Neler Yeni

İŞLEMCİM 108 DERECE OLUYOR YARDIM

Rednite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Gedik
lenovo ideapad gaming 3 modeli laptop kullanıyorum aldığım ilk günde ısılar 90 derecelere çıkıyordu fakat bu sıcaklardı artık 100 dereceyi de geçmeye başladı mx-4 macun kullanıyorum macun değiştireli 6 ay olmadı fanları bakır bloğu iyice temizledim macunu da tam ayarında sürdüm ilk değişimde sıkıntı çıkmıyor gayet soğuk çalışıyor ama 1 ay sonra tekrar artmaya 2 3 aydan sonra da artık 100 dereceyi görüyor hatta 101 103 derece de oluyor soğutucu kullandım pek bi işe yaramadı benim gibi böyle bi sorun yaşayan varmı ?
işlemci:ryzen 5 4600h
ekran kartı: gtx 1650ti
ram:8+8
istanbulda yaşıyorum

NOT: sadece oyun oynarken bu kadar ısınıyor(pubg vs cs) stres testinde 97-8 arası
Mesaj otomatik birleştirildi:

11111111111111111111111111111.png

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-05-16 230958.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-16 230958.png
    1.5 KB · Hit: 14

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Yunus
Fanlardan birisi çalışmıyor olabilir profosonel destek almanızı tavsiye ederim

hasaner

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan Hüseyin HAYDAROĞLU
soğutma için internetten fan satın al, ben de hp victus kullanıyorum 1 ay oldu alalı ama 95 dereceyi geçmiyor (gta 5 ultra grafik ayarlarında)

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,635
İsim
Emre
Discord
necromancerr
lenovo ideapad gaming 3 modeli laptop kullanıyorum aldığım ilk günde ısılar 90 derecelere çıkıyordu fakat bu sıcaklardı artık 100 dereceyi de geçmeye başladı mx-4 macun kullanıyorum macun değiştireli 6 ay olmadı fanları bakır bloğu iyice temizledim macunu da tam ayarında sürdüm ilk değişimde sıkıntı çıkmıyor gayet soğuk çalışıyor ama 1 ay sonra tekrar artmaya 2 3 aydan sonra da artık 100 dereceyi görüyor hatta 101 103 derece de oluyor soğutucu kullandım pek bi işe yaramadı benim gibi böyle bi sorun yaşayan varmı ?
istanbulda yaşıyorum

NOT: sadece oyun oynarken bu kadar ısınıyor(pubg vs cs) stres testinde 97-8 arası

Alıntıyı görüntüle
1721552192400.png

Şaka bir yana ciddi manada sıcaklıklar gereksiz yüksek fanların çalışıyor mu acaba ?

Rednite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Gedik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanlardan birisi çalışmıyor olabilir profosonel destek almanızı tavsiye ederim
fanların ikiside tam hızda çalışıyor

soğutma için internetten fan satın al, ben de hp victus kullanıyorum 1 ay oldu alalı ama 95 dereceyi geçmiyor (gta 5 ultra grafik ayarlarında)
soğutrucu fan var elimde fakat bir işe yaramıyor tx red alert modeli var

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Yunus
bilgisayarında sorun olması muhtamelen yada macun yanlış sürülmüş

Rednite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Gedik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarında sorun olması muhtamelen yada macun yanlış sürülmüş
macundan yana sıkıntı yok sayısız laptop tamiri macun değişimi farklı farklı laptoplardan izledim kullandığım mx-4 orjinal bu arada sahte olma ihtimali de yok

Starlex

80+ Bronze
istanbulda yaşıyorum

Alıntıyı görüntüle
Biostan fanlara bak uzun zamandır temizlenmediyse fanları temizle macunu yenile padleri değiştir

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Yağız DERELİ
istanbulda yaşıyorum

Alıntıyı görüntüle
Sorununuz pump-out. Macun ilk değiştirildiğinde bir problem yokken 2 hafta ile 1 ay arası kullanımdan sonra sıcaklıkların artması genelde buna işaret eder. Mx-4 yerine honeywell ptm7950 model faz değişimli termal padi temin edip kullanmanızı tavsiye ederim. Tabi pumpout olduğundan emin olmak adına soruna sebebiyet verebilecek diğer ihtimalleri test edip elemeniz gerek.

Bu da yaşadığınız olayın betimlemesi:

Rednite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Gedik
Sorununuz pump-out. Macun ilk değiştirildiğinde bir problem yokken 2 hafta ile 1 ay arası kullanımdan sonra sıcaklıkların artması genelde buna işaret eder. Mx-4 yerine honeywell ptm7950 model faz değişimli termal padi temin edip kullanmanızı tavsiye ederim. Tabi pumpout olduğundan emin olmak adına soruna sebebiyet verebilecek diğer ihtimalleri test edip elemeniz gerek.

Bu da yaşadığınız olayın betimlemesi:
dediğin şey çok mantıklı geldi işlemcinin soğuk çalıştıgı oyunları oynarken öylke 100 derecelere ulaşması uzu sürüyor fakat macun değişlimi sonrası direkt pubg vs oynayınca 90 92 94 98 diye zaman geçtikçe artıyor yüksek ısıya ulaştıkça daha da yüksek ısıya çıkmaya başlıyor
teşekkür ederim deneyeceğim

Biostan fanlara bak uzun zamandır temizlenmediyse fanları temizle macunu yenile padleri değiştir
fanların hızını seçemiyorum 86 dereceyi geçince otomatik hızlanıyor 90 derece de son hızına çıkıyor hava çıkışlarında hiçbir sorun yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,273
Üyeler
149,698
Son üye
Onur_05
Top Bottom