Neler Yeni

İyi Bir Bilgisayar Toplamak İstiyorum Dedik (40-45k idi 63.5k) oldu :)

ReyMysterio619

80+ Bronze
Artık iyice kafayı yiyeceğim. Arctic Freezer 34 Duo da çok ucuz bir ürün kalitesi ne derecedir bilemiyorum.
Demin bir başkası da bunu önerdi '' Asus ROG Ryujin II 360 İşlemci Sıvı Soğutucu 8.000 TL ''
Mesaj otomatik birleştirildi:

Galiba dediğiniz gibi anakart ile işlemci uyumsuz. Hangisini değiştirmeliyim?
Anakartı 600 serisi alın B660 ama kaliteli aorus kartlardan olabilir.

Son güncelleme...

Artık başka hiç bir şey sormayacak ve yapmayacağım. Yeterince başım ağrıdı :)

Intel Core i7-12700F - 6-936 tl - İŞLEMCİ
Kingston Fury Beast RGB 64GB 7.215 tl - RAM
Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000 2.758 tl - SSD DİSK
ASUS PRIME Z690-A DDR5 - 5.737 - ANAKART
Corsair 850W RMx Serisi 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı, CP-9020200-EU - 2.998
Phanteks Eclipse P400 Air Temperli Cam ( KASA ) 1.803 TL
GIGABYTE 27" G27Q 144Hz 1ms 2xHDMI DP USB HDR QHD FreeSync Premium IPS Gaming Monitör - 4.599 TL
logitech MK295 Sessiz Kablosuz Türkçe Klavye Mouse Seti - 475 tl ( Mekanik, rgb, oyun klavyesi olmaması umrumda değil )
Noctua NT-H1 Ternal Macun - 200 tl
Evga Geforce Rtx 3080 ti FTw3 Ultra - 12gb - 384 bit - LHR - 21.OOO TL
Noctua NH-D15 Chromax-Black - Çift Kule İşlemci Soğutucusu - 1696 tl

Toplam 55.420 küsür tl yapıyor.
Sormak istediğim son bir soru var.
Akakçe de sıralanan tanınmamış pazar ya da şirketlerden bu malzemeleri almak sakıncalı olur mu?

Başka da diyeceğim bir şey yok.
Bu işlerde ne yaparsan yap hep bir yerden elinde kalıyor bütün teoriler, bilgiler, hız ve hata sorunları vs
Herkese çok teşekkür ederim.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Son güncelleme...

Intel Core i7-12700F - 6-936 TL - İŞLEMCİ
Kingston Fury Beast RGB 64GB 7.215 TL - RAM
Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000 2.758 TL - SSD DİSK
GIGABYTE 27" G27Q 144Hz 1ms 2xHDMI DP USB HDR QHD FreeSync Premium IPS Gaming Monitör - 4.599 TL
logitech MK295 Sessiz Kablosuz Türkçe Klavye Mouse Seti - 475 TL ( Mekanik, rgb, oyun klavyesi olmaması umrumda değil )
Noctua NT-H1 Ternal Macun - 200 TL
Noctua NH-D15 Chromax-Black - Çift Kule İşlemci Soğutucusu - 1696 TL

Toplam 55.420 küsür TL yapıyor.
Akakçe de sıralanan tanınmamış pazar ya da şirketlerden bu malzemeleri almak sakıncalı olur mu?

Bu işlerde ne yaparsan yap hep bir yerden elinde kalıyor bütün teoriler, bilgiler, hız ve hata sorunları vs
o sisteme o kasa sacma. O islemciye o anakart daha sacma. Ekran kartini dusuk alacagim diyerek 3080 Ti almak render icin daha sacma. (belki 9 sayfada olay degismistir bilemem). O Psuda pahali bence.

o sisteme o kasa sacma. O islemciye o anakart daha sacma. Ekran kartini dusuk alacagim diyerek 3080 Ti almak render icin daha sacma. (belki 9 sayfada olay degismistir bilemem). O Psuda pahali bence.

9 sayfada dünya kadar faktör değişti.
Kasa, anakart, ekran kartı ne olsun isterdin?
Herkes başka bir şey söylüyor. Ben de şaşırdım.
Ne çok yüksek ne çok hafif ortasını bulmaya çalıştık.
Müsaitsen hemen karar verelim. Bugün alışverişe başlıyorum.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
9 sayfada dünya kadar faktör değişti.
Kasa, anakart, ekran kartı ne olsun isterdin?
Herkes başka bir şey söylüyor. Ben de şaşırdım.
Ne çok yüksek ne çok hafif ortasını bulmaya çalıştık.
Müsaitsen hemen karar verelim. Bugün alışverişe başlıyorum.
Oncelikle amacin ne onu ogreneyim. Kasa olarak en az DLS480 alinmali. En yuksek sana kalmis. P500A falan olabilir veya P600S indirimle 2300 falandi.
Normal bir B660 yeter.
PSU olarak bu olabilir.

Ekran kartini istedigin bir sey alabilirsin. 3060 falan olabilir.

Oncelikle amacin ne onu ogreneyim. Kasa olarak en az DLS480 alinmali. En yuksek sana kalmis. P500A falan olabilir veya P600S indirimle 2300 falandi.
Normal bir B660 yeter.
PSU olarak bu olabilir.

Ekran kartini istedigin bir sey alabilirsin. 3060 falan olabilir.
Amacım şöyle;
Çoklu İşlem, (Birden Çok Yazılımla Çalışma)
Chrome'da çok fazla sekme, (Yüksek Ram Gereksinimi)
''Scrape'' kazıma yazılımı (Çok fazla CPU gücü gerektirir)
GPU oluşturma gücü gerektiren bir sistem satın almak ve kurmak için biraz araştırma yaptım, Adobe gibi yazılımları kullanmak (üst düzey olması gerekmez).

Söylemiş olduğun kasalar pahalı geldi. İlki iyidir.
Bir de seçtiğim anakart b660 dan iyi olduğunu söylediler.
Bir de bu önerdiğin ddr4 malesef biz ddr5 seçmişiz. Psu da neden benim seçtiğim olmaz.

Sizin önermiş olduğunuzun ne farkı var? 12700 için daha ucuza bu anakartı

MSI MAG B660​

almam söyleniyor. Mantığı çözemedim. Z690 overclock içinmiş.

Phanteks 400 kasa seçmişim ya üste radyatör montaj desteği yok dediler. Ona göre bir sıvı soğutma al dediler. Sıvı soğutmanın da o kadar iyi bir farkı yokmuş. O yüzden o şekilde bir soğutucu seçtik. Psu pahalıysa ucuzunu bulmaya çalışırız. Bu seçmiş olduğum ekran kartı ve işlemci anlamında mantıklı bir seçim olabileceğini söylediler. Üste sıvı soğutma takılabilen bir kasa gerekiyormuş. Sizin ilk önerdiğiniz kasa bu gereksinimi karşılıyor mu? Aklım resmen bok oluyor.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Amacım şöyle;
Çoklu İşlem, (Birden Çok Yazılımla Çalışma)
Chrome'da çok fazla sekme, (Yüksek Ram Gereksinimi)
''Scrape'' kazıma yazılımı (Çok fazla CPU gücü gerektirir)
GPU oluşturma gücü gerektiren bir sistem satın almak ve kurmak için biraz araştırma yaptım, Adobe gibi yazılımları kullanmak (üst düzey olması gerekmez).

Söylemiş olduğun kasalar pahalı geldi. İlki iyidir.
Bir de seçtiğim anakart b660 dan iyi olduğunu söylediler.
Bir de bu önerdiğin ddr4 malesef biz ddr5 seçmişiz. Psu da neden benim seçtiğim olmaz.

Sizin önermiş olduğunuzun ne farkı var? 12700 için daha ucuza bu anakartı

MSI MAG B660​

almam söyleniyor. Mantığı çözemedim. Z690 overclock içinmiş.

