Neler Yeni

İŞLEMCİM 108 DERECE OLUYOR YARDIM

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,125
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
İllaki düşecek performans yanmasından iyidir. Günlük işlerini halleder basit düzeyde oynar oyununu
O zaman bu laptop' u niye aldı arkadaş yarı fiyatına alacağı bir şey hem ısınmaz hem de bu performansı verirdi zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Mehmet ayaz
pump out effect yüzünden 3 ayda bir macun yenilemektense onu da bi denemek isterim
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim laptop boost modu açıkken yeni açıldıgında 90 95 dereceye fırlıyor
hocam control center 3.0 da hep performans modunda ondan dolayı mıdır acaba ?

Rednite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda Gedik
hocam control center 3.0 da hep performans modunda ondan dolayı mıdır acaba ?
yok hocam pumout oluyor işlemcide işlemci aşırı ısınıyopr ardından soğuyor bu sürekli gerçekleştiğinde misal sabah öğlen ve akşam pubg girip 2 saat felan oynayıp çıktıgını düşün 1 2 ay boyunca felan tam bilmiyorum ne kadar sürede gerçekleştiğini bi süre sonra işlemcinin üstündeki macun yan taraflara akıyor işlemci üstünde macun kalmıyor boştayken sorun oluşmaz performans moıdunda olsa bile işlemciyi yüke sokmadıgın sürece sorun yok

1721896105564.png

benim gibi aşırı ısınma sorunu yaşayan amd kullanıcıları varsa bu program üzerinden bunun gibi max sıcaklık ve işlemci tdp sini kıssın benim işlemci 50-55w max çekiyordu işlemci kendini hep 4 ghz de tutmaya çalıştığı için aşırı ısınıyordu şu yaptıgım ayar la işlemci ısısı 85 90 arasında geziyor işlemci frekansı yer yer 4000 3800 3900 3650 olarak geziyor performanstan pek bir şey kaybetmedim gözle görülür bi düşüş yok uygulamayı gitlab dan indirdim amd nin kendi sitesinde veya başka bi yerde bulamadım birde işlemciyi 3ghz moduna sabitleyen bir ayar var açık gelmiyor dosyalardan bir yerde aktif ediyorsunuz pubg cs gibi yüksek işlemci isteyen oyunlar oynamadığınız sürece 3ghz gayet yeterli oluyor

ryzen controller:https://gitlab.com/ryzen-controller-team/ryzen-controller/-/releases

işlemci tubo boost kapatma:

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Mehmet ayaz
yok hocam pumout oluyor işlemcide işlemci aşırı ısınıyopr ardından soğuyor bu sürekli gerçekleştiğinde misal sabah öğlen ve akşam pubg girip 2 saat felan oynayıp çıktıgını düşün 1 2 ay boyunca felan tam bilmiyorum ne kadar sürede gerçekleştiğini bi süre sonra işlemcinin üstündeki macun yan taraflara akıyor işlemci üstünde macun kalmıyor boştayken sorun oluşmaz performans moıdunda olsa bile işlemciyi yüke sokmadıgın sürece sorun yok

Alıntıyı görüntüle
benim gibi aşırı ısınma sorunu yaşayan amd kullanıcıları varsa bu program üzerinden bunun gibi max sıcaklık ve işlemci tdp sini kıssın benim işlemci 50-55w max çekiyordu işlemci kendini hep 4 ghz de tutmaya çalıştığı için aşırı ısınıyordu şu yaptıgım ayar la işlemci ısısı 85 90 arasında geziyor işlemci frekansı yer yer 4000 3800 3900 3650 olarak geziyor performanstan pek bir şey kaybetmedim gözle görülür bi düşüş yok uygulamayı gitlab dan indirdim amd nin kendi sitesinde veya başka bi yerde bulamadım birde işlemciyi 3ghz moduna sabitleyen bir ayar var açık gelmiyor dosyalardan bir yerde aktif ediyorsunuz pubg cs gibi yüksek işlemci isteyen oyunlar oynamadığınız sürece 3ghz gayet yeterli oluyor

ryzen controller:https://gitlab.com/ryzen-controller-team/ryzen-controller/-/releases

işlemci tubo boost kapatma:
hocam boşta 99-100 derece yüktede 100 çok saçma ısınmadan dolayı parmaklarımın derisi soyuldu. perül perişan haldeyim bütçeme görede 2.el masaüstü bulamadım (10-15bintl) pazarlıklı 20 bin tl lik 17 binlik felanda bişey bulamadım bildiğiniz öyle bişey varmıdır peki

Rednite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda Gedik
hocam boşta 99-100 derece yüktede 100 çok saçma ısınmadan dolayı parmaklarımın derisi soyuldu. perül perişan haldeyim bütçeme görede 2.el masaüstü bulamadım (10-15bintl) pazarlıklı 20 bin tl lik 17 binlik felanda bişey bulamadım bildiğiniz öyle bişey varmıdır peki
hocam bilgisayarınaızın macununu değiştirmenizi bakım yaptırmanızı tavsiye ederim hala daha öyle ısınıyorsa yapacak bir şey yok demektir kuzenimin hp ofis laptop u da aytnı sekil ısınıyordu macununu değiştirip fan temizliği yaptım gene aynı derecelerde gezxmeye başladı bizde uğraşmayı bıraktık

sıfı masaüstü bulmuştum aslında o fiyatlara ama monitör fıyatıyla birlikte 17 bin tl ediyor sistem çok iyi değil bulabildigim en ucuz sistem
14 bin bandında monitör de eklersen 3600 tl en ucuzuyla 17600tl yapıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,219
Üyeler
150,422
Son üye
W1nRR
Top Bottom