Neler Yeni

İyi Bir Bilgisayar Toplamak İstiyorum Dedik (40-45k idi 63.5k) oldu :)

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
@Ege1641 @Hanedan11 @MematiBaş🚬 @lusiancan @aulgen @ardaaaq @Ramiz "Dayı" Karaeski @Kemo @CFK’ @ARTIK FAN DEĞİLİM @Ybeyaz @HacıSOFU @Oguzhansah @mysurmen

Rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Özelleştirme anlamında, yazmış olduğum sitelerden herhangi bir dönüş alamadım. O yüzden parçaları tek tek satın almaya karar verdim. İşlemci, anakart, ram, ssd, kasa, güç kaynağı, ekran kartı seçimimi yaptım. 2k Monitör, Sıvı Soğutucu, Klavye konusunda karar veremedim. Acaba hangi ''2k Monitör, Sıvı Soğutucu, Klavye'' seçmeliyim?
kalan parçalar için bütçe ne kadar? soğutucu arctic liquid freezer yada lian li galahad tercih edilebilir. monitör konusunda başkaları yardımcı olsun klavyeler hakkında bilgim var biraz. bütçene göre söylediğim klavyelerden birini seç
Samurai Cherry MX Edition
Hyperx Alloy MKW100
İndirime girerse Razer Blackwidow V3
Royal Kludge RK61
Gamakay MK61
Cooler Master CK752
Kemove Snowfox 61
Gamakay K87
Gamakay K61 arttırırsan K61 pro
Xtrfy K4
Keychron K6
2,5-3k arası verebilirsen custom yapman çok iyi olur switchleri holy panda, peach, gateron mekanik yellow seçebilirsin.

Ikarus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Ahmet
Kısma olaylarını geçtik hocam. Diğer konularda bir fikrin var mı? Bahsetmiş olduklarım yani..
Hocam mesajları okumak pek istemedim açıkçası herkesden bir fikir çıkmış o yuzden pek bir sey diyemeyecegim bu bütçeden hic arastirmadigim icin ama arkadaslarin dedigi gibi bu fiyata en az 3080 lazim daha dusuk kalmamis olmasi lazim

Dostum parçaların hangileri oldu hangilerini alsin
Henüz almadım. Karar verdim.

Bunları alıyorum, inşallah..

Intel Core i7-12700F - 6-936 tl - İŞLEMCİ
Kingston Fury Beast RGB 64GB 7.215 tl - RAM
Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000 2.758 tl - SSD DİSK
ASUS PRIME Z690-A DDR5 - 5.737 - ANAKART
ASUS 750w 80+ Bronze - 2.401 tl - GÜÇ KAYNAĞI
Phanteks Eclipse P400 Air Temperli Cam ( KASA ) 1.803 TL - BUNA KARAR VERDİM
Evga RTX 3090 FTW3 ULTRA - 25.558 tl

Geriye diğer sıvı soğutma, klavye, 2k monitör seçemedim. Kara veremedim daha doğrusu...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam mesajları okumak pek istemedim açıkçası herkesden bir fikir çıkmış o yuzden pek bir sey diyemeyecegim bu bütçeden hic arastirmadigim icin ama arkadaslarin dedigi gibi bu fiyata en az 3080 lazim daha dusuk kalmamis olmasi lazim
Hocam onlara karar verdim. 2k monitör, klavye, sıvı soğutucu kaldı. Onlar hakkında öneri istiyorum şu an da...

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Kısma olaylarını geçtik hocam. Diğer konularda bir fikrin var mı? Bahsetmiş olduklarım yani..
Rajintek Orcus'tan aşağı sıvı soğutma kullanmanı önermem
Henüz almadım. Karar verdim.

Bunları alıyorum, inşallah..

Intel Core i7-12700F - 6-936 TL - İŞLEMCİ
Kingston Fury Beast RGB 64GB 7.215 TL - RAM
Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000 2.758 TL - SSD DİSK
ASUS PRIME Z690-A DDR5 - 5.737 - ANAKART
ASUS 750w 80+ Bronze - 2.401 TL - GÜÇ KAYNAĞI
Phanteks Eclipse P400 Air Temperli Cam ( KASA ) 1.803 TL - BUNA KARAR VERDİM
Evga RTX 3090 FTW3 ULTRA - 25.558 TL

Geriye diğer sıvı soğutma, klavye, 2k monitör seçemedim. Kara veremedim daha doğrusu...