Phanteks 400 kasa seçmişim ya üste radyatör montaj desteği yok dediler. Ona göre bir sıvı soğutma al dediler. Sıvı soğutmanın da o kadar iyi bir farkı yokmuş. O yüzden o şekilde bir soğutucu seçtik. Psu pahalıysa ucuzunu bulmaya çalışırız. Bu seçmiş olduğum ekran kartı ve işlemci anlamında mantıklı bir seçim olabileceğini söylediler. Üste sıvı soğutma takılabilen bir kasa gerekiyormuş. Sizin ilk önerdiğiniz kasa bu gereksinimi karşılıyor mu? Aklım resmen bok oluyor.
ddr5 bence gereksiz. Bu ramlere bu kadar para verecegime 128 GB ram falan yaparim. CL degerleri cok yuksek. MHZ'ler yuksek olsa bile dengeleyemiyor cogu zaman.

islemcinin zaten OC edemiyorsun, o zaman ne geregi var Z690'in? bos para israfi.
PSU'da attigim 700 TL daha ucuz. Zaten sizin sectiginiz PSU'nun fiyatina lafim benim. Yoksa kalite konusunda bir sorunu yok.
DLS480'e her seyi takarsin neredeyse. Uste 420MM haric hepsi olur. One 420MM takiliyor.

Sistemi yaklasik 40k gibi fiyatlara cekersiniz o sekilde. Ki hak ettigi bu olur. 52k'ya bu sistemi yanima yanastirmam ben.

Diger urunlere bir lafim yok. Guzel urunler. HDD veya farkli bir SSD eklemenizi tavsiye ederim ek olarak o kadar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Recep Baltaş
Ekran kartı veya işlemci düşükse birbirinin performansını düşürür. Bu her zaman olan bir gerçektir.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,586
İsim
Oğuzhan Şahin
@Ege1641 @Hanedan11 @MematiBaş🚬 @lusiancan @aulgen @ardaaaq @Ramiz "Dayı" Karaeski @Kemo @CFK’ @ARTIK FAN DEĞİLİM @Ybeyaz @HacıSOFU @Oguzhansah @mysurmen

Rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Özelleştirme anlamında, yazmış olduğum sitelerden herhangi bir dönüş alamadım. O yüzden parçaları tek tek satın almaya karar verdim. İşlemci, anakart, ram, ssd, kasa, güç kaynağı, ekran kartı seçimimi yaptım. 2k Monitör, Sıvı Soğutucu, Klavye konusunda karar veremedim. Acaba hangi ''2k Monitör, Sıvı Soğutucu, Klavye'' seçmeliyim?
Yukarda attığım sistemi direkt alabilirsin. Nvidia şartsa 3080/Ti geçip kullan gitsin. Harika sistem.
5800x3D oyun oynamayacaksan 5900 veya anakartla beraber 12700le değiştirilebilir gibi

lichae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
290
İsim
Nihan
Steam
lichae
Discord
lichae#2572
krşm render için nvidia çok çok daha iyi bir seçim olurdu, işin gereği ram iyi işlemcin de gayet iyi ama sıvı soğutma olsa iyi olur. kasa ve psu yu ayrı alsan daha iyi olur çünkü kasanın kendi psusu iyi değil. corsair, cooler master, thermaltake tarzı markalar tercih etsen daha iyi olur. yine de şimdiden hayırlı olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son güncelleme...

Intel Core i7-12700F - 6-936 TL - İŞLEMCİ
Kingston Fury Beast RGB 64GB 7.215 TL - RAM
Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000 2.758 TL - SSD DİSK
logitech MK295 Sessiz Kablosuz Türkçe Klavye Mouse Seti - 475 TL ( Mekanik, rgb, oyun klavyesi olmaması umrumda değil )
Noctua NT-H1 Ternal Macun - 200 TL
Noctua NH-D15 Chromax-Black - Çift Kule İşlemci Soğutucusu - 1696 TL

Toplam 55.420 küsür TL yapıyor.

aa değiştirmen iyi olmuş, gayet iyi sistem

Top Bottom