Neler Yeni

IPS Panel mi? TN Panel mi?

defryy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Hüseyin
İlgilendiği Kategoriler
FPS Oyunları
1- https://www.hepsiburada.com/asus-tu...sync-full-hd-ips-led-monitor-p-HBCV0000054HWK
2-https://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-5-vg258qr-0-5ms-165hz-full-hd-hdmi-dp-freesync-gaming-monitor.html

Merhaba arkadaşlar, bir ay dört gün önce Asus'tan Va panel bir monitör aldım ve gosting problemi yaşadım sonra değişim istedim yine aynı problemle karşılaştım. Araştırmalarım sonucu VA panellerde bu problemler sıklıkla karşılaşıyormuş. Genelde CS:GO ve Valorant oynuyorum zaman zamanda RDR2 vb. oyunlarda oynuyorum. TN Panel mi yoksa İPS Panel mi seçmekte zorlanıyorum, artık monitör aldıktan sonra problemde yaşamak istemiyorum bir aydır monitör değişimi/iadesi ile uğraşıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1- https://www.hepsiburada.com/asus-tu...sync-full-hd-ips-led-monitor-p-HBCV0000054HWK
2-https://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-5-vg258qr-0-5ms-165hz-full-hd-hdmi-dp-freesync-gaming-monitor.html

Merhaba arkadaşlar, bir ay dört gün önce Asus'tan Va panel bir monitör aldım ve gosting problemi yaşadım sonra değişim istedim yine aynı problemle karşılaştım. Araştırmalarım sonucu VA panellerde bu problemler sıklıkla karşılaşıyormuş. Genelde CS:GO ve Valorant oynuyorum zaman zamanda RDR2 vb. oyunlarda oynuyorum. TN Panel mi yoksa İPS Panel mi seçmekte zorlanıyorum, artık monitör aldıktan sonra problemde yaşamak istemiyorum bir aydır monitör değişimi/iadesi ile uğraşıyorum.
Bütçe 3800 TL Farklı Monitör de önerebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Hakan
E spor kasıyorsan TN
Monitör dediğin görsellik aga diyorsan IPS
ikisinin ortası olsun uygun fiyatlı diyorsan VA

bana sorarsan IPS kesinlikle, csgo rust gayet iyi oynanıyor.

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
Ahmet Şeker
arkadaşın dediği çok doğru, profesyonel oynuyorsan tn ama öylesine oynuyorsan ips öneririm fiyatları çok bilmiyorum ama fast ipslere bakabilirsin

defryy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Hüseyin
İlgilendiği Kategoriler
FPS Oyunları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
E spor kasıyorsan TN
Monitör dediğin görsellik aga diyorsan IPS
ikisinin ortası olsun uygun fiyatlı diyorsan VA

bana sorarsan IPS kesinlikle, csgo rust gayet iyi oynanıyor.
E-spor düşüncem yok ama övünmek gibi olmasın üst seviye bir oyuncu olduğumu düşünüyorum ve severek de oynuyorum bu oyunları. VA Panel almakta çekiniyorum açıkçası, araştırdıkça VA panele bakış açım değişti. Elimde 21,5 inç VA panel bir monitörde var aslında.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
E-spor düşüncem yok ama övünmek gibi olmasın üst seviye bir oyuncu olduğumu düşünüyorum ve severek de oynuyorum bu oyunları. VA Panel almakta çekiniyorum açıkçası, araştırdıkça VA panele bakış açım değişti. Elimde 21,5 inç VA panel bir monitörde var aslında.
IPS alabilirsiniz.

BoobaFett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Eren Aydın
özel bir sebebin yoksa IPS al, çok daha kaliteli görüntüleri var. ghosting sorunu da almak istediğin monitörde olmaz

KOMİNİC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
SAMET DEVİR
Kardesim ben fps oyunlari hic oynamiyrum sadece hikaye oyunlari oyuzden ips panel aldim,ips alip yuksek fiyat vermeye deger mi diyordum ama,monitoru gorunce ips panel inanilmaz goruntu canliligi muthis bukadr fark olacagni tahmin etmiyrdum....

defryy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Hüseyin
İlgilendiği Kategoriler
FPS Oyunları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
özel bir sebebin yoksa IPS al, çok daha kaliteli görüntüleri var. ghosting sorunu da almak istediğin monitörde olmaz
Sadece istediğim problemsiz bir monitör almak açıkçası çok sıkıldım artık iade işlemleri ile.

Atyxah

80+ Silver
kesinlikle ips alın tn panelin amacı msi düşürmek ve gerek de yok yani renkleri düzgün göremezsin ips en kalitelisidir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece istediğim problemsiz bir monitör almak açıkçası çok sıkıldım artık iade işlemleri ile.
vg249 serisine bakabilirsiniz ben vg249q1a kullanıyorum vg249q felan da var araştırın biraz

timssy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
Salih
IPS candır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular