kullanımını anlatan videolar var.
uzun sürer bunu yapmak 20k foto var

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
ben fotoğrafları ve videoları bilgisayara normal şekilde kopyala yapıştır yapmak istiyorum harici hd te saklıyacağım ne önerirsiniz
Bu yöntemi:

Hepsini tek seferde atmayın, çünkü hata verirse en başa dönersiniz. Bağladığınızda birden fazla klasör göreceksiniz, her klasöre tek tek girip klasörün içindekileri ctrl+a diyip seçip kopyalayıp hdd'ye atın. O klasör bitince yanındakine geçin. Böyle böyle hepsini atacaksınız. Telefonun saklama alanından kaç gb yer kapladığı görünüyordur ki zaten telefonun kendisi 64GB, ne kadar uzun sürebilir ki. Bir saat içinde hepsini halletmiş olursunuz muhtemelen.

Windows bilgisayar kullanıyorsanız videoları atmayabiliyor o yüzden uyardım, o zaman da 3. paragraftaki yöntemi uygulayacaksınız.

aaaaa5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
ayberk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu yöntemi:

Hepsini tek seferde atmayın, çünkü hata verirse en başa dönersiniz. Bağladığınızda birden fazla klasör göreceksiniz, her klasöre tek tek girip klasörün içindekileri ctrl+a diyip seçip kopyalayıp HDD'ye atın. O klasör bitince yanındakine geçin. Böyle böyle hepsini atacaksınız. Telefonun saklama alanından kaç gb yer kapladığı görünüyordur ki zaten telefonun kendisi 64GB, ne kadar uzun sürebilir ki. Bir saat içinde hepsini halletmiş olursunuz muhtemelen.

Windows bilgisayar kullanıyorsanız videoları atmayabiliyor o yüzden uyardım, o zaman da 3. paragraftaki yöntemi uygulayacaksınız.
teşekkür ederim canım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,188
Üyeler
140,611
Son üye
amaldkai52
Top Bottom