Neler Yeni

Yardım Kioxia Exceria G2 1TB Çok Isınıyor

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Orkun
Merhaba dostlar, başlıktaki SSD kargodan bugün geldi. Daha yeni sisteme takıp kurulumunu yapabildim. SSD yi test ederken bile daha testin yarısında 72 dereceleri gördü ve giderek artıyordu.

a1.jpg
a2.jpg

Exceria G2 ısınıyor demişlerdi forumda ama bir denemek istedim kendi kasamda ne kadar ısınacak onu görmek istedim. SSD işlem yaparken fanlar ekstra hızlanma vs. olmuyor boşta çalışıyormuş gibi aynı devirde soğutmaya devam ediyorlar. (Boşta olduğu için belki çalışmıyor bile olabilirler.)
Sıcaklıklar bu seviyelere çıkınca manuel olarak kasa fanlarını turbo moda aldım. Derece 60 ı geçmedi.
Şu anda hiç işlem yapmadığım halde boşta 52-55 derece aralığında çalışıyor.

Bu durumda ne yapmak lazım bana fikir verir misiniz?
Isınmasını önlemek için illa fanları turbo da mı çalıştırmak gerekli?
Vatan da 970 Evo Plus vardı 1400TL ye onu da almayı düşündüm ama sadece Windows, oyun ve depolama amaçlı kullanacağım için o kadar yüksek okuma yazma vs. gerek duymadığımdan onu almadım.
970 Evo Plus da bu G2 kadar ısınıyor mudur?

TİTAN.

80+ Platinum
Merhaba dostlar, başlıktaki SSD kargodan bugün geldi. Daha yeni sisteme takıp kurulumunu yapabildim. SSD yi test ederken bile daha testin yarısında 72 dereceleri gördü ve giderek artıyordu.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Exceria G2 ısınıyor demişlerdi forumda ama bir denemek istedim kendi kasamda ne kadar ısınacak onu görmek istedim. SSD işlem yaparken fanlar ekstra hızlanma vs. olmuyor boşta çalışıyormuş gibi aynı devirde soğutmaya devam ediyorlar. (Boşta olduğu için belki çalışmıyor bile olabilirler.)
Sıcaklıklar bu seviyelere çıkınca manuel olarak kasa fanlarını turbo moda aldım. Derece 60 ı geçmedi.
Şu anda hiç işlem yapmadığım halde boşta 52-55 derece aralığında çalışıyor.

Bu durumda ne yapmak lazım bana fikir verir misiniz?
Isınmasını önlemek için illa fanları turbo da mı çalıştırmak gerekli?
Vatan da 970 Evo Plus vardı 1400TL ye onu da almayı düşündüm ama sadece Windows, oyun ve depolama amaçlı kullanacağım için o kadar yüksek okuma yazma vs. gerek duymadığımdan onu almadım.
970 Evo Plus da bu G2 kadar ısınıyor mudur?
Sağlık durumu sıcaklıktan dolayı mı kötü

louis bloom

80+ Silver
kioxia zaten en lanet depolama markası.. iade etme şansınız yoksa eğer anakartınızda pasif ssd soğutucusu yoksa uzerine pasif ssd soğutma blogu alabilirsiniz daha uygun bir şey olsun derseniz de direkt termal ped de yapıştırabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Orkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet sıcaklık artınca aşağıdaki bazı uyarıları açıyor o da kötü yapıyor sağlık durumunu

kioxia zaten en lanet depolama markası.. iade etme şansınız yoksa eğer anakartınızda pasif ssd soğutucusu yoksa uzerine pasif ssd soğutma blogu alabilirsiniz daha uygun bir şey olsun derseniz de direkt termal ped de yapıştırabilirsin
İade edebilirim bugün geldi kargodan zaten. Amazon dan almıştım müşteri hizmetleri ile görüştüm kurulum yapmadan önce. 30 Gün koşulsuz şartsız iade hakkınız var açıp deneyebilirsiniz falan demişti.
Şuan 1TB SSD ihtiyacım var f/p olduğu için bu modeli tercih etmiştim. Fanların hızını arttırınca bu kadar ısınmıyor ama otomatik artmıyor fanların hızı.
Bunu aldıktan sonra 970 Evo Plus indirime girdi Vatan da onu önce görseydim alacaktım ama denk gelmedi.
Sizce 970 Evo Plus da bu kadar ısınıyor mudur?

