Neler Yeni

İnceleme İşte Cevabı ! RTX mi RX mi ?

beritankorkusuz

80+ Silver
faydalı bir konu olmuş
Teşekkür ederim dostum 🙂
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence fiyat konusuda çok önemli AMD nin 1000tlik kartı nvidanın 1500 tlilik kartından daha iyi performans veriyor
Fiyat konusu da önemli fakat bunu unutamamak lazim ,zaten giris sinifi bir kart isiniyor ve karti yoracak .Zaten giriş sınıfı olduğu için düşük fps veriyor ,bu da bazi oyunlarda droplarla bırlıkte kotu oyun deneyimi sunuyor . Mesela Pubg Nvidia tabanli bundan dolayi Amd giris seviye kartlari dusuk fps iyice droplarla kotu bir hal alacak

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

Death Mark

80+ Bronze
RX 5700 XT'nin rakipleri RTX 2070 ve RTX 2080 serileri olduğu için geriye en güçlü RTX 2000 serisi kalması normal. .D

beritankorkusuz

80+ Silver

beritankorkusuz

80+ Silver
*Asus tuf ekran kartındaki soğutma, Amd nin normal karlarındaki ile aynı.

ayn kardeşim katılıyorum sana

kanka rtx 2070leri tokusturakmı :D
Tokusturalim

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Eren Gültekin
Merhaba dostlar size elimden geldiğince fan boyluk göstermeden sizlere karşılaştırmasını yapacağım.

Öncelikle Giriş Seviyesi kartlardan başlayacak olursak Rx5000 serisi ve üstü almayacaksanız ,Nvidia almanız çok daha iyi bir seçim olacaktır .Çünkü güncel kart olmadıkları gibi ısınma sorunlarıda var ; AMD de ısınma sorunu var diyoruz fakat bunu dikkate almak lazım oluşan ısı artık bir süreden sonra ekran kartını yormaya başlar.Ki yazılımsal olarak eski nesil kartlarada sitabile bozuldu.

Orta seviyeye gelecek olursak Rx 5700 mü 5700xt mi derseniz , eğerki RTX2060 Super OC * ve üstü kart almayacaksanız Rx5700 ve 5700xt daha iyi bir seçim olacaktır ; alırken iyi bir soğutmaya sahip olmasına dikkat ediniz ,dediğim gibi ekran kartını bir noktadan sonra yorarak ömrünü kısaltır.

Eğerki RTX 2060S OC*** ve üstü kart alacaksanız Nvidia seçmeniz daha iyi bir tercih olacaktır neden mi ?

1-* Aralarındaki performans farkı Rtx 2060s OC * ve Rtx2070 le yok denecek kadar az , Nvida gerek yazılım desteğinden dolayı gerekse güncel ve ileriye dönük teknolojiler taşıdığından dolayı daha iyi bir seçim olacaktır.
2-* AMD nin pazardaki payı daha düşük ama şikayet oranı daha yüksek .Bunun başlıca nedenler oyunların bazılarında stabile sorunu (*Fps de sıkıntı var demiyorum ama droplar var, yazılımsal sorun*) , ısınma sorunu ve kartın ömrünün kısalması.
3-* Nvidia nın ileriye dönük taşıdığı teknolojileri ile daha ileriye dönük sistem oluşturabilirsiniz .Ki ısınma sorunu çoğu kartta yok.

Üst seviye bir ekran kartı alacaksanız Nvidia nın şuan rakibi yok.

********** Dostlar aranızdan bazı arkadaşlar gerek AMD kullandığından dolayı gerekse fan boyluktan dolayı kötü ve yanlış eleştirilerde bulunabilirler , bu vardığım sonuçlar kendi 5 yıllık AMD kullanımım sonrasında oluşmakta ve kendi görüşlerim.

***** AMD kartı kullanırken karşılaşmadığım sorun kalmadı , kaç kez driver kurup yükledğimi hatırlayamıyorum
Eline sağlıı banada lazımdı ışık tuttu.

xSparkua.

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,920
İsim
Chloe Grace Moretz
bence rtx sonuçta bir çok oyunda rtx var ve gelmeye devam ediyor

beritankorkusuz

80+ Silver
Eline sağlıı banada lazımdı ışık tuttu.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

bence rtx sonuçta bir çok oyunda rtx var ve gelmeye devam ediyor
Evet o açıdan daha güncel

Herhangi bir şekilde içinizdeki düşünceleri söylemeniz daha iyi olur.

Herhangi bir şekilde içinizdeki düşünceleri söylemeniz daha iyi olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yusuf İlker Duman
Merhaba dostlar size elimden geldiğince fan boyluk göstermeden sizlere karşılaştırmasını yapacağım.

Öncelikle Giriş Seviyesi kartlardan başlayacak olursak Rx5000 serisi ve üstü almayacaksanız ,Nvidia almanız çok daha iyi bir seçim olacaktır .Çünkü güncel kart olmadıkları gibi ısınma sorunlarıda var ; AMD de ısınma sorunu var diyoruz fakat bunu dikkate almak lazım oluşan ısı artık bir süreden sonra ekran kartını yormaya başlar.Ki yazılımsal olarak eski nesil kartlarada sitabile bozuldu.

Orta seviyeye gelecek olursak Rx 5700 mü 5700xt mi derseniz , eğerki RTX2060 Super OC * ve üstü kart almayacaksanız Rx5700 ve 5700xt daha iyi bir seçim olacaktır ; alırken iyi bir soğutmaya sahip olmasına dikkat ediniz ,dediğim gibi ekran kartını bir noktadan sonra yorarak ömrünü kısaltır.

Eğerki RTX 2060S OC*** ve üstü kart alacaksanız Nvidia seçmeniz daha iyi bir tercih olacaktır neden mi ?

1-* Aralarındaki performans farkı Rtx 2060s OC * ve Rtx2070 le yok denecek kadar az , Nvida gerek yazılım desteğinden dolayı gerekse güncel ve ileriye dönük teknolojiler taşıdığından dolayı daha iyi bir seçim olacaktır.
2-* AMD nin pazardaki payı daha düşük ama şikayet oranı daha yüksek .Bunun başlıca nedenler oyunların bazılarında stabile sorunu (*Fps de sıkıntı var demiyorum ama droplar var, yazılımsal sorun*) , ısınma sorunu ve kartın ömrünün kısalması.
3-* Nvidia nın ileriye dönük taşıdığı teknolojileri ile daha ileriye dönük sistem oluşturabilirsiniz .Ki ısınma sorunu çoğu kartta yok.

Üst seviye bir ekran kartı alacaksanız Nvidia nın şuan rakibi yok.

********** Dostlar aranızdan bazı arkadaşlar gerek AMD kullandığından dolayı gerekse fan boyluktan dolayı kötü ve yanlış eleştirilerde bulunabilirler , bu vardığım sonuçlar kendi 5 yıllık AMD kullanımım sonrasında oluşmakta ve kendi görüşlerim.

***** AMD kartı kullanırken karşılaşmadığım sorun kalmadı , kaç kez driver kurup yükledğimi hatırlayamıyorum
Yani diyorsun ki, uzun ömürlü bir sistem için NVIDIA daha iyidir.? Ayrıca bir sorum var, soğutucudan kasıt burda işlemci soğutucusu yani hava/ sıvı soğutma oluyor dimi?

beritankorkusuz

80+ Silver
Yani diyorsun ki, uzun ömürlü bir sistem için Nvidia daha iyidir.? Ayrıca bir sorum var, soğutucudan kasıt burda işlemci soğutucusu yani hava/ sıvı soğutma oluyor dimi?
Merhaba ,Nvidia Rtx serisi daha uzun ömürlü ve geleceğe dönük, soğutucu derken ekran kartı ısı derecesi işlemci değil dostum

Merhaba ,Nvidia Rtx serisi daha uzun ömürlü ve geleceğe dönük, soğutucu derken ekran kartı ısı derecesi işlemci değil dostum
Uzun vadeli kullanımda , ekran kartının ömrünü kısaltır , ısıdan dolayı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yusuf İlker Duman

Uzun vadeli kullanımda , ekran kartının ömrünü kısaltır , ısıdan dolayı.
Demeye çalıştığım, örn. wraith prism alınca ekran kartının ısınmasını da engeller dimi. Ayrıca rtx2060 alsam yine soğutucu almalı mıyım?

beritankorkusuz

80+ Silver
Demeye çalıştığım, örn. wraith prism alınca ekran kartının ısınmasını da engeller dimi. Ayrıca rtx2060 alsam yine soğutucu almalı mıyım?
Hayır dostum , ekran kartları zaten soğutuculu geliyor . Ekran kartının modeline göre ısınma olur. En çok ısınan ekran kartı Amd tarafında şuan ve Asus Tuf ekran kartlarından uzak durmanda yarar var

beritankorkusuz

80+ Silver
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,501
Üyeler
149,740
Son üye
Erwin Pasha
Top Bottom