Neler Yeni

İsmail Kartal devam etmeli

xMevo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mevlüt
Taraftarız Biz Çekeriz Cefa Aziz Yıldırım Bizi Bırakma

Rhycrew

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ömer
Aziz Yıldırım geri geliyosa bi zahmet 600m euro getirsin giderken öyle bi borç bırakmıştı unuttunuz heralde

Emsal

80+ Silver
İsmail Kartal mıyım acaba diye şüphelenmiyor musunuz, o bile kendini bu kadar anlatmaz😂
Basın toplantısı vs yapacam diye anca gelebildim foruma sevgili taraftarımız , bu akşam için kusura bakmayın , beni ve ekibimi desteklemeyi devam edin 😂😂

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Kadir Çelik
ismail zaten iyi hoca çok iyi iş yaptı. muhtemelen şampiyon olamayacak çünkü okan buruk ondan da iyi hoca. iki takım da yarışı çok iyi götürdü arkada götüren yarıştan kopmadı, önde götüren rehavet yapmadı. seneye kalırsa şampiyon yapar yapamaz bilmem ama aynı seviyede tutacaktır takımını okan buruk gibi.

Emsal

80+ Silver
ismail zaten iyi hoca çok iyi iş yaptı. muhtemelen şampiyon olamayacak çünkü okan buruk ondan da iyi hoca. iki takım da yarışı çok iyi götürdü arkada götüren yarıştan kopmadı, önde götüren rehavet yapmadı. seneye kalırsa şampiyon yapar yapamaz bilmem ama aynı seviyede tutacaktır takımını okan buruk gibi.

Tr ligi için gayet yeterli şeyler yaptılar bence

Emsal

80+ Silver
şanssız bi dönem onun için. mevcut rakibi geçen sene de herkesi, tüm derbileri dozer gibi ezip full galibiyet ile gidiyordu. bu sene takılsa demiyorum takılır gibi olsa 4 puan fb önde olurdu.
Bence şimdilik fb gsyi arenada yense ve şampiyon olamasa dahi bu senelik yeterli olur ismail kartal kendini kurtarmış olur hesap ali koça kalır

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,181
İsim
Oğuz Oğuz

İsmail Kartal’ın hakkının yendiğini düşünüyorum
Bence takıma kattığı çok fazla + var

Bunların başında da futbolcularının olumlu meziyetlerini farkedebilip bu meziyetlerin var olduğunu ve çok daha fazla gelişebileceğine futbolcuları da ikna edip oyuncularını geliştirmek geliyor , özellikle Türkiye’de bahsettiğim derecede bu özelliği olan teknik direktör çok az (Şenol güneş mesela olabilir bu tarzda oyuncu motive edip geliştiren)

En kısa yoldan örnek vermek gerekirse jesus ile kıyaslarsak

Altay bayındır > en dip seviyesine indi
Osayi > ferdinin arkasına düşürüldü
Ferdi >geçen sene kendi çabası ile iyi oynasa da bu seneki performansı çok daha iyi
Szalai > sezonun yarısından sonra iyice formu düştü gözden kayboldu
İsmail yüksek> ilk takımda tutan jesus olmasına rağmen sonradan sezon boyu araonun arkasında bıraktı
Arda Güler> kendi kendine zorla aldı formayı hatta jesusa atar bile yaptı maç esnasında
Rossi> en dip seviyesine indi
İrfan can > en dip seviyesine indi (yuhalamalarla bitirdi sezonu)

Valencia ve batshuayi hariç performansı artan hiçbir oyuncu akla gelmiyor

İsmail Kartal
Osayi> performansı müthiş arttı
Ferdi> En üst seviyesinde
İsmail yüksek> Çok iyi seviyeye ulaştı
İrfan can>En yüksek performansında
Djiku> heralde o da en üst seviyesindedir
Tadic,dzeko> Jesus olsa anlaşabilir miydi muamma, anlaşsa da bu kadar kalpten sahiplenebilirler miydi takımı o da muamma
Szymanski > kariyer zirvesinde
Crespo> eski formuna dönmüştü ki başka takıma gitti
Oosterwolde> kendi çabası da dahil bayağı yükseldi performansı

1)Takımdaki her oyuncu ile iyi anlaşıyor ve motive ediyor , oyunu daha iyiydi ama kötüye gidiyor denilecek hiçbir oyuncu yok

2)Genel olarak gitmesi gereken çoğu futbolcuyu gönderdi
gustavo,joao pedro,szalai,Samet akaydın,Altay bayındır

3)Kalması gerekenleri genel olarak iyi seçti; osayi,oosterwolde,irfancan Kahveci ,Mert hakan ,batshuayi vs

4)Alınacak oyuncuları güzel seçtiler , szymanski,djiku,becao,fred,cengiz,Mert müldür,çağlar,tadic(gelmesine engel olabilirdi istemiyorum diyerek)

5)Jesus gibi uzun top ile lezzet vermeyen futbol oynatmıyor , bazen çok kötü oynasa da takım genel olarak çok güzel paslaşmalarla çok güzel goller atıyor

6)Çirkef açıklamalar yapmıyor , nadiren kibri karışssa da(krunic ve zajc kendi istediği için mesela) onun dışında diğer takımlar hakkında vs açıklama kolay kolay yapmıyor işine odaklı gidiyor

7)Takımı mesela gs gibi işine gelince hemen yere atla zaman geçir faul bekle diye taktik yaptırmıyor genelde oyunu oynatıyor,oyunu bozmuyor

Vs vs

Eksi yanları da var
-crespo yollayıp krunic almak
-zajc yerine başkası olabilirdi
-bazen kendi görüşlerinde çok diretiyor ve yanlış değişiklikler yapıyor vs
-king yerine kent olmalı idi

En büyük eksi yanı da oyunu güzel okuyamıyor maç öncesi ve içi planları bayağı eksik kalabiliyor lâkin bence saydığım + yanları bence kesinlikle ağır basıyor

Özetle:
bence 9-10 tane oyuncuyu bu kadar üst seviyede oynayacak derecede inandırıp motive etme ,futbolcunun kendine inanıp meziyetlerini ortaya çıkarmasına vesile olabilecek teknik direktör çok yoktur ve de kupa alamasa bile bu seviyedeki keyif veren oyunu ile de başarılı olmuştur

Ferdi 35-40 mil euro
İsmail 20 civarı
Szymanski 25-30
Djiku 15-20 civarı
Oosterwolde 20 civarı
Osayi 15 civarı
İrfan can 15-20 civarı

Satılabilecek kıvama geldi ve satılsa kimse de şaşırmaz bence
Hayır gitmemeli. 34 maçta 89 puan toplayan hiçbir hoca başarısız değildir. Fenerbahçenin puan rekoru zaten 93. Yani bu gidişle ismail hoca puan rekorunu kıracak. Maalesef ki hoca tamamen lige kenetlenmiş. O yüzden Konferans Ligine gereken önemi vermediği için elendi. Ligde ise 1-0/2-1 gibi öne geçtiği maçlarda skoru koruyamıyor. Dzeko çok kaçırıyor vs.vs.
Türkiye'de son 15 yılda hiçbir yabancı hoca şampiyon yapamadı. Sebebi ise anadolu takımlarının büyük takımlara karşı kapanarak oynaması. Bunu çözemedikleri için kısa sürede gönderiliyorlar. Avrupa'da ise genelde atak futbolu oynanıyor. Şuan gs okan buruk hoca ile inanılmaz bir başarı yaşamış durumda. Fenerbahçe son 2 yılda 10/9 futbol oynamasına rağmen Gs 10/10 futbol oynadığı için şampiyon oldu/oluyor. Okan buruk öncesi Gs'nin acil durum hocası Fatih terim'di. Fatih Terim gelir 1-2 sene şampiyon yapar sonra başarısız olunca gönderilir. Yabancı hoca gelir o da olmayınca terim gelirdi tekrar. Bu döngü devamlı yaşanırdı. Ama Terim yaşlanınca Okan Buruk Başakşehirdeki başarısı ile tabiri caizse bayrağı devraldı.
Fener ve Beşiktaş'da ise böyle bir hoca yok. Fenerbahçeye son 10 yılda 13 farklı hoca gelmiş. Yani bir türlü bir hoca bulunamamış. Ama bana kalırsa bu hocalardan en başarılı olanları İsmail Kartal, Jorge Jesus ve Vitor Pereira idi. 2 Porteklizli hocanın başarılı olma sebebi bana göre ise portekiz futbolunun bize yakın olmasıydı.
Hadi diyelim yarın İsmail Kartal gitti. Yerine kim gelecek? ersun yanal mı, aykut kocaman mı? Ben şahsen onların oyunlarını beğenmiyorum. Yabancı hoca gelse yine ligi tanıyana kadar gs öne geçecek, çünkü yeni gelecek hocanın karşısında halihazırda oturmuş bir gs kadrosu ve 5 yılda 3 defa şampiyon yapmış bir okan buruk olacak. ismail hoca kötü değişiklik yapsada oyunu güzel. Ligi ise çok iyi tanıyor. O yüzden kesinlikle kalmalı. Ha bir hoca gelse belki derim o da sergen yalçın. Ama o da beşiktaş hoca ararken bize gelmez. Şuan beşiktaş'da aynı sorunu yaşıyor. Hoca bulamıyor.

