Neler Yeni

Klavye sizin için önemli mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Halil
Sistem topladığınızı düşünelim. Geriye klavye, mouse ve kulaklık alma işlemi sırasında, SteelSeries Apex Pro, Apex 7 veya Logitech gibi yüksek fiyat bandına sahip markalar almak mı gerekiyor illa? Fiyatının yüksek olması sizin için mühim özellikler mi? Fiyattan ziyade, kulaklığı Logitech marka 3-4K'lık kulaklıklardan almayı tercih edebilirim ama klavye olarak 500 liralık klavye ile 4-5K'lık SteelSeries gibi marka klavyelerin arasındaki fark ne olabilir? Sonuçta tık tık tıklıyoruz, 4-5k fiyata değecek ne gibi bir özelliği olabilir ki. Kulaklıkla ses kasmak, ses kalitesi, 7.1, kulak sağlığı ve kulak ağrısı çekmemek için yüksek fiyat bandına sahip kulaklıklar alınabiliyor ama klavye konusunda yüksek fiyatlı bir ürün almanın mantığı nedir? Siz ekipmanları seçerken, fiyatı pahalı diyebileceğimiz (4-5k) ürünleri mi tercih edersiniz, yoksa daha ekonomik ucuz türden ekipmanları mı? Düşünceleriniz nedir?

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ
Sistem topladığınızı düşünelim. Geriye klavye, mouse ve kulaklık alma işlemi sırasında, SteelSeries Apex Pro, Apex 7 veya Logitech gibi yüksek fiyat bandına sahip markalar almak mı gerekiyor illa? Fiyatının yüksek olması sizin için mühim özellikler mi? Fiyattan ziyade, kulaklığı Logitech marka 3-4K'lık kulaklıklardan almayı tercih edebilirim ama klavye olarak 500 liralık klavye ile 4-5K'lık SteelSeries gibi marka klavyelerin arasındaki fark ne olabilir? Sonuçta tık tık tıklıyoruz, 4-5k fiyata değecek ne gibi bir özelliği olabilir ki. Kulaklıkla ses kasmak, ses kalitesi, 7.1, kulak sağlığı ve kulak ağrısı çekmemek için yüksek fiyat bandına sahip kulaklıklar alınabiliyor ama klavye konusunda yüksek fiyatlı bir ürün almanın mantığı nedir? Siz ekipmanları seçerken, fiyatı pahalı diyebileceğimiz (4-5k) ürünleri mi tercih edersiniz, yoksa daha ekonomik ucuz türden ekipmanları mı? Düşünceleriniz nedir?
Switch kalitesi, malzeme kalitesi ve ışık kalitesi farkediyor ama ben internet kafe de 3 bin liralık asus klavye de oynadım evde 300 TL lik rampage var aman aman bir fark hissetmiyorum sorun bende mi acaba.

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Hasan Said Tamer
Sen oyundaki performans kaliteni önemsiyorsun ben "tık tık tıklarken" zevk alıyorum. Fazla yazı yazıyorsan yada yazılım ile ilgileniyorsan klavye önemli.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,208
İsim
Ali yılmaz
İllahaki farkediyor. En azından mekanik klavya teknik olarak özelliği daha çok tepki süresi olsun aynı anda basma sayısı olsun. Onun dışında pek bir olayı yok. İlk süreçte iyi bişey almazsın ama ilerde almalısın. Kendimce eline alfığın mouse, kulağına taktıpın kulaklık, totonu koydupun koltuk, elini attığın klavye kaliteli olmalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Jack Rose
İlgilendiği Kategoriler
Bilişim sistemleri, Siber Güvenlik, Network, Oyun, Bilgisayar, sunucular
şuan membrane kullanıyorum gerçekten çok önemli pc başına geçmemi bile etkiliyor öyle söyleyeyim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Halil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sen oyundaki performans kaliteni önemsiyorsun ben "tık tık tıklarken" zevk alıyorum. Fazla yazı yazıyorsan yada yazılım ile ilgileniyorsan klavye önemli.

İllahaki farkediyor. En azından mekanik klavya teknik olarak özelliği daha çok tepki süresi olsun aynı anda basma sayısı olsun. Onun dışında pek bir olayı yok. İlk süreçte iyi bişey almazsın ama ilerde almalısın. Kendimce eline alfığın mouse, kulağına taktıpın kulaklık, totonu koydupun koltuk, elini attığın klavye kaliteli olmalı

şuan membrane kullanıyorum gerçekten çok önemli pc başına geçmemi bile etkiliyor öyle söyleyeyim.
Peki hangi klavyeyi önerirsiniz? Gta 5, Csgo, valorant, forza horizon gibi oyunları oynamayı düşünüyorum, ayrıca yazılıma ilgi duyuyorum. Bu kriterlerde hangi klavye bana uygun olur?

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Hasan Said Tamer
Peki hangi klavyeyi önerirsiniz? Gta 5, Csgo, valorant, forza horizon gibi oyunları oynamayı düşünüyorum, ayrıca yazılıma ilgi duyuyorum. Bu kriterlerde hangi klavye bana uygun olur?
Bütçe ?

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
Klavyeyle fazla vakit geçiriyorsan tabii ki önemli. Switch kalitesi kullanım süreni, aldığın zevki, oyun oynarken ve yazarken tepki süreni ve tuşa basmak için uygulaman gereken gücü belirler. Kaliteli klavyelerin keycapleri kolay kolay soyulmaz ve renk atmaz ama bu demek değildir ki 4k gibi fiyatlara klavye almak mantıklı. 3k civarlarında uzun süre kullanılıcak custom klavyeler veya DIY kitler satılıyor, kendine göre klavyeni özelleştirip içine sindiği gibi bir klavyeye sahip olabilirsin.

Mustafa__

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mustafa Tartar
Klavye çok önemli değil. Switchin kalitesine dikkat edin sadece onun dışında klavyeye uçuk miktarlar vermenize gerek yok. Kulaklık ve mouse daha önemli.

brwscter2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Mert
logitech razer gibi marka klavyelerde oynadım suanda 2 ay oldu pc alalı bir fark görmüyorum şahesen

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,497
İsim
oğuzhan ege
yok switch kalitesiymiş yok şu kaliteliymiş bırakın bu işleri 11 senedir aynı klavyeyi kullanıyorum sadece sararma var hala tıkır tıkır çalışıyor :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,729
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom