Neler Yeni

Yardım İşlemcim yük altında değilken ısısı normal mi?

Rxsern

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emre Kuzu
Arkadaşlar yeni sistem kurdum ama bilgisiyarcı da toplattım. Sıvı soğutucu çalışıyor mu emin degilim. Fanlar çalışıyor ama pompa sogutuyor mu ondan emin degilim. Yük altında degilken değerler böyle normal midir?

i7 13700k - Msi coreliquid c240 sıvı sogutucu

Ekler

• işlemci.png
    işlemci.png
    108.8 KB · Hit: 49

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,240
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Arkadaşlar yeni sistem kurdum ama bilgisiyarcı da toplattım. Sıvı soğutucu çalışıyor mu emin degilim. Fanlar çalışıyor ama pompa sogutuyor mu ondan emin degilim. Yük altında degilken değerler böyle normal midir?

normal knk
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca sıvı soğutmanda çalışıyor için rahat olsun

Rxsern

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emre Kuzu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eyv kral bir de msi center da ben sogutucuyu göremiyorum. Sıvı sogutucu baglantısında bir problem olabilir mi? oyunlarda 75 derece falan oluyor sıvı sogutucu bağantısında sorun olup olmadıgını bilemiyorum

abcdefg1234

80+ Silver

Boştaki değerler için gayet normal ama asıl önemli olan yükteki sıcaklık. Oyunlarda veya render alırken kaç derece oluyor ?

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,240
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
eyv kral bir de msi center da ben sogutucuyu göremiyorum. Sıvı sogutucu baglantısında bir problem olabilir mi? oyunlarda 75 derece falan oluyor sıvı sogutucu bağantısında sorun olup olmadıgını bilemiyorum
görünüyor knk

Hurly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Kerem Yıldız
Oyunda 75 normal değil gibi

Rxsern

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emre Kuzu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boştaki değerler için gayet normal ama asıl önemli olan yükteki sıcaklık. Oyunlarda veya render alırken kaç derece oluyor ?
75 derecelerde

Oyunda 75 normal değil gibi
valla pervaneleri ve rgb si çalışıyor sıvı sogutucunun ama pompa sogutuyor mu işlemciyi bilmiyorum nerden anlayabilirim baglantıları dogru mu?

Hurly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Kerem Yıldız
75 derecelerde

valla pervaneleri ve rgb si çalışıyor sıvı sogutucunun ama pompa sogutuyor mu işlemciyi bilmiyorum nerden anlayabilirim baglantıları dogru mu?

bende de 240lık bir sıvı soğutma var 45 derecede witcher 3 oynuyorum. Senin işlemci daha yüksek tdpli desek bile 75 çok gibi biraz. Ben pompayı direkt PSU'ya bağladım anakartta yer yok diye. Anakartında varsa pump girişi oraya pompayı CPU fan için olan girişe takman laızm. Yukarda ekran görüntüsü paylaşmışsın CPU fan 4000 rpm değeri doğru değil gibi o kadar yüksek fan hızı hangi fanda var ki

Şimdi msi sitesinden baktım da pompa 4200 rpm'e kadar çıkıyormuş. CPU Fan girişine pompayı takmışsın sanırım. Onu değiştirip dene bir de pompayı pump ibareli girişe fanları CPU Fan girişine takıp dene

Top Bottom