İsmail hocanın gitmesini düşünen arkadaşlara ise soruyorum sizce hangi yerli veya yabancı hoca gelmeli?

Son 20 yılda ligde takımını şampiyon yapan hocalar;

1714350357931.png

Fenerbahçenin son 10 yılda getirdiği hocalar;

1714350411561.png

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,234
İsim
Efecan
Hayır gitmemeli. 34 maçta 89 puan toplayan hiçbir hoca başarısız değildir. Fenerbahçenin puan rekoru zaten 93. Yani bu gidişle ismail hoca puan rekorunu kıracak. Maalesef ki hoca tamamen lige kenetlenmiş. O yüzden Konferans Ligine gereken önemi vermediği için elendi. Ligde ise 1-0/2-1 gibi öne geçtiği maçlarda skoru koruyamıyor. Dzeko çok kaçırıyor vs.vs.
Türkiye'de son 15 yılda hiçbir yabancı hoca şampiyon yapamadı. Sebebi ise anadolu takımlarının büyük takımlara karşı kapanarak oynaması. Bunu çözemedikleri için kısa sürede gönderiliyorlar. Avrupa'da ise genelde atak futbolu oynanıyor. Şuan gs okan buruk hoca ile inanılmaz bir başarı yaşamış durumda. Fenerbahçe son 2 yılda 10/9 futbol oynamasına rağmen Gs 10/10 futbol oynadığı için şampiyon oldu/oluyor. Okan buruk öncesi Gs'nin acil durum hocası Fatih terim'di. Fatih Terim gelir 1-2 sene şampiyon yapar sonra başarısız olunca gönderilir. Yabancı hoca gelir o da olmayınca terim gelirdi tekrar. Bu döngü devamlı yaşanırdı. Ama Terim yaşlanınca Okan Buruk Başakşehirdeki başarısı ile tabiri caizse bayrağı devraldı.
Fener ve Beşiktaş'da ise böyle bir hoca yok. Fenerbahçeye son 10 yılda 13 farklı hoca gelmiş. Yani bir türlü bir hoca bulunamamış. Ama bana kalırsa bu hocalardan en başarılı olanları İsmail Kartal, Jorge Jesus ve Vitor Pereira idi. 2 Porteklizli hocanın başarılı olma sebebi bana göre ise portekiz futbolunun bize yakın olmasıydı.
Hadi diyelim yarın İsmail Kartal gitti. Yerine kim gelecek? ersun yanal mı, aykut kocaman mı? Ben şahsen onların oyunlarını beğenmiyorum. Yabancı hoca gelse yine ligi tanıyana kadar gs öne geçecek, çünkü yeni gelecek hocanın karşısında halihazırda oturmuş bir gs kadrosu ve 5 yılda 3 defa şampiyon yapmış bir okan buruk olacak. ismail hoca kötü değişiklik yapsada oyunu güzel. Ligi ise çok iyi tanıyor. O yüzden kesinlikle kalmalı. Ha bir hoca gelse belki derim o da sergen yalçın. Ama o da beşiktaş hoca ararken bize gelmez. Şuan beşiktaş'da aynı sorunu yaşıyor. Hoca bulamıyor.