ArqeNade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Emircn Kcn
Ben laptop için almıştım 80 GB aktarım yaparken 79 dereceyi gördüm, sürekli uyarı veriyordu ve iade ettim.

louis bloom

80+ Silver
Evet sıcaklık artınca aşağıdaki bazı uyarıları açıyor o da kötü yapıyor sağlık durumunu

İade edebilirim bugün geldi kargodan zaten. Amazon dan almıştım müşteri hizmetleri ile görüştüm kurulum yapmadan önce. 30 Gün koşulsuz şartsız iade hakkınız var açıp deneyebilirsiniz falan demişti.
Şuan 1TB SSD ihtiyacım var f/p olduğu için bu modeli tercih etmiştim. Fanların hızını arttırınca bu kadar ısınmıyor ama otomatik artmıyor fanların hızı.
Bunu aldıktan sonra 970 Evo Plus indirime girdi Vatan da onu önce görseydim alacaktım ama denk gelmedi.
Sizce 970 Evo Plus da bu kadar ısınıyor mudur?
hayir isinmiyor daha uygun bir sey ararsaniz dram i de dert etmiyorsaniz wd blue sn570 1tb de alabilirsiniz. Kioxia dan uzak durun her turden kronik soruna sahip marka

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Orkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hayir isinmiyor daha uygun bir sey ararsaniz dram i de dert etmiyorsaniz wd blue sn570 1tb de alabilirsiniz. Kioxia dan uzak durun her turden kronik soruna sahip marka
SN570 in 500 lüğü vardı zaten sistemimde. Hiç bu zamana kadar sıcaklığına bakmadım ısınmıyordu çünkü. Valla bu sıcaklıkları deneyimleyince açıkçası çekilmez çile. Fanlar turboda kasayı ve ssd yi rahat soğutuyor ama uçak indiriyorum sanki öyle bir ses var. O zaman 970 Evo Plus ı alayım bunu da iade edeyim böyle olmaz çünkü.

watchd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
K B
Lanet olsun aynı ssd yi 3 gün önce aldım dedim girip bende bi kontrol yapayım baktım 66 dereceye kadar çıktı

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Orkun
Lanet olsun aynı ssd yi 3 gün önce aldım dedim girip bende bi kontrol yapayım baktım 66 dereceye kadar çıktı
İncelemelerini falan okumuştum güvenim vardı SSD ye ama fos çıktı sıcaklık konusunda. Neden nasıl bu kadar ısınır anlam veremedim yahu.
İade edip 970 Evo Plus alıcam inşallah yarına stok kalır.

watchd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
K B
İncelemelerini falan okumuştum güvenim vardı SSD ye ama fos çıktı sıcaklık konusunda. Neden nasıl bu kadar ısınır anlam veremedim yahu.
İade edip 970 Evo Plus alıcam inşallah yarına stok kalır.
bende aynısını alacağım indirimde şuan vatanda yarın iade etmek lazım ilerde sıkıntı öıkarır bu ssd aydınlattığın ve bu konuyu açtığın için teşekkürler

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Orkun
bende aynısını alacağım indirimde şuan vatanda yarın iade etmek lazım ilerde sıkıntı öıkarır bu ssd aydınlattığın ve bu konuyu açtığın için teşekkürler
Rica ederim, ben siparişi geçtim bence sizde alabiliyorsanız erken den alın sonra pişman olmayın bari.

oguuzysr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Oğuz
Aynı ürünü ben 3 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. 46 47 derece çalışıyor. Sağlık ve performansı 100

• Beğen
Reaksiyonlar: M.2.
Top Bottom