Neler Yeni

Yardım Itopya Cayma Hakkı Abdullah abi görürse çok iyi olur

wndogu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Doğuhan Kurtkulak
Ben itopyadan laptop aldım ve cayma hakkımı kullanmak istediğimi belirttim daha bilgisayar elime geçeli 3 gün oldu bugün müşteri hizmetleriyle konuştum ve bana lisanslı ürünü cayma hakkında kullanamayacağımı söylediler herhangi bir sıkıntı vs yok ve bana dedikleri şey ise kutuyu açtınız ve cayma hakkınızı kullanamazsınız oldu? Lisanslı ürünler cayma hakkına girmiyor dedi ama şöyle bir şey var ki her şey lisanslı değil mi bana laptopları geri iade edemezsiniz tarzında konustular bir bilginiz varsa paylaşır mısınız ne yapmam gerekiyor bir bilginiz var mı şu an acilen ihtiyacım var geri iade etmem gerekiyor. şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim <3

torojan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
abdullah ferhat yılmaz
Daha az önce mesajıma yanıt geldi. Koşulsuz iade diye bir şey yok arkadaşlar.

1653032105013.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen bilmediğin konularda insanlara yardımcı olmaya çalışma.
Peki abi. 11 yıllık esnafım yine de sen daha iyi bilirsin :)

cihanx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Cihan Yılmaz
Kutusunu aç format at geri yolla. Bu ürünü kimse istemez. 14 gün KOŞULSUZ ŞARTSIZ diye bir iade yok kardeşim bence iyice araştır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ürün açılmadıysa hakkını aramaya devam et istersen özelden yardımcı olurum
var koşulsuz şartsız iade asıl senin araştırmanı öneririm, bunlar satıcıların üretmiş olduğu BAHANELER.

torojan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
abdullah ferhat yılmaz
var koşulsuz şartsız iade asıl senin araştırmanı öneririm, bunlar satıcıların üretmiş olduğu BAHANELER.
Ürünü alırken OKUDUM ONAYLADIM KABUL EDİYORUM'a basarken bir göz atmanızı öneririm :)

wndogu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Doğuhan Kurtkulak
itopyayı aradım cok defa ve hala aynı durum hayır lisanslı ürün vs diyorlar ama zaten lisanssız ürün mü var? 14 gün içerisinde geri verebilinen ürünler ne o zaman dedim cevap veremediler çok saçma değil mi?

cihanx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Cihan Yılmaz
Ürünü alırken OKUDUM ONAYLADIM KABUL EDİYORUM'a basarken bir göz atmanızı öneririm :)
Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkı kullanılabilir .
Hukuk geçerli değil o zaman bu ülkede sizin deyiminizle.

torojan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
abdullah ferhat yılmaz
Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkı kullanılabilir .
Hukuk geçerli değil o zaman bu ülkede sizin deyiminizle.
Sizin dediğiniz ürünü alıp geri iade edebilirsiniz.
Kaçırdığınız nokta ise ürün tekrar satışa uygun değil. Ürünü al kullan geri iade et nice head.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
itopyayı aradım cok defa ve hala aynı durum hayır lisanslı ürün vs diyorlar ama zaten lisanssız ürün mü var? 14 gün içerisinde geri verebilinen ürünler ne o zaman dedim cevap veremediler çok saçma değil mi?
Yukarıdaki bakkal mantığıyla düşünen ve laptopu sarf malzemesi sanan arkadaşı dinleme. İtopya sen haklarını biliyor musun diye deniyor işte. Eğer bilmiyorsan ürünü iade etmeni engelleyecek. Lisanslı ürün neymiş ve lisansı neymiş freedos olarak gelmedi mi ürün size?

torojan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
abdullah ferhat yılmaz
anladığım kadarıyla siz 2.el alış satış yapıyorsunuz ben de hataylıyım genelde bu yorumları onlar yapıyor :)
Ben 11 yıldır alım/satım yapıyorum sadece gerçekleri söylüyorum. Son olarak tabi ki hakkını ara Kesinlikle hakem heyetine başvurunu da yapmalısın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Ömer Taştekin
Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkı kullanılabilir. Ön bilgilendirme yükümlülüğü yerine getirilmezse cayma hakkı süresi 1 yıla çıkmaktadır.

Cayma hakkının bazı istisnaları vardır. Örneğin, çabuk bozulabilen ve son kullanma tarihi geçebilecek mallar ya da tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamamaktadır.

Cayma hakkının kullanımı için satıcı veya sağlayıcıya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirim yapılması yeterlidir.

Cayma hakkının kullanılması durumunda tüketici malı 10 gün içinde satıcının belirtmiş olduğu kargo firması ile ücretsiz olarak iade etmeli ve satıcı da 14 gün içinde bedel iadesini yapmalıdır. Tüketici, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

Satıcı veya sağlayıcı siparişini taahhüt ettiği süre içinde yerine getirmek zorundadır. Mal satışlarında bu süre 30 günü geçemez. Aksi takdirde tüketici sözleşmeyi feshedebilir.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,645
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Kim ne derse desin kanun açıktır.
Sözleşmeye madde koymaları önemli değildir. YASA her şeyin üzerindedir.

Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkı kullanılabilir. Ön bilgilendirme yükümlülüğü yerine getirilmezse cayma hakkı süresi 1 yıla çıkmaktadır.

https://ticaret.gov.tr/tuketici/internet-uzerinden-yapilan-tuketici-islemlerinde-yasal-haklar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,377
Üyeler
154,394
Son üye
Emirhan_00
Top Bottom