Neler Yeni

işlemcim cok ısınıyor.

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf Emin
Sıvı soğutma da zaten kasa içi sıcak havanın işlemciye etkisi okadar çok olmaz , seninde söylediğin kibi kule tipi soğutucuyu 15 gün kullanmışssın problem olmamış, sorun tamamiyle sıvı soğutmada süre dolmadan direk iade et bence. Ben kendi sistemimde 7800x3D yi 240 lık sıvı soğutma ile maksimum 80 görüyor ve sistem full performansta çalışıyor , boşa düştümü 55 derecelerde geziyo oyunda fps kısıtlama yaparsam 65 ile 70 lerde geziyor.
para iadesi talep edebiliyor muyum
Mesaj otomatik birleştirildi:

arena bilgisayar sorun yapmıyor diye biliyorum para iadesi kapsamında yolluyabiliyor muyum

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,130
İsim
Ömer
gözümle gördüm knk neyi araştırayım kötü kasa fanları fıs dönüyor benim daha ucuza aldıgım msi mini kasanın fanlarının rpm i onların rpmlerinden yüksek
knk bitfenixin ürettiği kasalar gerçekten kaliteli kasalar birde 95 dereceye normal demişsin bence tartışmamıza gerek dahi yok

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,484
İsim
Yusuf
indirmem gerek sanırım yüklü değil

yükledim bunlar değil mi

bide video yolliyim

?
bu görüntülerde pompayı CPU bağladığın görünüyor sanırım. bak orda pompa bazen 0a düşmüş yazıyor. biostan pompa ayarını falan yaptın mı? çünkü belli bi sıcaklığın altında pompan ayarlardan duruyor olabilir.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,501
İsim
Selim
gözümle gördüm knk neyi araştırayım kötü kasa fanları fıs dönüyor benim daha ucuza aldıgım msi mini kasanın fanlarının rpm i onların rpmlerinden yüksek
Aynı işlemci var bende akvaryum kasa da 0 fan takılı oda sıcaklığı 34 derece ve işlemci 80 derecede çalışıyor arkadaşın ofisi 20 derece yani sorun var

Subzero.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
s1000rr
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar.müzik.motorsiklet.spor
ryzen 5 7500f kullanıyorum
sıvı soğutucu olarak deepcool ls520

2 hafta önce işlemci sıcaklığım 100-95 dereceleri aştığı için sıvı soğutucumu bozulduğu için arena bilgisayara sıvı soğutucuyu garantiye yolladım ürünü incelediler ve aynısı ile değiştirip sıfır ürün yolladılar.
o süreçte bitane kule tipi soğutucu kullanmıştım sıcaklıklar maksimum 75-80 dereceyi görüyordu yük altında şimdi kasayı açıyorum 2-3 saat sorna sıcaklıklar bu şekil oluyor.

CPU fan takılı değil ! Pompa kısmını cpu fan yazan yere takmalısınız

valdar96

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Şahin Yılmaz
Daha önce benzer olayı arkadaşın kasayı toplarken yaşadım. Bazen bazı anakart ve sıvı soğutucularda CPU_FAN ve CHA_FAN farklı olabiliyor. Ben kabloları ters bağladığım için (ki kitapçıkta doğru bağlanma şekli buydu) işlemci 90 dereceleri aşıyordu mesela. Bu nedenle pompadan gelen kablo ile fanların kablosunun anakart üzerindeki yerlerini tam tersi bağlayıp test etmenizi öneririm. Ben böyle yaptığımda sorun çözülmüştü.
Ayrıca sanmıyorum ama bir ihtimal olarak pompa kısmında bakır plakanın üstünde genelde bir ince plastik sticker olur şeffaf çizilmesini önlesin diye, o üzerinde kalmış olabilir mi?

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf Emin
Daha önce benzer olayı arkadaşın kasayı toplarken yaşadım. Bazen bazı anakart ve sıvı soğutucularda CPU_FAN ve CHA_FAN farklı olabiliyor. Ben kabloları ters bağladığım için (ki kitapçıkta doğru bağlanma şekli buydu) işlemci 90 dereceleri aşıyordu mesela. Bu nedenle pompadan gelen kablo ile fanların kablosunun anakart üzerindeki yerlerini tam tersi bağlayıp test etmenizi öneririm. Ben böyle yaptığımda sorun çözülmüştü.
Ayrıca sanmıyorum ama bir ihtimal olarak pompa kısmında bakır plakanın üstünde genelde bir ince plastik sticker olur şeffaf çizilmesini önlesin diye, o üzerinde kalmış olabilir mi?
CPU fan takılı değil ! Pompa kısmını cpu fan yazan yere takmalısınız
Power degistir 50 derecede kalir
bu görüntülerde pompayı CPU bağladığın görünüyor sanırım. bak orda pompa bazen 0a düşmüş yazıyor. biostan pompa ayarını falan yaptın mı? çünkü belli bi sıcaklığın altında pompan ayarlardan duruyor olabilir.
para iadesi talep edebiliyor muyum

arena bilgisayar sorun yapmıyor diye biliyorum para iadesi kapsamında yolluyabiliyor muyum
KULE TİPİ SOĞUTUCU TAKTIM SORUN ÇÖZÜLDÜ

YARINDA SIVI SOĞUTUCUYU GARANTİYE YOLLICAM PARA İADESİ TALEP EDİCEM

Top Bottom