Neler Yeni

İsmail Kartal 🦅 devam etmeli

Emsal

80+ Silver
hayır hayır hayırr bu adam kesinlikle gitmeli, kaliteli kadromuz olmasa şuan galatasaray açık ara farkla şampiyon olmuştu, gruplardan belki kıl payı ile çıkardık. Bu takım şuan burdaysa kaliteli futbolcularımız sayesinde Branco sayesindedir. Ah ahh şu jorgenin elinden tutup gitme kal burda sana kaliteli futbolcular vericem diyemediler, gittiler yine yerli hocayı getirip yarım kalan hikaye dediler. Sezon başlamadan jorge giderse bi sonraki sezonda gider demiştim şuan elde 1 kupa tek kaldı o da giderse haklı çıkacağım ama çıkmak istemiyorum. Jorgenin futbolu hala damağımda o adama çok yazık ettiler. Yeni yöneticilerin yerinde olsam yeni sezona ne yapıp ne edip jorge ile başlardım.
Hiç katılmıyorum hocam sebeblerini yukarıda yazdım

Asıl gsnin çoktan kopması lazımdı bu sene
Mesaj otomatik birleştirildi:

aga bıde ıyı top oynuyoz yazmıssın ben ızlerken sıkılıyorum :)

Hocam çok iyi oynadığımız maçlar var bu sene ts bjk birçok Avrupa maçımız ligdeki ilk 14-15 maç vs vs bana çok lezzetli geliyor attığımız goller en son olimpiacos maçında irfanın golü dahi çok kaliteliydi oraya kadar çok şık paslarla gelip tek paslarla ve şutla çok güzel goldü ki çok fazla sayıda böyle golü var fenerin bu sene

Son düzenleme:

Palo DAYI

80+ Silver
Hiç katılmıyorum hocam sebeblerini yukarıda yazdım

Asıl gsnin çoktan kopması lazımdı bu sene

Hocam çok iyi oynadığımız maçlar var bu sene ts bjk birçok Avrupa maçımız ligdeki ilk 14-15 maç vs vs bana çok lezzetli geliyor attığımız goller en son olimpiacos maçında irfanın golü dahi çok kaliteliydi oraya kadar çok şık paslarla gelip tek paslarla ve şutla çok güzel goldü ki çok fazla sayıda böyle golü var fenerin bu sene
Hocam bu takım benim açımdan son 3 senedir top oynamıyor
Maçlarda kac orta acma oranımız var?
Neden sürekli top kanatlara gidip defansa dönüyor ve neden kanatlarimiz orta acma özürlüsü?
Defansta top çevirmekten daha çok ne yapıyoruz?
Defans hatalarından kac gol yedik (özellikle geri paslarda )?

Emsal

80+ Silver
Neden sürekli top kanatlara gidip defansa dönüyor ve neden kanatlarimiz orta acma özürlüsü?
osayi becao djiku ferdi
İsmail fred

Bu ekip varken heralde çok nadir hatayla defansta gol yemiştir

Orta açabilen beklerimiz yok ferdi ve osayi bu konuda kötü Mert müldür biraz iyi ama bu seferde kafa vuracak tarzda oyuncumuz yok
Tadic ve irfan orta açabilir aslında gayet lâkin dediğim gibi kafa vuracak kimse yok

Defansta top çevirmek derken hocam fenerin taktiği özellikle bu sene defansta top çevirmek değildi öyle de oynamıyor bence en fazla rakip sahada oynayan gol atan rakip ceza sahasına giren takım sadece bu sene özelinde değil heralde çok uzun süredir bu rakamlara ulaşan bir takım yok süper ligde

Bence sizin dediğiniz şeyler olimpiacos maçında gözünüze battı onları söylüyorsunuz ama genelde böyle bir durum yok ki bu sene

Palo DAYI

80+ Silver
Ha
osayi becao djiku ferdi
İsmail fred

Bu ekip varken heralde çok nadir hatayla defansta gol yemiştir

Orta açabilen beklerimiz yok ferdi ve osayi bu konuda kötü Mert müldür biraz iyi ama bu seferde kafa vuracak tarzda oyuncumuz yok
Tadic ve irfan orta açabilir aslında gayet lâkin dediğim gibi kafa vuracak kimse yok

Defansta top çevirmek derken hocam fenerin taktiği özellikle bu sene defansta top çevirmek değildi öyle de oynamıyor bence en fazla rakip sahada oynayan gol atan rakip ceza sahasına giren takım sadece bu sene özelinde değil heralde çok uzun süredir bu rakamlara ulaşan bir takım yok süper ligde

Bence sizin dediğiniz şeyler olimpiacos maçında gözünüze battı onları söylüyorsunuz ama genelde böyle bir durum yok ki bu sene
Tadic ve irfan can orta açabilir ama neden acmıyorlar? İsmail hoca istemiyor diyo olabilirmi?
Olimpiacos maçın demişken mesela livakovic oynu baslatacekken neden andaval gibi defansta oyuncuları sağ ve solda duruyor golü yiyorduk
Sonrasında tekrar hemen ardından gene ayni seyi yapıyorlardı Fred ordan bağırıyor nabiyonuz diye sence bunu Fredi mi söylemesi lazım yoksa eli ağzında ne yaptığını bilmeyen İsmail hoca denen adaminmi?

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
916
İsim
Samet Mustafa Aktaş
İsmail Kartal’ın hakkının yendiğini düşünüyorum
Bence takıma kattığı çok fazla + var

Bunların başında da futbolcularının olumlu meziyetlerini farkedebilip bu meziyetlerin var olduğunu ve çok daha fazla gelişebileceğine futbolcuları da ikna edip oyuncularını geliştirmek geliyor , özellikle Türkiye’de bahsettiğim derecede bu özelliği olan teknik direktör çok az (Şenol güneş mesela olabilir bu tarzda oyuncu motive edip geliştiren)

En kısa yoldan örnek vermek gerekirse jesus ile kıyaslarsak

Altay bayındır > en dip seviyesine indi
Osayi > ferdinin arkasına düşürüldü
Ferdi >geçen sene kendi çabası ile iyi oynasa da bu seneki performansı çok daha iyi
Szalai > sezonun yarısından sonra iyice formu düştü gözden kayboldu
İsmail yüksek> ilk takımda tutan jesus olmasına rağmen sonradan sezon boyu araonun arkasında bıraktı
Arda Güler> kendi kendine zorla aldı formayı hatta jesusa atar bile yaptı maç esnasında
Rossi> en dip seviyesine indi
İrfan can > en dip seviyesine indi (yuhalamalarla bitirdi sezonu)

Valencia ve batshuayi hariç performansı artan hiçbir oyuncu akla gelmiyor

İsmail Kartal
Osayi> performansı müthiş arttı
Ferdi> En üst seviyesinde
İsmail yüksek> Çok iyi seviyeye ulaştı
İrfan can>En yüksek performansında
Djiku> heralde o da en üst seviyesindedir
Tadic,dzeko> Jesus olsa anlaşabilir miydi muamma, anlaşsa da bu kadar kalpten sahiplenebilirler miydi takımı o da muamma
Szymanski > kariyer zirvesinde
Crespo> eski formuna dönmüştü ki başka takıma gitti
Oosterwolde> kendi çabası da dahil bayağı yükseldi performansı

1)Takımdaki her oyuncu ile iyi anlaşıyor ve motive ediyor , oyunu daha iyiydi ama kötüye gidiyor denilecek hiçbir oyuncu yok

2)Genel olarak gitmesi gereken çoğu futbolcuyu gönderdi
gustavo,joao pedro,szalai,Samet akaydın,Altay bayındır

3)Kalması gerekenleri genel olarak iyi seçti; osayi,oosterwolde,irfancan Kahveci ,Mert hakan ,batshuayi vs

4)Alınacak oyuncuları güzel seçtiler , szymanski,djiku,becao,fred,cengiz,Mert müldür,çağlar,tadic(gelmesine engel olabilirdi istemiyorum diyerek)

5)Jesus gibi uzun top ile lezzet vermeyen futbol oynatmıyor , bazen çok kötü oynasa da takım genel olarak çok güzel paslaşmalarla çok güzel goller atıyor

6)Çirkef açıklamalar yapmıyor , nadiren kibri karışssa da(krunic ve zajc kendi istediği için mesela) onun dışında diğer takımlar hakkında vs açıklama kolay kolay yapmıyor işine odaklı gidiyor

7)Takımı mesela gs gibi işine gelince hemen yere atla zaman geçir faul bekle diye taktik yaptırmıyor genelde oyunu oynatıyor,oyunu bozmuyor

Vs vs

Eksi yanları da var
-crespo yollayıp krunic almak
-zajc yerine başkası olabilirdi
-bazen kendi görüşlerinde çok diretiyor ve yanlış değişiklikler yapıyor vs
-king yerine kent olmalı idi

En büyük eksi yanı da oyunu güzel okuyamıyor maç öncesi ve içi planları bayağı eksik kalabiliyor lâkin bence saydığım + yanları bence kesinlikle ağır basıyor

Özetle:
bence 9-10 tane oyuncuyu bu kadar üst seviyede oynayacak derecede inandırıp motive etme ,futbolcunun kendine inanıp meziyetlerini ortaya çıkarmasına vesile olabilecek teknik direktör çok yoktur ve de kupa alamasa bile bu seviyedeki keyif veren oyunu ile de başarılı olmuştur

Ferdi 35-40 mil euro
İsmail 20 civarı
Szymanski 25-30
Djiku 15-20 civarı
Oosterwolde 20 civarı
Osayi 15 civarı
İrfan can 15-20 civarı

Satılabilecek kıvama geldi ve satılsa kimse de şaşırmaz bence
Bence sen galatsaraylısın

Emsal

80+ Silver
Ha
Tadic ve irfan can orta açabilir ama neden acmıyorlar? İsmail hoca istemiyor diyo olabilirmi?
Olimpiacos maçın demişken mesela livakovic oynu baslatacekken neden andaval gibi defansta oyuncuları sağ ve solda duruyor golü yiyorduk
Sonrasında tekrar hemen ardından gene ayni seyi yapıyorlardı Fred ordan bağırıyor nabiyonuz diye sence bunu Fredi mi söylemesi lazım yoksa eli ağzında ne yaptığını bilmeyen İsmail hoca denen adaminmi?
Oyun planı noktasında ve oyunu okuma noktasında eksi yanı olduğu çok bariz yazdım onu hocam direk fredi çıkarmasından bu anlaşılıyor, lâkin dediğim gibi bence artı ve eksi yanları diye bakmak gerekiyor bu söylediğiniz şeyler negatif yönleri
Pozitif yanlarına bence ağır basmıyor hatta konu başında saydığım pozitif yanları çok daha ağır basıyor bence

Bence sen galatsaraylısın
Sanki beğendiğim adam lig 15.si
Ligin en fazla gol atan en çok pozisyona giren takımın teknik direktörü ve bence en lezzetli futbolunu oynatan

Ayrıca Avrupa kupalarından da en son elenen takımı

Palo DAYI

80+ Silver
Oyun planı noktasında ve oyunu okuma noktasında eksi yanı olduğu çok bariz yazdım onu hocam direk fredi çıkarmasından bu anlaşılıyor, lâkin dediğim gibi bence artı ve eksi yanları diye bakmak gerekiyor bu söylediğiniz şeyler negatif yönleri
Pozitif yanlarına bence ağır basmıyor hatta konu başında saydığım pozitif yanları çok daha ağır basıyor bence
Aga onu bunu bilmem teknik adamında başkanından değişmesi şart
Adam İsmail'i kovup Jesus'u getiriyor sonra beğenmeyip tekrar İsmail'i getiriyor ne beklersinki bu adamdan :)

xMevo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mevlüt
İsmail Kartal’ın hakkının yendiğini düşünüyorum
Bence takıma kattığı çok fazla + var

Bunların başında da futbolcularının olumlu meziyetlerini farkedebilip bu meziyetlerin var olduğunu ve çok daha fazla gelişebileceğine futbolcuları da ikna edip oyuncularını geliştirmek geliyor , özellikle Türkiye’de bahsettiğim derecede bu özelliği olan teknik direktör çok az (Şenol güneş mesela olabilir bu tarzda oyuncu motive edip geliştiren)

En kısa yoldan örnek vermek gerekirse jesus ile kıyaslarsak

Altay bayındır > en dip seviyesine indi
Osayi > ferdinin arkasına düşürüldü
Ferdi >geçen sene kendi çabası ile iyi oynasa da bu seneki performansı çok daha iyi
Szalai > sezonun yarısından sonra iyice formu düştü gözden kayboldu
İsmail yüksek> ilk takımda tutan jesus olmasına rağmen sonradan sezon boyu araonun arkasında bıraktı
Arda Güler> kendi kendine zorla aldı formayı hatta jesusa atar bile yaptı maç esnasında
Rossi> en dip seviyesine indi
İrfan can > en dip seviyesine indi (yuhalamalarla bitirdi sezonu)

Valencia ve batshuayi hariç performansı artan hiçbir oyuncu akla gelmiyor

İsmail Kartal
Osayi> performansı müthiş arttı
Ferdi> En üst seviyesinde
İsmail yüksek> Çok iyi seviyeye ulaştı
İrfan can>En yüksek performansında
Djiku> heralde o da en üst seviyesindedir
Tadic,dzeko> Jesus olsa anlaşabilir miydi muamma, anlaşsa da bu kadar kalpten sahiplenebilirler miydi takımı o da muamma
Szymanski > kariyer zirvesinde
Crespo> eski formuna dönmüştü ki başka takıma gitti
Oosterwolde> kendi çabası da dahil bayağı yükseldi performansı

1)Takımdaki her oyuncu ile iyi anlaşıyor ve motive ediyor , oyunu daha iyiydi ama kötüye gidiyor denilecek hiçbir oyuncu yok

2)Genel olarak gitmesi gereken çoğu futbolcuyu gönderdi
gustavo,joao pedro,szalai,Samet akaydın,Altay bayındır

3)Kalması gerekenleri genel olarak iyi seçti; osayi,oosterwolde,irfancan Kahveci ,Mert hakan ,batshuayi vs

4)Alınacak oyuncuları güzel seçtiler , szymanski,djiku,becao,fred,cengiz,Mert müldür,çağlar,tadic(gelmesine engel olabilirdi istemiyorum diyerek)

5)Jesus gibi uzun top ile lezzet vermeyen futbol oynatmıyor , bazen çok kötü oynasa da takım genel olarak çok güzel paslaşmalarla çok güzel goller atıyor

6)Çirkef açıklamalar yapmıyor , nadiren kibri karışssa da(krunic ve zajc kendi istediği için mesela) onun dışında diğer takımlar hakkında vs açıklama kolay kolay yapmıyor işine odaklı gidiyor

7)Takımı mesela gs gibi işine gelince hemen yere atla zaman geçir faul bekle diye taktik yaptırmıyor genelde oyunu oynatıyor,oyunu bozmuyor

Vs vs

Eksi yanları da var
-crespo yollayıp krunic almak
-zajc yerine başkası olabilirdi
-bazen kendi görüşlerinde çok diretiyor ve yanlış değişiklikler yapıyor vs
-king yerine kent olmalı idi

En büyük eksi yanı da oyunu güzel okuyamıyor maç öncesi ve içi planları bayağı eksik kalabiliyor lâkin bence saydığım + yanları bence kesinlikle ağır basıyor

Özetle:
bence 9-10 tane oyuncuyu bu kadar üst seviyede oynayacak derecede inandırıp motive etme ,futbolcunun kendine inanıp meziyetlerini ortaya çıkarmasına vesile olabilecek teknik direktör çok yoktur ve de kupa alamasa bile bu seviyedeki keyif veren oyunu ile de başarılı olmuştur

Ferdi 35-40 mil euro
İsmail 20 civarı
Szymanski 25-30
Djiku 15-20 civarı
Oosterwolde 20 civarı
Osayi 15 civarı
İrfan can 15-20 civarı

Satılabilecek kıvama geldi ve satılsa kimse de şaşırmaz bence
Galatasaray'ın Başarısı için bende çok istiyorum ismail kartalın devam etmesini yemin ederim allah belamı versin insallah devam eder aslan hocam ayağına taş değmesin

Palo DAYI

80+ Silver
Galatasaray'ın Başarısı için bende çok istiyorum ismail kartalın devam etmesini yemin ederim allah belamı versin insallah devam eder aslan hocam ayağına taş değmesin
Bedavadan kupa alınca bende isterim ;)

Emsal

80+ Silver
Galatasaray’ın başarısı ile ismail kartalın başarısının bir alakası yok

Eğer Fenerbahçe şampiyon olursa Okan buruk başarısız bir sene geçirdi denmeyeceği gibi gs şampiyon olursa da ismail kartal başarısız oldu denmemeli

Başarılı olduğu şeyleri yazdım konu başında şampiyonluk ise yarış sonucu ve rakibe de bağlı gs biraz daha kötü olsaydı çoktan şampiyondu mesela fb o zaman başarılı mı diyecektik

xMevo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mevlüt
Bedavadan kupa alınca bende isterim ;)
Korkmasaydınız kardesim o zamn bahane üretmeseydiniz cıksaydınız karşımıza sonucta enai kupası ha bu arada İsmail kartal iyi hoca veya kalmalı diyenin aklından süphe ederim

Palo DAYI

80+ Silver
Korkmasaydınız kardesim o zamn bahane üretmeseydiniz cıksaydınız karşımıza sonucta enai kupası ha bu arada İsmail kartal iyi hoca veya kalmalı diyenin aklından süphe ederim
Bende ondan diyorum ya zaten bedavadan verdiler alin sizin olsun dercesine ;)
BURASI FENERBAHCE KORKACAK TAKIM DEGIL KORKULACAK TAKIMDIR

xMevo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mevlüt
Galatasaray’ın başarısı ile ismail kartalın başarısının bir alakası yok

Eğer Fenerbahçe şampiyon olursa Okan buruk başarısız bir sene geçirdi denmeyeceği gibi gs şampiyon olursa da ismail kartal başarısız oldu denmemeli

Başarılı olduğu şeyleri yazdım konu başında şampiyonluk ise yarış sonucu ve rakibe de bağlı gs biraz daha kötü olsaydı çoktan şampiyondu mesela fb o zaman başarılı mı diyecektik
bence hic bir basarisi yok sezonun başında coskulu başladı fenerbahce ayni tudorlu gs gibi ama sonradan teklemeye başladı takım oyucularin bireysel ve yeteneğiyle mac kazanıyor artık ismail kartalın oyuncu degisikleri başladıgı kadrolar krunici 10 numara oynatması olympiakos macindan sonra krunic sahanın kötüsü olmasına rağmen maçın en iyisi diyen birisi fenerbahcenin hocası olmamalı stren yönetimi yok hic bisey yok bu adamda

Top Bottom