Hocam onlara karar verdim. 2k monitör, klavye, sıvı soğutucu kaldı. Onlar hakkında öneri istiyorum şu an da...
Çok güzel sistem olmuş birkaç eleştirimi söyleyim o SSD neredeyse her hafta 2-2.2k'ya düşüyor o paraya almak saçma bence. düşmedi diyelim yinede sürekli indirime giren alternatifleri var WD Black, Crucial gibi.
Bide çok profesyonel işler yapmayı düşünmüyorsan 64GB ram çok fazla. 32GB orta seviye render için yeterli.
Soğutucu ve klavye için bütçeni söyler misin

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,115
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar

Çok güzel sistem olmuş birkaç eleştirimi söyleyim o SSD neredeyse her hafta 2-2.2k'ya düşüyor o paraya almak saçma bence. düşmedi diyelim yinede sürekli indirime giren alternatifleri var WD Black, Crucial gibi.
Bide çok profesyonel işler yapmayı düşünmüyorsan 64GB ram çok fazla. 32GB orta seviye render için yeterli.
lianli nzxt sıvı soğutucuda alabilirsin

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,199
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Çok fazla sekme ve işlem yapacağım. Ram o yüzden o şekilde seçildi. Scrape işlemleri ve server'a ihtiyaç duymamak için bunu seçtim.
Aşırı kötü olduğu nokta nedir hocam? Psu hangisi olmalı siz söyleyin o halde güncelleyelim. Yeterli değil mi ve neden yeetrli değil psu? Ssd neden fazla 1 tb az bile :)

Üst düzey bir performans gerek duymuyorum. Yine de Adobe Yazılımları için ideal değil mi?

40k gibi bir şey
40k ya bu sistem baya kötü
3080 ti lı hazır güzel bi sistem alınır üstüne de para kalır

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül

Soğutucu ( 1k - 1500 - 1800 )
Klavye ( 900 tl - 1200 tl ) - Bahsetmiş olduğum gibi ellerim büyük olduğu için minicik klavyeler istemiyorum. Mekanik de istemiyorum. Bilek desteği olabilir ve düğmeleri büyük olabilir. Makro-custom vs belki olabilir.

40k ya bu sistem baya kötü
3080 ti lı hazır güzel bi sistem alınır üstüne de para kalır
Hocam biz oraları çoktan geçtik.

lianli nzxt sıvı soğutucuda alabilirsin
Aynen bu soğutucular çok pahalı...

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Soğutucu ( 1k - 1500 - 1800 )
Klavye ( 900 TL - 1200 TL ) - Bahsetmiş olduğum gibi ellerim büyük olduğu için minicik klavyeler istemiyorum. Mekanik de istemiyorum. Bilek desteği olabilir ve düğmeleri büyük olabilir. Makro-custom vs belki olabilir.
Mekanik klavye almıcaksan bi klavyeye o paraları vermek aşırı saçma olur. Klavyeden kısıp soğutucuya ekle. Xpg Levante yada şu olabilir. indirim beklersen çok daha iyilerinide alırsın

Mekanik klavye almıcaksan bi klavyeye o paraları vermek aşırı saçma olur. Klavyeden kısıp soğutucuya ekle. Xpg Levante yada şu olabilir. indirim beklersen çok daha iyilerinide alırsın
Tamam dediğim gibi özelliklere sahip bir klavye hangisi dediklerine henüz bakmadım.
Bakıcam aralarında beğendiklerim varsa ucuz olmasında bir sakınca yoktur.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Tamam dediğim gibi özelliklere sahip bir klavye hangisi dediklerine henüz bakmadım.
Bakıcam aralarında beğendiklerim varsa ucuz olmasında bir sakınca yoktur.
attıklarımın hepsi mekanik. hyperx alloy core var membran bir klavyeye daha fazla para verme

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Top Bottom