Neler Yeni

İnceleme İşte Cevabı -3 Cougar markası Frisby e mi ait ?

beritankorkusuz

80+ Silver
Dostlar hepinize merhabalar ,
Uzun zamandır aklımda olan konuyu şimdi yazmaya karar verdim.
Bildiğiniz üzere Cougar markası kasalarıyla daha çok ön planda, ve baya tavsiye ediliyor ki fiyatını hak ediyor. Aynı zamanda Cougar markasının psu ları da mevcut , ve bunlar forumda büyük bir çoğunlukla tavsiye ediliyor. Fakat anlamadığım bir nokta var , Frisby güç kaynaklarına C4 denirken , Frisby e ait olan Cougar markasının önerilmesi. Başka anlamadığım bir konuda , Frisby güç kaynakları ve kasaları yok satmasına rağmen son 5 yıl içerisinde max 10 tane açılmış konu şikayeti varken , önerilen markaların son 1 yıl içerisinde 10 dan fazla şikayet konusu açılıyor. Marka diye önerilen psu larda sorun çıkınca , burasına bak , şurasını halletmeye çalış vb. şeyler denirken , marka olmayan ** psu larda sorun çıkınca c4 vs vs . Dostlar ne olur kullanmadan bir şey demeyin .Kimse burada memnun kaldığı ürünün konusunu açmıyor , şuana kadar kim açtı ? Frisby psu larının gerçek 80+ Sertifikası vardır, Comsis Bilişim sitesine girip 80+ sertifikasına sahip ürünlerin ilanlarında sertifika kanıtını bulabilirsiniz. Ortalama olarak ise 4 adet psu korumasınada sahip bunlar ;
Korumalar

Yüksek Voltaj Koruması

+5V / +12V / +3.3V DC çıkışları, yüksek volvoltaja karşı korunmaktadır.
Maksimum değer 5V çıkışında 6.5V’u, 12V çıkışında 15.5V’u ve 3.3V çıkışında 4/3V 'u aşamaz.

Aşırı Güç Koruması
Çıkış gücü 110% ~ 150% aştığında system otomatik olarak kapanır.

Düşük Voltaj Koruması
Bir düşük voltaj hatası meydana geldiğinde, besleme, + 12V, + 5V ve + 3.3V çıkışlarının maksimum
değerinin % 60 altında çıktığı zaman tüm DC çıkışlarını kapatır.

Kısa Devre Koruması
+5V / +12V / +3.3V / -12V çıkışlarında bir kısa devre meydana geldiğinde sistem otomatik olarak kapanır.

Bunların dışında ise bazı arkadaşlardan Psu ile alakalı sorulu konu gösterin forumdan diyorum Donanimarsivi.com forumunda şuana kadar Frisby için konu açılmadı, diğer forumlarda da max toplasanız 5 tane zor bulursunuz. Fakat arkadaşlar bana Everest ,Rampage psuları atıyor. Ben Frisby den bahsediyorum *.

Şimdi asıl sorumuza gelecek olursak ;
Cougar markası , Gamemax markası gibi Firsby de dahil olmak üzere Comsis Bilişim tarafından tedarik edilmektedir. Öncelikle bu konuyu keşfettiğim detaylara gelecek olursak ;
1.PNG
2.PNG

Bunları gördükten sonra Aklıma Bir kaç sene önce aldığım gamemax klavye geldi ,evet markası gamemax fakat altında Firsby Gamemax yazıyordu , yani Apple iPhone gibi.

Bunun üzerine baya bir araştırma yaptım ve baya baya mediamarkt da vs de Firbsy Cougar olarak geçmekte. Yani Cougar diye övüp , Firsby diye gömdüğümüz markalar aynı markaya ait.

Geçen konu açmıştım Frisby teknik servisi ile alaklı , o zaman ki konuşmamızda da geçmişti aynı psu farklı markalar adında satılıyor diye. Bu aklıma takılmıştı. Pazartesi tekrar arayıp detaylı bilgi alıp edit leyip yazacağım .Fakat durum böyle beyler.

******Bu bir kullanıcı tavsiyesidir, bağımsızdır . ***** Bazı arkadaşlar fan boy diyor fakat ben hiç bir markanın fan boyluğunu yapmam ,hangisi iyiyse onu kullanırım.****

****************Evrest , Rampage markalarını asla ve asla önermiyorum , her hafta sorun yaşayan arkadaşlar mevcut , fakat Frisby her yerde yok satmasına rağmen şikayet 5 i geçmemiştir. Net geneli***

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dostlar hepinize merhabalar ,
Uzun zamandır aklımda olan konuyu şimdi yazmaya karar verdim.
Bildiğiniz üzere Cougar markası kasalarıyla daha çok ön planda, ve baya tavsiye ediliyor ki fiyatını hak ediyor. Aynı zamanda Cougar markasının PSU ları da mevcut , ve bunlar forumda büyük bir çoğunlukla tavsiye ediliyor. Fakat anlamadığım bir nokta var , Frisby güç kaynaklarına C4 denirken , Frisby e ait olan Cougar markasının önerilmesi. Başka anlamadığım bir konuda , Frisby güç kaynakları ve kasaları yok satmasına rağmen son 5 yıl içerisinde max 10 tane açılmış konu şikayeti varken , önerilen markaların son 1 yıl içerisinde 10 dan fazla şikayet konusu açılıyor. Marka diye önerilen PSU larda sorun çıkınca , burasına bak , şurasını halletmeye çalış vb. şeyler denirken , marka olmayan ** PSU larda sorun çıkınca c4 vs vs . Dostlar ne olur kullanmadan bir şey demeyin .Kimse burada memnun kaldığı ürünün konusunu açmıyor , şuana kadar kim açtı ? Frisby PSU larının gerçek 80+ Sertifikası vardır, Comsis Bilişim sitesine girip 80+ sertifikasına sahip ürünlerin ilanlarında sertifika kanıtını bulabilirsiniz. Ortalama olarak ise 4 adet PSU korumasınada sahip bunlar ;
Korumalar

Yüksek Voltaj Koruması

+5V / +12V / +3.3V DC çıkışları, yüksek volvoltaja karşı korunmaktadır.
Maksimum değer 5V çıkışında 6.5V’u, 12V çıkışında 15.5V’u ve 3.3V çıkışında 4/3V 'u aşamaz.

Aşırı Güç Koruması
Çıkış gücü 110% ~ 150% aştığında system otomatik olarak kapanır.

Düşük Voltaj Koruması
Bir düşük voltaj hatası meydana geldiğinde, besleme, + 12V, + 5V ve + 3.3V çıkışlarının maksimum
değerinin % 60 altında çıktığı zaman tüm DC çıkışlarını kapatır.

Kısa Devre Koruması
+5V / +12V / +3.3V / -12V çıkışlarında bir kısa devre meydana geldiğinde sistem otomatik olarak kapanır.

Bunların dışında ise bazı arkadaşlardan PSU ile alakalı sorulu konu gösterin forumdan diyorum Donanimarsivi.com forumunda şuana kadar Frisby için konu açılmadı, diğer forumlarda da max toplasanız 5 tane zor bulursunuz. Fakat arkadaşlar bana Everest ,Rampage psuları atıyor. Ben Frisby den bahsediyorum *.

Şimdi asıl sorumuza gelecek olursak ;
Cougar markası , Gamemax markası gibi Firsby de dahil olmak üzere Comsis Bilişim tarafından tedarik edilmektedir. Öncelikle bu konuyu keşfettiğim detaylara gelecek olursak ;
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Bunları gördükten sonra Aklıma Bir kaç sene önce aldığım gamemax klavye geldi ,evet markası gamemax fakat altında Firsby Gamemax yazıyordu , yani Apple iPhone gibi.

Bunun üzerine baya bir araştırma yaptım ve baya baya mediamarkt da vs de Firbsy Cougar olarak geçmekte. Yani Cougar diye övüp , Firsby diye gömdüğümüz markalar aynı markaya ait.

Geçen konu açmıştım Frisby teknik servisi ile alaklı , o zaman ki konuşmamızda da geçmişti aynı PSU farklı markalar adında satılıyor diye. Bu aklıma takılmıştı. Pazartesi tekrar arayıp detaylı bilgi alıp edit leyip yazacağım .Fakat durum böyle beyler.

******Bu bir kullanıcı tavsiyesidir, bağımsızdır . ***** Bazı arkadaşlar fan boy diyor fakat ben hiç bir markanın fan boyluğunu yapmam ,hangisi iyiyse onu kullanırım.****

****************Evrest , Rampage markalarını asla ve asla önermiyorum , her hafta sorun yaşayan arkadaşlar mevcut , fakat Frisby her yerde yok satmasına rağmen şikayet 5 i geçmemiştir. Net geneli***
Zaten forumda belli başlı şeyler paylaşınca alta gelen yorumlar
Psu c4
Ssd kronik sorunlu
Hava sirkülasyonu iyi değil

beritankorkusuz

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSU c4
SSD kronik sorunlu
Katılıyorum , baya uzun zaman oldu forumlarda takılalı ama hiç Firbsy ile alakalı konu açılmamasına rağmen , ön yargılı olarak c4 denmesi ve aynı markanın cougar serisinin önerilmesi ???

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
PSU c4
SSD kronik sorunlu
%80 doğru. Biz gerekli bilgilendirmeyi yapıyoruz. Daha iyisini alabilirken sorunlu olan bir SSD alıp sağlık veya okuma-yazma problemi ile yaşayabilirsin. Veya hava sirkülasyonu kötü olan bir kasa alıp yanında bir ısıtıcı ile de devam edebilirsin.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Cougar Firsbynin markası değil.
Cougar, Frisby, Gigabyte Markalarını Aynı firma/şirket kurdu.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Katılıyorum , baya uzun zaman oldu forumlarda takılalı ama hiç Firbsy ile alakalı konu açılmamasına rağmen , ön yargılı olarak c4 denmesi ve aynı markanın cougar serisinin önerilmesi ???
C4 varsa oda 100 lira civarına satılan platoon gibi markalardır o tarz durumlar hep eskide kaldı her psuya c4 diyorlar milleti telaşlandırıyorlar

Çınar Yaşar

80+ Gold
+1
Bence doğru sırf Gamepower, Rampage, Frisby gibi markaları kötülemek için daha bilmeden C4 veya almayın gibi şeyler söylüyorlar

beritankorkusuz

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
%80 doğru. Biz gerekli bilgilendirmeyi yapıyoruz. Daha iyisini alabilirken sorunlu olan bir SSD alıp sağlık veya okuma-yazma problemi ile yaşayabilirsin. Veya hava sirkülasyonu kötü olan bir kasa alıp yanında bir ısıtıcı ile de devam edebilirsin.
Bunada katılıyorum ama psu konularında her psuya c4 ve bunu her seferinde belirtiyorum ne olur yapmayın :D

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
Şahsen ben yazıp geri çekiliyorum. İsteyen istediğini alıp sorunlar yaşasın umrumda değil. Burada tavsiyeleri dinlemeyip 1 hafta sonra konu açan adamlarda var , gördük.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Ssd de haklı olabilirsin ama şu hava sirkülasyonuna hiç anlam veremiyorum gereksiz mevzular

beritankorkusuz

80+ Silver
Cougar Firsbynin markası değil.
Cougar, Frisby, Gigabyte Markalarını Aynı firma/şirket kurdu.
Ya hocam sen hala anlamadın . Tedarikçilerden bahsetmiyoruz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şahsen ben yazıp geri çekiliyorum. İsteyen istediğini alıp sorunlar yaşasın umrumda değil. Burada tavsiyeleri dinlemeyip 1 hafta sonra konu açan adamlarda var , gördük.
Aynen özellikle ssd konusunda
Mesaj otomatik birleştirildi:

+1
Bence doğru sırf Gamepower, Rampage, Frisby gibi markaları kötülemek için daha bilmeden C4 veya almayın gibi şeyler söylüyorlar
Kanka Rampage dışında kaliteliler . +1

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
+1
@Abdullah Hacıgül 'ün Palit markasının ekran kartını incelerken dediği gibi , " Her markanın her ürünü kaliteli olmaz. " Ben klavye ve mouse olarak RAMPAGE kullanıyorum ve memnunum. Ama RAMPAGE marka başka ürünlerde kullandım memnun kalmadım.

beritankorkusuz

80+ Silver
Abdullah abinin palit markasının ekran kartını incelerken dediği gibi , " Her markanın her ürünü kaliteli olmaz. " Ben klavye ve mouse olarak RAMPAGE kullanıyorum ve memnunum. Ama RAMPAGE marka başka ürünlerde kullandım memnun kalmadım.
Aynen mesela Firsby inde mouse vs kötü

Top Bottom