Neler Yeni

Yardım Kötü PSU kullanma sonucunda bişe olur mu ?

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Mehmet Kayra Suvar
Bir PC alacağım ama PC nin kasası rampage x-horse 650w 80+ diye geçiyor PSU kötü büyük ihtimalle ama iyi PSU bakdigimda 1500 TL den basliyor yani kötü PSU kullanmak zarar verirmi verirse hangi parçalara zarar verir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Barış
kotu psu pc yi yakar iyi olanlarda akim korumasi vardir

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Mehmet Kayra Suvar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kotu psu pc yi yakar iyi olanlarda akim korumasi vardir
Peki önerebileceginiz iyi 650w 80+ PSU nedir? Ben bulabileceğim en uygun PSU yu buldum ama iyi mi bilmiyorum ? Bulduğum PSU frisby fr-ps6580p

Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Barış
Peki önerebileceginiz iyi 650w 80+ PSU nedir? Ben bulabileceğim en uygun PSU yu buldum ama iyi mi bilmiyorum ? Bulduğum PSU frisby fr-ps6580p
malesef psu dan cok anlamiyorum ama arkadasim ucuza 2. el idarelik kotu psu almisti elektrikler gidip geldi cocugun anakart falan yandi

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
muhammet emin çetinkaya
Bence bir sistemde fiyattan kısılması gereken son yer Psu
Bir PC alacağım ama PC nin kasası rampage x-horse 650w 80+ diye geçiyor PSU kötü büyük ihtimalle ama iyi PSU bakdigimda 1500 TL den basliyor yani kötü PSU kullanmak zarar verirmi verirse hangi parçalara zarar verir ?

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,395
İsim
Mehmet Aslan
frisby rampage den de kötüdür hocam ne yaptın :D Çok elektrik kesilen vs bir yerde değilsen çok sorun olacağını sanmam. Bütçe verirsen psu bakarız.

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Mehmet Kayra Suvar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
frisby rampage den de kötüdür hocam ne yaptın :D Çok elektrik kesilen vs bir yerde değilsen çok sorun olacağını sanmam. Bütçe verirsen psu bakarız.
Pek bildegim için iyi kötü bilmiyorum oturduğum yerde 1 ayda 1-2 kez falan elektirik kesilir bazen hiç kesilmez bütcem 1.5-2k arası

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,395
İsim
Mehmet Aslan
  • Beğen
Reaksiyonlar: Mlfz
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yazi
Kanka açıkçası bende çok anlamam psu dan ama aynı kasaya sahibim ve içindeki PSU da aynıdır büyük ihtimal kasa ile gelen PSU yu kullanıyorum 2.5 3 sene oldu sanırım alalı herhangi sorun yaşamadım elektrik kesintisi anı kapanma gibi şeyler başıma (şahsi kapanma sistemden kaynaklı değil) geldi ama herhangi sorun yok

hacım sertifikalı psu al bi kere al tam al sonra her sistem parçası değiştirdiginde yenilemen gerekir 750 what gold en kötü bronz sertifikalı bilindik marka alırsan 5-6 yıl götürür sebebide yeni çıkan ekran kartları ve ryzen işlemciler düşük güç tüketimine gidiyor intelde yeni nesilde düşürücek anlaşılan o yüzden tekte iyi al ortalama bu kadar götürür

sertifikasız rampage frisby falan alırsan arkadşların dediği gibi akım koruamsı olsun büyük sıkıntılar çıkarır
ayriyetten yer yıl verim düşer ilk sene 700 what aldın 2. sene anlamazsın 640 watta düşer 3. sene 580 whata düşer bi kalktın pc açılmıyor allah allah de dur sonra günlerce örneğin

Mlfz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Mehmet Kayra Suvar
hacım sertifikalı psu al bi kere al tam al sonra her sistem parçası değiştirdiginde yenilemen gerekir 750 what gold en kötü bronz sertifikalı bilindik marka alırsan 5-6 yıl götürür sebebide yeni çıkan ekran kartları ve ryzen işlemciler düşük güç tüketimine gidiyor intelde yeni nesilde düşürücek anlaşılan o yüzden tekte iyi al ortalama bu kadar götürür

sertifikasız rampage frisby falan alırsan arkadşların dediği gibi akım koruamsı olsun büyük sıkıntılar çıkarır
ayriyetten yer yıl verim düşer ilk sene 700 what aldın 2. sene anlamazsın 640 watta düşer 3. sene 580 whata düşer bi kalktın pc açılmıyor allah allah de dur sonra günlerce örneğin
Kasadaki PSU markası büyük ihtimalle rampage ama modeli yazmıyor ve bronze sertifikası var bir sorun olur mu ?

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Rick Baba
Bu iki videoyu izle cevabını bulacaksın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular