Neler Yeni

Yardım Klavyeme sıvı döküldü

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Merhabalar, Az önce yemek yerken yanlışlıkla klavyemin orta kısmının üstüne (F8 den F11 e kadar ve 8,9,0,-,*, ı, o, p, ğ tuşlarının ortasına) orta sıcaklığın biraz üstünde bi sıvı döktüm. Ardından sıvının geldiği bütün tuşları söktüm. Söktükten sonra bilgisayarı kapatmak aklıma geldi biraz geç kaldım sanırım. Yaklaşık 3-4 dk tuşları çıkartıp ardından bilgisayarı kapadım sonrasında peçeteyle ve kulak çöpü yardımıyla aralardaki sıvıları sildim. Bütün tuşları yıkayıp kurutup taktım bilgisayarı yeniden açıp klavye tuş basma testi yaptım. Tuşların hepsi basıyordu fakat F9 tuşum takılı kaldı. Ben basmasamda basmış gibi algılıyor ve sürekli basmaya devam ediyor şu anda. Önce tekrar bilgisayarı kapadım F9 u söküp switchin yanındaki boşluklardan üfledim fakat sorun düzelmedi. Şuan bilgisayar kapalı halde duruyor bekliyorum fakat düzelirmi bilmiyorum Saç kurutma makinasıyla kurutmak geldi ama soğuk modu yok makinede sıkıntı çıkarabilir. ne yapmalıyım sizce?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Klavyeyi ters çsvirip arkasından hafifçe vurdum içinde sıvı kalmış olduğundan böyle olduğunu düşünerek sıvı çıkmadı sadece içindeki pislikler çıktı. Sonra son çare kurutma makinesini F9un çevresine tutup bilgisayarı başlattım testi açtım F9 kendi kendine basmıyordu sevindim ilk başta. Sonra 1 kere F9 a bastım algıladı 2. kere bastığımda algılamadı devamında nekadar basarsam basayım algılamadı belki sitedendir diyip kapatıp açtım siteyi fakat yinede F9 basmıyor şu anda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzeltme Bir süre sonra tekrar takılı kaldığı hale döndü şuan F9 basıyor sürekli hiçbirşey yapmasamda

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,434
Üyeler
154,401
Son üye
Lorenzii
Top Bottom