Neler Yeni

İyi Bir Bilgisayar Toplamak İstiyorum Dedik (40-45k idi 63.5k) oldu :)

Özellikler şöyle listeledim;

İ7 12700f işlemci ( tray soğutucusuz )
Z590a pro anakart
Aerocool 750watt aero one frost led atx ( kasa )
G skill ripjaws 32x2 4000hz ( 64gb ram )
Samsung 980 Pro MZ-V8P1T0BW 1 TB PCIe 4.0 M.2 SSD
Sapphire pulse radeon rx6600 8gb ( ekran kartı )
Snowman t6 ultra 6 soğutucu

Ekipmanlar:

mouse:

Logitech g302 moba gaming mouse

Monitör:

Karar veremedim. 144 hz olacak ama hangisi olacak bilemiyorum.

Klavye:

Ledli ışıklı mışıklı istemiyorum.
Parmaklarım büyük olduğu için geniş bir şey olsun istiyorum ve extra bilek için belki bilek koyma yeri olabilir.
Uzun süre kullandığım için bu şekilde olabilir. Olmazsa da büyüklüğü önemli benim için.

Hepsinden önemlisi, klavye, mouse ve monitörü hediye olarak vermelerini istesem böyle bir şey yaparlar mı?
Çünkü çok pahalı bir sistem seçtim bir güzellik yapıp klavye ve mouse en azından bedavaya gelsin istiyorum.

Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Bir firmada çalışan varsa yine bana güzellik yapabilirse çok sevinirim.

Geri dönüşünüzü bekliyor olacağım, teşekkürler.​

Son düzenleme:

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Özellikler şöyle listeledim;

İ7 12700f işlemci ( tray soğutucusuz )
Z590a pro anakart
Aerocool 750watt aero one frost led atx ( kasa )
G skill ripjaws 32x2 4000hz ( 64gb ram )
Samsung 980 Pro MZ-V8P1T0BW 1 TB PCIe 4.0 M.2 SSD
Sapphire pulse radeon rx6600 8gb ( ekran kartı )
Snowman t6 ultra 6 soğutucu

Ekipmanlar:

mouse:

LOGITECH G302 MOBA GAMING MOUSE​

Monitör:​

Karar veremedim. 144 hz olacak ama hangisi olacak bilemiyorum.​

Klavye:​

Ledli ışıklı mışıklı istemiyorum.​

Parmaklarım büyük olduğu için geniş bir şey olsun istiyorum ve extra bilek için belki bilek koyma yeri olabilir. Uzun süre kullandığım için bu şekilde olabilir. Olmazsa da büyüklüğü önemli benim için.​

Hepsinden önemlisi, klavye, mouse ve monitörü hediye olarak vermelerini istesem böyle bir şey yaparlar mı?​

Çünkü çok pahalı bir sistem seçtim bir güzellik yapıp klavye ve mouse en azından bedavaya gelsin istiyorum.​

Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Bir firmada çalışan varsa yine bana güzellik yapabilirse çok sevinirim.​

Geri dönüşünüzü bekliyor olacağım, teşekkürler.​

O işlemciye ekran kartı olmamış bütçen ne söyle çok daha iyisi toplanır

Hanedan11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
ataberk demir
Ram neden 64 gb? merak ettim.8x8 16 gb ram zaten herşeye yetiyor.Bence onu kısmalısın ayrıca.1 tb ssd biraz fazla.Ekran kartından kısıp rame ve ssdye vermişsin aşırı kötü bir şey.Ayrıca psu olarak kasanın psu çokta iyi bir psu değil.Olumlu bir yorum görmedim.8000 tllik işlemci alıyosun fakat sıvı soğutucu almıyosun biraz saçma bir toplama yapmışsın bütçeni söyle dahada iyisi toplanır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O işlemciye ekran kartı olmamış bütçen ne söyle çok daha iyisi toplanır
Ekran Kartını özellikle düşük alacağım.
Bana ekran kartı lazım değil. Oyun oynamayacağım.
Render konusunda çok sıkıntı olur mu bilmiyorum. Sizce?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram neden 64 gb? merak ettim.8x8 16 gb ram zaten herşeye yetiyor.Bence onu kısmalısın ayrıca.1 tb ssd biraz fazla.Ekran kartından kısıp rame ve ssdye vermişsin aşırı kötü bir şey.Ayrıca psu olarak kasanın psu çokta iyi bir psu değil.Olumlu bir yorum görmedim.8000 tllik işlemci alıyosun fakat sıvı soğutucu almıyosun biraz saçma bir toplama yapmışsın bütçeni söyle dahada iyisi toplanır.
Çok fazla sekme ve işlem yapacağım. Ram o yüzden o şekilde seçildi. Scrape işlemleri ve server'a ihtiyaç duymamak için bunu seçtim.
Aşırı kötü olduğu nokta nedir hocam? Psu hangisi olmalı siz söyleyin o halde güncelleyelim. Yeterli değil mi ve neden yeetrli değil psu? Ssd neden fazla 1 tb az bile :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Render için Nvidia al.
Üst düzey bir performans gerek duymuyorum. Yine de Adobe Yazılımları için ideal değil mi?

Bütçe kaç pc için?
40k gibi bir şey

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
1tb ssd fazla değil ama diğer dediğin her şey bence de doğru ram belki render alması gereken programlar kullanıyorsa gerekli olabilir ama bence de kesinlikle ekran kartını değiştirmelisin o işlemci 3090 la bile stabil çalışabilecek bi işlemci eğer aşırı yoracak işler yapmayacaksan 12400f veya 12600 falan alıp ekran kartında değişikliğe gidebilirsin bir de kasanın psu su gerçekten iyi değil asus tuf 750b var 750wattlık onu tercih edebilirsin bazı hazır sistemlerde hediye kulaklık klavye falan hediyesi verebiliyorlar ancak hepsinde yok bu talebe de extra karşılık vereceklerini düşünmüyorum insanlar ne sistemler alıyor onlara bile bişey hediye etmiyorlar ama dediklerime dikkat et bence

MematiBaş🚬

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,572
İsim
Memati Baş
Çok fazla sekme ve işlem yapacağım. Ram o yüzden o şekilde seçildi. Scrape işlemleri ve server'a ihtiyaç duymamak için bunu seçtim.
Aşırı kötü olduğu nokta nedir hocam? Psu hangisi olmalı siz söyleyin o halde güncelleyelim. Yeterli değil mi ve neden yeetrli değil psu? Ssd neden fazla 1 tb az bile :)

Üst düzey bir performans gerek duymuyorum. Yine de Adobe Yazılımları için ideal değil mi?

40k gibi bir şey
Nvidia daha iyi.

40kya çok kötü.

1tb ssd fazla değil ama diğer dediğin her şey bence de doğru ram belki render alması gereken programlar kullanıyorsa gerekli olabilir ama bence de kesinlikle ekran kartını değiştirmelisin o işlemci 3090 la bile stabil çalışabilecek bi işlemci eğer aşırı yoracak işler yapmayacaksan 12400f veya 12600 falan alıp ekran kartında değişikliğe gidebilirsin bir de kasanın psu su gerçekten iyi değil asus tuf 750b var 750wattlık onu tercih edebilirsin bazı hazır sistemlerde hediye kulaklık klavye falan hediyesi verebiliyorlar ancak hepsinde yok bu talebe de extra karşılık vereceklerini düşünmüyorum insanlar ne sistemler alıyor onlara bile bişey hediye etmiyorlar ama dediklerime dikkat et bence
Tamam, Asus Tuf 750b ye bakayım o vakit. Ekran kartı çok yüksek olmasını istemiyorum. Nvidia RTX 3000 İyi mi peki?

3080ti lazım bu fiyata.
Hocam o ekran kartına o fiyat verilir mi ya :)
Vallahi de gerek yok :)

Daha ortalama bir şey olmaz mı yani?

3080ti lazım bu fiyata.
Sen 40k yı sadece ekran kartı için mi dedim sandın acaba ?

MematiBaş🚬

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,572
İsim
Memati Baş
Tamam, Asus Tuf 750b ye bakayım o vakit. Ekran kartı çok yüksek olmasını istemiyorum. Nvidia RTX 3000 İyi mi peki?

Hocam o ekran kartına o fiyat verilir mi ya :)
Vallahi de gerek yok :)

Daha ortalama bir şey olmaz mı yani?

Sen 40k yı sadece ekran kartı için mi dedim sandın acaba ?
Yok kanka hazır sistem bulunur 40kya.

Top Bottom