Neler Yeni

işlemcim cok ısınıyor.

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf Emin
ryzen 5 7500f kullanıyorum
sıvı soğutucu olarak deepcool ls520

2 hafta önce işlemci sıcaklığım 100-95 dereceleri aştığı için sıvı soğutucumu bozulduğu için arena bilgisayara sıvı soğutucuyu garantiye yolladım ürünü incelediler ve aynısı ile değiştirip sıfır ürün yolladılar.
o süreçte bitane kule tipi soğutucu kullanmıştım sıcaklıklar maksimum 75-80 dereceyi görüyordu yük altında şimdi kasayı açıyorum 2-3 saat sorna sıcaklıklar bu şekil oluyor.

Ekler

• 1111.jpg
    1111.jpg
    98.4 KB · Hit: 30

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Dwayne Rolly
kasanın konumu düzgünce çeksene normal gibi sıcaklıkların boru değil o işlemci

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf Emin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasanın konumu düzgünce çeksene normal gibi sıcaklıkların boru değil o işlemci
işlemci sıcaklığı normal mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

nası normal hocam

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Dwayne Rolly
işlemci sıcaklığı normal mi

nası normal hocam
hava yanıyor knk niye normal olmasın evinin sıcaklıgını bilemem belki evin cok sıcak olabilir olmasa bile ısınır kasanın konumu duvara yakın gibi nefes almıyorsa kasan ısınır kasa dandikse ısınır 7500f gibi bi işlemci alıcaksan gidip 1.5 liralık kasa almayacaksın mesela at fotografını bakalım nerede kasan duvara cokmu yakın sıvı sogutucu yanlısmı baglandı ? mesela

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf Emin
hava yanıyor knk niye normal olmasın evinin sıcaklıgını bilemem belki evin cok sıcak olabilir olmasa bile ısınır kasanın konumu duvara yakın gibi nefes almıyorsa kasan ısınır kasa dandikse ısınır 7500f gibi bi işlemci alıcaksan gidip 1.5 liralık kasa almayacaksın mesela at fotografını bakalım nerede kasan duvara cokmu yakın sıvı sogutucu yanlısmı baglandı ? mesela
Ofisdeyim iş bilgisayarı olarak kullanılıyor. Ofisde saat sabah 10 dan aksam 12 ye kadar 16 derecede klima çalısıyor aralıksız kasanın konumunuda atayım bi saniye 4 fanlı kasa kullanıyorum kasanın içi ferah kasa modelinide söyliyim bitfenix ares

a
aynı sorunu yaşıyordum garantiye yolladım sıfır ürün yolladılar yazısını gördün değil mi hocam

Ekler

• as.jpg
    as.jpg
    184.2 KB · Hit: 35
  • ss.jpg
    ss.jpg
    103.4 KB · Hit: 35

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Dwayne Rolly
Ofisdeyim iş bilgisayarı olarak kullanılıyor. Ofisde saat sabah 10 dan aksam 12 ye kadar 16 derecede klima çalısıyor aralıksız kasanın konumunuda atayım bi saniye 4 fanlı kasa kullanıyorum kasanın içi ferah kasa modelinide söyliyim bitfenix ares
o kasaya arkadaşımda var ve kötü fanları yalandan dönüyor o zaman o yüzden ısınıyordur sistem zaten ofisde de calısıyorsa normal yani sıcaklıkların 5600 var bende aynı sıcaklıklardayım 80 i geçmiyorsa fazla 90 ları görmüyorsa problem yok bi sıvı sogutucnun fotografını falan at markasını falan yaz yinede bi bakalım belki onlarda sıkıntı vardır

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf Emin
o kasaya arkadaşımda var ve kötü fanları yalandan dönüyor o zaman o yüzden ısınıyordur sistem zaten ofisde de calısıyorsa normal yani sıcaklıkların 5600 var bende aynı sıcaklıklardayım 80 i geçmiyorsa fazla 90 ları görmüyorsa problem yok bi sıvı sogutucnun fotografını falan at markasını falan yaz yinede bi bakalım belki onlarda sıkıntı vardır
soğutucu deepcool ls520 240nm ve dediğim gibi soğuk ortam ofisin içi maksimum 20 derece felandır

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,105
İsim
Ömer
adam 240mm sıvı soğutma kullanıyor 95 derecelere ulaşıyor sıcaklıklar normal diyorsun hocam ben stok soğutucuyla beraber kullanıyorum 90 lara anca geliyor

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf Emin
hocam ısı 95 i geçiyor işlemci kendini korumak için yanmamak için frekans düşürüyor kasmalar başlıyor ve kendini kapatıyor.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,105
İsim
Ömer
bitfenixin kasalarınıda araştırmanı öneririm hocam

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Dwayne Rolly
hocam ısı 95 i geçiyor işlemci kendini korumak için yanmamak için frekans düşürüyor kasmalar başlıyor ve kendini kapatıyor.
o imkansız işte önceden varmıydı böyle problem yoksa yenimi başladı belki oturmamıştır tam sıvı sogutucu işlemcinin üstüne ya da kullandıgın macun iyi mi? ısı yalıtımı ne kadar

Bünyamina

80+ Gold
Bu üründe bozuk olabilir. 550tl lik kule tipi fan da dediğiniz gibi 75 80 derece arasında çalıştırır.

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Dwayne Rolly
bitfenixin kasalarınıda araştırmanı öneririm hocam
gözümle gördüm knk neyi araştırayım kötü kasa fanları fıs dönüyor benim daha ucuza aldıgım msi mini kasanın fanlarının rpm i onların rpmlerinden yüksek

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,613
Üyeler
152,088
Son üye
Xatros
Top Bottom