Neler Yeni

İşlemci konusu (Amd İntel)

Rayban34

80+
Bu konu hakkinda cok karışıklık görüyorum size şöyle anlatayım.
Amd ryzen hs serileri oyun performansı olarak pert islemcilerdir (intel karşısında)
Hx serisi 16 çekirdek 32 thread olanlardan bahsetmiyorum onlar gayet iyi fakat hs serilerini tercih edicekseniz şunları goz önünde bulundurun.

İslemcilerde oyun performansı karsilastirmada er meydanı lol,cs,valo gibi ekran karti gerektirmeyen oyunlardır.
İ7 13700h islemcisi lolde 500 700fps arası alabilirken
Amd ryzen 7 ve 9 hs serilerinde örnek olarak 7840hs 7735hs 7940hs (doğru yazamamış olabilirim) gibi işlemcilerde alacaginiz maximum tas catlasa 220fps dir ki bunu aldınız diyelim. Tf başlayınca her zaman fps duser bu kutsal bir kuraldır. 100 120 fps ye düşecek ve insan bu kadar para verdiği laptoptan soğur.
Size önerim ryzen aliyorsaniz bunları bilin ve daha ucuzsa alın.
İ5 13. Nesil olsa dahi ryzen 9hs ile ayni performansı belkide daha iyi bir performansi verebilir. İ5 test etmedigim icin birsey diyemem ama i7 13700h ve 13700hx text ettim.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bu konu hakkinda cok karışıklık görüyorum size şöyle anlatayım.
Amd ryzen hs serileri oyun performansı olarak pert islemcilerdir (intel karşısında)
Hx serisi 16 çekirdek 32 thread olanlardan bahsetmiyorum onlar gayet iyi fakat hs serilerini tercih edicekseniz şunları goz önünde bulundurun.

İslemcilerde oyun performansı karsilastirmada er meydanı lol,cs,valo gibi ekran karti gerektirmeyen oyunlardır.
İ7 13700h islemcisi lolde 500 700fps arası alabilirken
Amd ryzen 7 ve 9 hs serilerinde örnek olarak 7840hs 7735hs 7940hs (doğru yazamamış olabilirim) gibi işlemcilerde alacaginiz maximum tas catlasa 220fps dir ki bunu aldınız diyelim. Tf başlayınca her zaman fps duser bu kutsal bir kuraldır. 100 120 fps ye düşecek ve insan bu kadar para verdiği laptoptan soğur.
Size önerim ryzen aliyorsaniz bunları bilin ve daha ucuzsa alın.
İ5 13. Nesil olsa dahi ryzen 9hs ile ayni performansı belkide daha iyi bir performansi verebilir. İ5 test etmedigim icin birsey diyemem ama i7 13700h ve 13700hx text ettim.
Ne alaka? Ryzen 7000 mimarisi var bunlarda (sonu 40 ile bitenlerde.) Ve oyun için gayet iyi bir mimari kendisi.

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Mete C. E.
7535, 7735 eyvallah da. 7840hs ve 7640hs gayet iyiler.
Intel + nvidia güvenli liman. Iphone gibi.
Ama pcden anlayan adam casperda alır her sorunuyla ilgilenir, oc atar, o makineyi adam eder yine kullanır.

Önemli olan şu kaç birime ne hizmet alınıyor?
Forumda konusu açılan tüm ürünler pazarlama ürünü, asıl hedef kitlesine satılan ürünler.

Ki insanlar tercihlerini ilkel beynin emriyle belirler, 500 fps, 50 cigolayt, 5 şikileta…

Bunlardan ziyade kırmızı mı? Mavi mi? Ağır basar.

Amd’de zannediyor ki nvidia + intelciler her gün helva yiyor…

Rayban34

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7535, 7735 eyvallah da. 7840hs ve 7640hs gayet iyiler.
Intel + nvidia güvenli liman. Iphone gibi.
Ama pcden anlayan adam casperda alır her sorunuyla ilgilenir, oc atar, o makineyi adam eder yine kullanır.

Önemli olan şu kaç birime ne hizmet alınıyor?
Forumda konusu açılan tüm ürünler pazarlama ürünü, asıl hedef kitlesine satılan ürünler.

Ki insanlar tercihlerini ilkel beynin emriyle belirler, 500 fps, 50 cigolayt, 5 şikileta…

Bunlardan ziyade kırmızı mı? Mavi mi? Ağır basar.

Amd’de zannediyor ki nvidia + intelciler her gün helva yiyor…
Kanka zaten olay 500fps değil ben fps kilidi koyan biriyim 240hz monitörüm varsa 260fps kilidi koyarim nvidia dan
Olay zaten amd islemcide ekran hz değerine ulasamiyorsan o zaman neden bu millet intel tercih etmesin
Her laptopta oc yapamiyorsun ama bazılarında bios kilitli oluyor.
Watt degisikligi yapabiliyorsun bazılarında sadece
Degisiyor laptoptan laptoba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne alaka? Ryzen 7000 mimarisi var bunlarda (sonu 40 ile bitenlerde.) Ve oyun için gayet iyi bir mimari kendisi.
Test ettiğinde öyle olmuyor.
Er meydanında test edildi ve amd intele göre cok daha az performans gösterdi.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Kanka zaten olay 500fps değil ben fps kilidi koyan biriyim 240hz monitörüm varsa 260fps kilidi koyarim nvidia dan
Olay zaten amd islemcide ekran hz değerine ulasamiyorsan o zaman neden bu millet intel tercih etmesin
Her laptopta oc yapamiyorsun ama bazılarında bios kilitli oluyor.
Watt degisikligi yapabiliyorsun bazılarında sadece
Degisiyor laptoptan laptoba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Test ettiğinde öyle olmuyor.
Er meydanında test edildi ve amd intele göre cok daha az performans gösterdi.
Hangi modelleri hangi koşullarda test ettin?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,018
Üyeler
140,746
Son üye
Muhammet yüksell
Top Bottom