Neler Yeni

Çözüldü✓ İşlemci Fan Ayakları

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin Mamir
Merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce i5 2500 seri bir işlemci temin ettim fakat fanı takarken ayağını kırdım bilgisayarcılarda bulamadım bende sipariş ettim daha elime ulaşmadı ben 2 gündür fanı sadece üstüne bırakılı şekilde kullandım yani 80 90 95 arası dereceler görüyorum tabii ki yüksek değerli oyunlara girmiyorum şu an sizce bir problem olur mu bir fps kaybı yaşar mıyım bir de ben işlemcimin performans kaybı yaşadığını düşünüyorum performansını kontrol edebileceğim bir site. Uygulama var mıdır bir seçenek olarak ip bağladım arkadan düğüm attım bu bir zarar vermiş midir ben daha sonradan ipi çözdüm yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

Ekler

• 7120195D-8569-4332-BCC5-03CC20A7A232.jpeg
    7120195D-8569-4332-BCC5-03CC20A7A232.jpeg
    1.9 MB · Hit: 33
  • 1ADFDE9B-0DE1-4C89-A748-522E070AC0F9.jpeg
    1ADFDE9B-0DE1-4C89-A748-522E070AC0F9.jpeg
    1.2 MB · Hit: 34

AtakanE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Atakan Eyüpoğlu
Isıdan dolayı performans kaybınız illaki olacaktır.İşlemcinizi cinebench ile test edip internet sonuclariyla karşılaştırabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin Mamir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Isıdan dolayı performans kaybınız illaki olacaktır.İşlemcinizi cinebench ile test edip internet sonuclariyla karşılaştırabilirsiniz.
Yani kalıcı hasarlar meydana mı gelir eğer şayet böyle olacaksa bilgisayarı çalıştırmayacağım daha fazla ayaklar gelene kadar

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Yani kalıcı hasarlar meydana mı gelir eğer şayet böyle olacaksa bilgisayarı çalıştırmayacağım daha fazla ayaklar gelene kadar
Maksimum sıcaklığı aşarsa kendisini kapatır zaten. Bu hâldeyken cinebench ile test etmenizi tavsiye etmem, illa kullanmanız gerekiyorsa ayakları gelene kadar olabildiğince güç tasarrufu modunda yüke sokmadan kullanmaya çalışın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin Mamir
Maksimum sıcaklığı aşarsa kendisini kapatır zaten. Bu hâldeyken cinebench ile test etmenizi tavsiye etmem, illa kullanmanız gerekiyorsa ayakları gelene kadar olabildiğince güç tasarrufu modunda yüke sokmadan kullanmaya çalışın.
Hayır kullanma şartım yok fakat hani ben kullandım bir sürede performansımı düşerecek bir etki yapmış oldum mu eğer işlemci fan ayağını yaptıktan ve macunu sürdükten sonra bile eski haline dönmez mi performans olarak bunları merak ediyorum bilginiz var ise bekliyorum.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Hayır kullanma şartım yok fakat hani ben kullandım bir sürede performansımı düşerecek bir etki yapmış oldum mu eğer işlemci fan ayağını yaptıktan ve macunu sürdükten sonra bile eski haline dönmez mi performans olarak bunları merak ediyorum bilginiz var ise bekliyorum.
Hayır, öyle bir durum söz konusu değil. İşlemci ısındıkça frekans düşürerek kendisini soğutmaya çalışır, soğuttuğunuz zaman tekrar frekansını yükselterek normal gücünde çalışmaya devam eder. Kalıcı bir performans düşüşü söz konusu değildir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin Mamir
Hayır, öyle bir durum söz konusu değil. İşlemci ısındıkça frekans düşürerek kendisini soğutmaya çalışır, soğuttuğunuz zaman tekrar frekansını yükselterek normal gücünde çalışmaya devam eder. Kalıcı bir performans düşüşü söz konusu değildir.
Teşekkürler iyi günler :

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,904
Üyeler
142,190
Son üye
ihatejewssomuch
Top Bottom