Neler Yeni

iPhone se 2022 vs İPhone 12

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm

Emir818.

80+ Bronze
Hocam ben 15 pro alırım lakin ben telefonu satıp değerlendireceğim o yüzden bakmıyorum sıfırdan telefon alacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaç yıl gider 12 aklımda ikilem düşüren beni se 3 a15 bionic çip var o yüzden.
se ye geçme en azından iphone 12 ye geç en azından yüz tanıma var sen alıştın o şeye bence

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,711
İsim
kilan embappe
Hocam ben 15 pro alırım lakin ben telefonu satıp değerlendireceğim o yüzden bakmıyorum sıfırdan telefon alacağım.

Kaç yıl gider 12 aklımda ikilem düşüren beni se 3 a15 bionic çip var o yüzden.
İ12 ios19 alacak ve güncellemesi bitecek. İki yılı kaldı. SE4 beklemek ister misiniz?

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,711
İsim
kilan embappe
Se4 pahalı çıkar bence parasını başka yere aktaracakmis geçen gün 12yi 25kya satıyorlardı sıfır keşke alsaymissiniz
489 Dolar olacak çarp iki ile TR fiyatı

edm321

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
496
İsim
edm321
Hocam ben zamanında se 2 kullandım benim için problem yok ama 12 ile se 3 arasında kalmamın sebebi se 3 işlemci olarak daha yeni nesil ama 12 daha oled ve piyasası var gibi sizce.

Bütçem yetmiyor 13 mini için maksimum 29 bin bütçem.
Hocam o zaman sizin için performans ve güncellik daha önemli ise se ye yönelin ekran kalitesi ve kamera önemli ise 12 ye yönlenmeniz daha yararınıza olur

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm
İ12 ios19 alacak ve güncellemesi bitecek. İki yılı kaldı. SE4 beklemek ister misiniz?
Maalesef bu hafta içerisinde alacağım.

Hocam o zaman sizin için performans ve güncellik daha önemli ise se ye yönelin ekran kalitesi ve kamera önemli ise 12 ye yönlenmeniz daha yararınıza olur
Hocam arkadaşın dediği gibi 2 yılı kalmış cihaza çok yatırım yapmak istemem açıkçası lakin şarj sitede 2.eli hızlı.

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
C.S.
Arkadaşlar şuan iPhone 14 pro kullanıyorum lakin yarın satacağım başlıktaki gibi 2 modelden hangisini almalıyım batarya ve azda olsa oyun konusunda iyi olmasını isterim küçük ekran farketmez benim için lakin güncelleme ve işlemci bakımından se 3 daha iyi iPhone 12 oled ekran ve ekran geniş onun dışında fark varsa yazarsanız sevinirim aralarında 128gb nın 3000TL oynuyor sizce 12 için 3000 verilir mi yoksa se 3 alıp geçeyim mi?
12; her ne kadar sar değeri vs. İle gündeme gelmiş olsa da sorunsuz bir cihaz. Üstelik güncelleme döngüsünün tamamlanmasına daha 2 yıl var. Tabi son güncellemeden sonra cihaz çöp olmaz. En az 3 yıl daha market desteği devam eder. Bazı uygulamalar ve oyunlar 2 yılda desteği keser , ancak çok kullanılan whatsapp ve sosyal medya uygulamaları 3 yıl daha destek verir.
Örneğin twitter , ios 14 ve üzeri tüm iPhonelarda çalışır. Bu da son güncellemeden sonra en az 3 yıl daha market desteği almaya devam edeceği anlamına geliyor.
Sözün özü; 12’nin ömrü daha uzun. İyi bir kullanmayla güncelleme döngüsü ( 2 yıl) ve market desteği (+3 yıl) ile 5 yıl daha kullanılabilir.

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm
12; her ne kadar sar değeri vs. İle gündeme gelmiş olsa da sorunsuz bir cihaz. Üstelik güncelleme döngüsünün tamamlanmasına daha 2 yıl var. Tabi son güncellemeden sonra cihaz çöp olmaz. En az 3 yıl daha market desteği devam eder. Bazı uygulamalar ve oyunlar 2 yılda desteği keser , ancak çok kullanılan whatsapp ve sosyal medya uygulamaları 3 yıl daha destek verir.
Örneğin twitter , ios 14 ve üzeri tüm iPhonelarda çalışır. Bu da son güncellemeden sonra en az 3 yıl daha market desteği almaya devam edeceği anlamına geliyor.
Sözün özü; 12’nin ömrü daha uzun. İyi bir kullanmayla güncelleme döngüsü ( 2 yıl) ve market desteği (+3 yıl) ile 5 yıl daha kullanılabilir.
Sar değeri durumunu duydum lakin konuyu bilmiyorun aydınlatırsanız sevinirim lakin 13 ile 12 arasında 6 bin farkta gözden kaçmıyor ne dersiniz?

12 ya bende 12 alcam
12 ile 13 arasında bugün baktın 5-6 bin lira oynuyor fazla değil.

Berkarda

80+ Silver
Arkadaşlar şuan iPhone 14 pro kullanıyorum lakin yarın satacağım başlıktaki gibi 2 modelden hangisini almalıyım batarya ve azda olsa oyun konusunda iyi olmasını isterim küçük ekran farketmez benim için lakin güncelleme ve işlemci bakımından se 3 daha iyi iPhone 12 oled ekran ve ekran geniş onun dışında fark varsa yazarsanız sevinirim aralarında 128gb nın 3000TL oynuyor sizce 12 için 3000 verilir mi yoksa se 3 alıp geçeyim mi?
Se alma batarya aşırı kötü arkadaşım aldı hemen sattı

Türkiye ürünü ise iPhone 12 yurtdışı 14 pro al Türk Telekom yöntemi varmış deneyebilirsin ben iPhone 7 ile dolaşıyorum ama s23 ultra alacağım için gerek yok artık

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm
Se alma batarya aşırı kötü arkadaşım aldı hemen sattı

Türkiye ürünü ise yurtdışı 14 pro al
Bugün bir kişiye sordum 2.el piyasasıda iyi değil o yüzden bulaşmam se 3 yurtdışı almam.

Top Bottom