İsmail hocanın gitmesini düşünen arkadaşlara ise soruyorum sizce hangi yerli veya yabancı hoca gelmeli?

Son 20 yılda ligde takımını şampiyon yapan hocalar;

Alıntıyı görüntüle

Fenerbahçenin son 10 yılda getirdiği hocalar;

Alıntıyı görüntüle
Hocam, elinize sağlık. Bir Galatasaraylı olarak, sizinle aynı fikirdeyim. İnanın, bizim de Okan Buruk gibi bir şansımız olmasa, çok da iyi bir senaryo gözükmüyordu önümüzde. Okan hoca gelmeden önce hâlâ Fatih Terim sesleri çıkıyordu insanlardan, saçmalık ötesi geliyordu zaten. Bana göre, bir takım başarı istiyorsa, sezonluk değil uzun vadeli hoca getirmeli, oyununu oturtmuş yıllardır aynı hocayla çalışan takımları görüyoruz. Bir şey daha eklemek istiyorum, ben Fenerbahçe'nin başkanı Ali Koç'tan kaybettiğini düşünüyorum. Yani içerde ne oluyor bilemeyiz ama Ali Koç, teknik ekibi ve takım hocasını bence strese sokuyor, transferlere karışıyor, satışlara karışıyor, sürekli medyada konuşma çabaları... Onun dışında sürekli büyük konuşması, yani tamam, takım başkanı, ama bu kadar fazla gündem olmamalı bence. İşini yapmalı, dışarı yansıtmadan. Ben öyle düşünüyorum.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,181
İsim
Oğuz Oğuz
Hocam, elinize sağlık. Bir Galatasaraylı olarak, sizinle aynı fikirdeyim. İnanın, bizim de Okan Buruk gibi bir şansımız olmasa, çok da iyi bir senaryo gözükmüyordu önümüzde. Okan hoca gelmeden önce hâlâ Fatih Terim sesleri çıkıyordu insanlardan, saçmalık ötesi geliyordu zaten. Bana göre, bir takım başarı istiyorsa, sezonluk değil uzun vadeli hoca getirmeli, oyununu oturtmuş yıllardır aynı hocayla çalışan takımları görüyoruz. Bir şey daha eklemek istiyorum, ben Fenerbahçe'nin başkanı Ali Koç'tan kaybettiğini düşünüyorum. Yani içerde ne oluyor bilemeyiz ama Ali Koç, teknik ekibi ve takım hocasını bence strese sokuyor, transferlere karışıyor, satışlara karışıyor, sürekli medyada konuşma çabaları... Onun dışında sürekli büyük konuşması, yani tamam, takım başkanı, ama bu kadar fazla gündem olmamalı bence. İşini yapmalı, dışarı yansıtmadan. Ben öyle düşünüyorum.
Ali koçu seven biri olarak 6 yılda şampiyon yapamayan başkan başarsızdır. Ali koç zaten geçen sene hata yaptığını açıkça belirtti ama yine hocada olduğu gibi başkan adayı yoktu. Camiyadan biri çıkıp ben başkanlık yaparım demeyince en iyi aday ali koçoluyordu hep ama saadettin saran hazirandaki seçim için adaylığını açıkladı. Bende vaatlerini dinlemek için videosunu izledim ve konuşmasını beğendim. Yeni başkanı olabilir fenerin. Direk ben fenerlilere bekleme vaati vermiyorum dedi. İlk sene şampiyonluk sözü veriyorum dedi. En azından ümit verdi.

Top Bottom