Neler Yeni

iPhone SE mi Samsung S20 FE SD mi?

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Teşekkürler.

Boyut konusuna çok takılacağımı sanmam ancak pil konusu sıkıntılıymış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç oyun oynamıyorum, bu videoda arkadaşta oynamıyor ve ekran süresi 3 saat.

şu attığım linkten sonra telefondan anında soğudum maalesef. bu devirde 3 saat ekran süresi çok zayıf.
günlük olarak kullanıyorum ve 4.30-5 saatten aşağı ekran süresi almadım bu güne kadar. videoyu izlemedim ama kendi kullanımımdan biliyorum.

hidalgo1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
hidalgo
Knk kisacasi telefonla gün içinde 4 saatten fazla vakit giriyorsun samsung yok 3-4 saat anca bakıyorum diyosun iphone kendi kararını ver ama bana sorarsan samsung sd 865 li modeli senin işini görür fazlasıyla
Yani şöyle söyleyeyim genellikle 4 saat benim için çok büyük bir ekran süresi ancak dışarıdayken falan da yarı yolda bırakmasını istemem bataryanın. sadece günü çıkarması kriterim diyebilirim.
kriterleniz de batarya yok sosyal medyada düzgün çalışması gerek demişsiniz düzgün den kastınız nedir story atmak vs mi yoksa sadece donma kasma olmasın mı
eğer story atmak gibi şeyler yapıyor iseniz androidlerde story çekerken görüntü kalitesi çok kötü oluyor s20 fe se 2020 den daha iyi bir cihaz bence 2 si de alınır
Batarya yok çünkü ortalama bir kullanıcıyım çoğunlukla telefonla pek ilgilenmiyorum ancak bazı günlerde işim oluyor mecburi telefon kullanmam gerekebiliyor. Sosyal medya yönetimi yaptığımız için genellikle post paylaşım gibi şeyler. Bataryadan korkuyor olmamın sebebi attığım linkteki 3 saat ekran süresi ve birçok yerde batarya konusunda çok kötü deneyimler yazılmış. Garip olan şu ki iyi deneyimlerde var şansımıza ne gelirse diye düşünmek istemiyorum. S20 FE'ye gelince bu telefonun varlığından dün haberim dahi yoktu ve şu an baktığımda 2020 SE'den daha iyi bir cihaz gibi görünüyor. Yine o kadar özelliğe rağmen S20 FE daha kötü video ve fotoğraf çeker diye korkmuyor değilim çünkü zamanında aldığım android cihazların hepsi o günün Apple'ı ile rakip ya da daha iyi telefonlardı, şimdi iphone 6s modeli bile hala kullanıcıların elinde ve hala iyi fotoğraf çekebiliyorlar. Benim onun üstüne aldığım android telefonlarda bu olay yoktu. Tek korkum aslında S20 FE sd'nin özelliklerini yansıtmama durumu :)
günlük olarak kullanıyorum ve 4.30-5 saatten aşağı ekran süresi almadım bu güne kadar. videoyu izlemedim ama kendi kullanımımdan biliyorum.

Teşekkür ederim bende bunu anlayamıyorum işte birçok insan sorun yaşıyor birçok insan yaşamıyor :)

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Kullanım amacınız ne olursa olsun S20 FE, iphone SE 2020'ye rakip olamayacak kadar güçlü bir telefon. Samsung alınız.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,598
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Önceki konumda bütçeyi artırmaya karar verdiğim için bu iki telefon arasındayım şu an.
iPhone 2020 SE ile ilgili pil sıkıntısını çok fazla okudum. Kimi kullanıcıda pil ömrü gayet iyiyken kimisi aşırı şikayetçi ve şikayetçi olan kısım azımsanacak gibi değil. Bu konuda biraz endişelerim var. Daha önce hiç Apple kullanmadığım için aslında deneyimlemek istiyordum ancak bu tarz pil ve kamera ile ilgili yorumlar aklımı çeliyor.
Öte yandan Samsung S20 FE snapdragon içinde ısınma sorunu var deniyor, bu iki telefon arasından nasıl bir seçim yapılmalı?
Kriterler: Güzel fotoğraf ve video çekebilmesi, sosyal medya araçlarında sorunsuz olması.
Se2020nin kamerası yeterli fakat pil performansı ve ekranı geride önermem (se2020 kullanıyorum)

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Fotoğraf ve video konusunda da böyle mi peki?
Fotoğraf ve video konusunda S20 FE daha çok özelliğe sahip, sadece genel kalitede iphone öne geçiyor. Ki bu fark bile iphone almayı kesinlikle mantıklı kılmayacaktır. Bu 2 seçenek arasında iphone almak fanboyluktan başka bir şey olmazdı.

hidalgo1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
hidalgo
Fotoğraf ve video konusunda S20 FE daha çok özelliğe sahip, sadece genel kalitede iphone öne geçiyor. Ki bu fark bile iphone almayı kesinlikle mantıklı kılmayacaktır. Bu 2 seçenek arasında iphone almak fanboyluktan başka bir şey olmazdı.
Fanboy değilim hayatımda hiç Apple ürünü bir cihaz kullanmadım. İlk deneyim olsun diye SE 2020 modelini inceliyordum ancak S20 FE modeli sunduğu özelliklerle daha cazip geliyor ve 128 GB fiyatlarıyla baz alırsak ikisi de aynı fiyatta. Yine de fotoğraf ve video önemli bir unsur olacağı için kararsızım ve android telefonlarla olan geçmişim iyi değil her defasında aldıktan sonra bu son android diyordum :) Şimdi ise yine güçlü görünen bir android acaba sonrası için yine aynı sorunları yaşar mıyım diye düşündürtüyor. Örnek verecek olursam ilk başta kamera performansı çok iyi oluyor sonradan ne oluyorsa (gayet normal bir kullanımda) iyi çekemiyor, kasmalar başlıyor. Dokunmatikte abuk subuk sorunlar oluşuyor. Bu nedenle kararsız kalmış durumdayım, öte yandan özellikler yönünden çekmeyi başarıyor yine de S20 FE.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Fanboy değilim hayatımda hiç Apple ürünü bir cihaz kullanmadım. İlk deneyim olsun diye SE 2020 modelini inceliyordum ancak S20 FE modeli sunduğu özelliklerle daha cazip geliyor ve 128 GB fiyatlarıyla baz alırsak ikisi de aynı fiyatta. Yine de fotoğraf ve video önemli bir unsur olacağı için kararsızım ve android telefonlarla olan geçmişim iyi değil her defasında aldıktan sonra bu son android diyordum :) Şimdi ise yine güçlü görünen bir android acaba sonrası için yine aynı sorunları yaşar mıyım diye düşündürtüyor. Örnek verecek olursam ilk başta kamera performansı çok iyi oluyor sonradan ne oluyorsa (gayet normal bir kullanımda) iyi çekemiyor, kasmalar başlıyor. Dokunmatikte abuk subuk sorunlar oluşuyor. Bu nedenle kararsız kalmış durumdayım, öte yandan özellikler yönünden çekmeyi başarıyor yine de S20 FE.
Hocam androidlerde her şey fiyatına göre değişiyor. Mesela ben cihazımı çaldırdım bu cihaza IMEI atarlar mı diye sordum samsung hizmetlerine, cihazın modeline göre değiştiği ne kadar iyiyse o kadar zor olduğunu söylediler.

Yani bazı şeyler bile üst modellerde daha farklı oluyor ki aldığınız telefonda SD işlemci var. Eğer önceki android cihazlarınızın modelini belirtirseniz iyi olur, belki de zaten olan bir sebebi bilmediğiniz halde aldığınız için böyle bir durumla karşılaşmışsınızdır gibime geliyor.

Eğer batarya konusunda daha iyi bir performans sunan iphone bir rakip olsaydı derdim ki kamerası iyi bataryasının da gideri var bunu alın.
ancak SE 2020 59 saat, S20 FE 120 saat pil ömrü sunuyor bu fark az değil.

Ki hocam bakarsak aslında rakip iphone olduğu halde, S20'ye göre düşük kaldığından kamera yazılımı farkı bile farkı kurtarmıyor.
Hatta alın size bir örnek:
(Youtube'dan karşılaştırma videolarına bakarak son kararı sizin vermeniz gerekir.)
1631118930932.png

hidalgo1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
hidalgo
Hocam androidlerde her şey fiyatına göre değişiyor. Mesela ben cihazımı çaldırdım bu cihaza IMEI atarlar mı diye sordum samsung hizmetlerine, cihazın modeline göre değiştiği ne kadar iyiyse o kadar zor olduğunu söylediler.

Yani bazı şeyler bile üst modellerde daha farklı oluyor ki aldığınız telefonda SD işlemci var. Eğer önceki android cihazlarınızın modelini belirtirseniz iyi olur, belki de zaten olan bir sebebi bilmediğiniz halde aldığınız için böyle bir durumla karşılaşmışsınızdır gibime geliyor.

Eğer batarya konusunda daha iyi bir performans sunan iphone bir rakip olsaydı derdim ki kamerası iyi bataryasının da gideri var bunu alın.
ancak SE 2020 59 saat, S20 FE 120 saat pil ömrü sunuyor bu fark az değil.

Ki hocam bakarsak aslında rakip iphone olduğu halde, S20'ye göre düşük kaldığından kamera yazılımı farkı bile farkı kurtarmıyor.
Hatta alın size bir örnek:
(Youtube'dan karşılaştırma videolarına bakarak son kararı sizin vermeniz gerekir.)
Alıntıyı görüntüle
Bu videoyu izlemiştim hocam zaten bu yüzdende S20 FE ile ilgilendim biraz ancak daha sonra Türk iki kanalında normal vloglarını çektikleri telefonları duyunca tekrar SE 2020'nin kamerası acaba daha mı iyi diye düşündüm. Bundan önce amiral gemisi olmayan bir Huawei modelini kullanıyordum, onun öncesinde ise Samsung amiral gemilerinden kullanırdım. Bir defaya mahsusta LG G4 ilk çıktığı zamanlarda tercih ettiğim bir android cihaz olmuştu.

Pil konusuyla ilgili dediğim gibi günü çıkarması halinde benim için yeterli ancak kamera ve video performansı bir o kadar önem arz ediyor. Öte yandan S20 FE için fazla ısındığı söyleniyor. (snapdragonda azalmış ancak hala ısınma varmış)

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Bu videoyu izlemiştim hocam zaten bu yüzdende S20 FE ile ilgilendim biraz ancak daha sonra Türk iki kanalında normal vloglarını çektikleri telefonları duyunca tekrar SE 2020'nin kamerası acaba daha mı iyi diye düşündüm. Bundan önce amiral gemisi olmayan bir Huawei modelini kullanıyordum, onun öncesinde ise Samsung amiral gemilerinden kullanırdım. Bir defaya mahsusta LG G4 ilk çıktığı zamanlarda tercih ettiğim bir android cihaz olmuştu.

Pil konusuyla ilgili dediğim gibi günü çıkarması halinde benim için yeterli ancak kamera ve video performansı bir o kadar önem arz ediyor. Öte yandan S20 FE için fazla ısındığı söyleniyor. (snapdragonda azalmış ancak hala ısınma varmış)
Snapdragon'da ısınma olduğunu kim söyledi ? Kaynaklarla konuşalım hocam daha iyi anlaşırız. Bu telefon içinde bir canavar taşıyor ki hangi durumlarda ısındığını belirtmemişsiniz. Eğer kastınız oyunsa zaten se 2020'de oyun oynama gibi niyetiniz varsa vazgeçseniz en mantıklısı olur batarya süresi zaten belli. Kullandığınız samsung amiral gemileri modelleri nelerdir ?

Kamera konusunda evet iphone android'ten daha iyi diye bir kavram var evet telefonuna göre doğru ancak burada samsung öne geçiyor.

hidalgo1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
hidalgo
Snapdragon'da ısınma olduğunu kim söyledi ? Kaynaklarla konuşalım hocam daha iyi anlaşırız. Bu telefon içinde bir canavar taşıyor ki hangi durumlarda ısındığını belirtmemişsiniz. Eğer kastınız oyunsa zaten se 2020'de oyun oynama gibi niyetiniz varsa vazgeçseniz en mantıklısı olur batarya süresi zaten belli. Kullandığınız samsung amiral gemileri modelleri nelerdir ?

Kamera konusunda evet iphone android'ten daha iyi diye bir kavram var evet telefonuna göre doğru ancak burada samsung öne geçiyor.
Önce ısınma ile ilgili kaynaklara bakalım. Dediğiniz gibi daha iyi anlaşırız hocam.
Şu birinci videoyu atayım:
Bu kanalın incelemesinde snapdragon işlemciyle de ısındığını ancak bunun azaldığını söylüyor yukarıda da yazdığım gibi.

Telefonu kullanmaya başlayan genç bir arkadaşımızın videosu:
Burada oyunda zaten ısındığını dile getiriyor, oyunda ısınması problem değil çünkü oyun oynayan birisi değilim. Ancak bu arkadaşta ısındığını ısınmasının bir şeylere engel olmadığını söylüyor.

Şimdi gelelim hangi durumlarda ısındığına, normal kullanımda bile özellikle kamera kısmında kısmi bir sıcaklığı hissedebiliyormuşuz. Bu bilgi zaten ilk video itibariyle cepte olacak bir bilgi. Oyun oynarken ısınıyor olması konunun en başında da belirttiğim gibi hiçbir mobil oyunu oynamayan benim için bir problem değil zaten. Ancak konuşurken olsun fotoğraf çekerken olsun anında ısınan bir cihazı da tercih etmek istemem.

Bu iki model arasında kamera olarak SE 2020 ve S20 FE telefonları arasındaki fark önemli benim için. Zaten fiyatları aynı, 2020 SE'de 128 gb almak istersek S20 FE'nin fiyatıyla aynı oluyor.

Top Bottom