Neler Yeni

Çözüldü✓ İşlemci stok fanı mantaj yapamıyorum.

Tomhardyx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Sezai
İşlemci çıkardım 80derece görmeye başladı macun 2 senedir değiştirmiyorum macun bitmiş mi diye açtım macun bitmiş yeni macun sipariş vereceğim ryzen 5 1600 işlemcim işlemciyi geri yerine takamıyorum
Lütfen yardım eder misiniz ?

Ekler

• 1711624961523846980636477570913.jpg
    1711624961523846980636477570913.jpg
    1.2 MB · Hit: 28
  • 17116251865723319550171914343299.jpg
    17116251865723319550171914343299.jpg
    1.2 MB · Hit: 24
  • IMG_20240328_142751.jpg
    IMG_20240328_142751.jpg
    1.7 MB · Hit: 24
En İyi Cevap
Kasanın arka kapağını açın. Orada bir plaket var. Kare veya dikdörtgen şeklinde. Onu dört tane deliğe denk gelecek şekilde koyun. Birisinden yardım alırsanız daha iyi olur. Çünkü tutmanız gerekecek. Sonra fanın vidalarını deliklere denk getirip vidalar çapraz sıkın. Montajlama işlemi bitmiştir.

Ama önce macunu sürüceksiniz. Macun sürme işlemi basittir. Öncelikle peçeteye kolonya sıkın ve silin. Daha sonrasında kuru peçeteyle silme işlemine devam edebilirsiniz. Termal macunu sürerken de göz kararı sürebilirsiniz. Genelde orta kısma nokta şeklinde koyuyorlar. Ben yayıyorum. Kenarlara çok kalın sürmeden sürün ki aşağı doğru akmasın. Başka sorunuz olursa ben buradayım.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kasanın arka kapağını açın. Orada bir plaket var. Kare veya dikdörtgen şeklinde. Onu dört tane deliğe denk gelecek şekilde koyun. Birisinden yardım alırsanız daha iyi olur. Çünkü tutmanız gerekecek. Sonra fanın vidalarını deliklere denk getirip vidalar çapraz sıkın. Montajlama işlemi bitmiştir.

Ama önce macunu sürüceksiniz. Macun sürme işlemi basittir. Öncelikle peçeteye kolonya sıkın ve silin. Daha sonrasında kuru peçeteyle silme işlemine devam edebilirsiniz. Termal macunu sürerken de göz kararı sürebilirsiniz. Genelde orta kısma nokta şeklinde koyuyorlar. Ben yayıyorum. Kenarlara çok kalın sürmeden sürün ki aşağı doğru akmasın. Başka sorunuz olursa ben buradayım.

En İyi Cevap

mesutbkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Mesut Bakıcı
Gördüğüm kadarıyla termal macun ne fan da ne işlemci üzerinde kalmamış. Olsa bile bu şekilde geri takmanı önermem. Çünkü iki senelik macun işlevini kaybetmiştir İşlemcin yanmasını zarar görmesini istemezsin. Montaj konusunsa daha bilgili arkadaşlar cevap verecektir.

Tomhardyx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Sezai
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Arka kapak yok kasam da tüm parçaları mı Sökmem lazım anakart in

Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Melih Baygör
İşlemci çıkardım 80derece görmeye başladı macun 2 senedir değiştirmiyorum macun bitmiş mi diye açtım macun bitmiş yeni macun sipariş vereceğim ryzen 5 1600 işlemcim işlemciyi geri yerine takamıyorum
işlemci montajı için, işlemcinin yanında duran metal çubuğu yukarı kaldırman gerekiyor.sonra işlemciyi oturtmalısın. tam oturttuğundan emin ol ve zorlama. metal çubuk inerken biraz zorlaman gerekebilir normal. amd işlemci montajı diye youtube üzerinden video bulabilirsin.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Arka kapak yok kasam da tüm parçaları mı Sökmem lazım anakart in
Vardır. Kasa modeli nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemci montajı için, işlemcinin yanında duran metal çubuğu yukarı kaldırman gerekiyor.sonra işlemciyi oturtmalısın. tam oturttuğundan emin ol ve zorlama. metal çubuk inerken biraz zorlaman gerekebilir normal. amd işlemci montajı diye youtube üzerinden video bulabilirsin.
İşlemci zaten yerinde. ?

Tomhardyx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Sezai
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Melih Baygör

Tomhardyx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Sezai
Arkasında p
Vardır. Kasa modeli nedir?

İşlemci zaten yerinde. ?
Arkasında plaka varmış bende girişleri nerede diyorum çok teşekkür ederim önereceğiniz macun varmı

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Varmış pardon görmedim powerbosst model vk-1631
İki tane vida olur genelde. O siyah arka kapağı çıkarın. Direkt aşağıya düşmüştür. Onu alın deliklere koyun ama tutmanız lazım. Zaten yapacaklarını üstte yazdım. Karmaşık anlattıysam. Bir daha basit bir şekilde anlatabilirim.

Arkasında p

Arkasında plaka varmış bende girişleri nerede diyorum çok teşekkür ederim önereceğiniz macun varmı
Ben Ryzen 5 2600'üme MX-4 kullanıyordum. Çakması çok var, dikkat edin orijinal aldığınıza. Şu an ne kadar bilgim ama eskiden F/P idi. Bunun için konu açarsanız arkadaşlar size yardımcı olurlar.

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,051
İsim
Berk
dostum youtube vida nedir montaj nedir önce bunu bir araştır boş bir deliğe vida sokmaya çalışıp bunu sıkıştırmaya çalışıyorsun ne gibi bir sonuç bekliyorsun? anakartın arkasında o vidaları tutacak bir bracket olacak, ayrı bir aparat vidaları ona denk getireceksin. soğutucuda soğutucuya göre değişir bu bracket.

Tomhardyx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Sezai
dostum youtube vida nedir montaj nedir önce bunu bir araştır boş bir deliğe vida sokmaya çalışıp bunu sıkıştırmaya çalışıyorsun ne gibi bir sonuç bekliyorsun? anakartın arkasında o vidaları tutacak bir bracket olacak, ayrı bir aparat vidaları ona denk getireceksin. soğutucuda soğutucuya göre değişir bu bracket.
Kanka arkasında o bracket ne onu bilmiyordum teşekkür ederim yine de sağolun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,843
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom