Neler Yeni

Komple sistem yeniliyorum gelin beraber dizelim!

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Hazer
Konudan bağımsız hocam monitörünüzden bende düşünüyorum asus rog 270 hz ile allienware 360 arasında kaldım indirim bekleyecemde almak için siz memnun musunuz birde 240 hz kullandınız mı çok fark var mı yani 240 ile 360 ın 144 ile 240 var diyolar
360 Hz daha kullanamadım hocam sistem yok elimde kapalı kutu bekliyor :D Ama 280 Hz kullandım profesyonel olarak FPS oyunları oynuyorsan eğer farkı anlarsın ms'lerin etkisi var aman aman olmasa da fakat normal oyuncu isen çok takılma 280 Hz işini görecektir 360 Hz için zorlama kendini.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kulaklık olarak uygun fiyatlı olup kesinlikle segmentinin üzerinde olan James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround Rgb Gaming Kulaklık öneririm. Kendim de kullandığım için direkt önerisini yapabilirim.
Hocam kablolu kulaklık önermişsiniz fakat bana profesyonel oyunlar için Wireless gerekiyor ama teşekkürler yinede. :D

Nwork

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berke Umut Karadağ
360 Hz daha kullanamadım hocam sistem yok elimde kapalı kutu bekliyor :D Ama 280 Hz kullandım profesyonel olarak FPS oyunları oynuyorsan eğer farkı anlarsın ms'lerin etkisi var aman aman olmasa da fakat normal oyuncu isen çok takılma 280 Hz işini görecektir 360 Hz için zorlama kendini.

Hocam kablolu kulaklık önermişsiniz fakat bana profesyonel oyunlar için Wireless gerekiyor ama teşekkürler yinede. :D
Şahsî düşüncemdir, kablolu en iyisi ve bu kulaklığın kablosu çok uzun ve ses kartı eklentisi var bu yüzden her şeyi kablosuna bağlı kumandadan hâlledebilirsiniz. Bi araştırmanızı öneririm, kulaklıktan kalan parayı donanımsal parçalara yatırmanız daha uygun olur.

ihsanu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İhsan
Öneri için teşekkürler hocam az önce bir üst yorumda kendi toplamaya çalıştığım sistemi de attım arkadaşlar fikirlerini paylaşsınlar duruma bu kasayı da düşünebilirim.
attığım linkte psu mevcuttur :)

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Hazer
Şahsî düşüncemdir, kablolu en iyisi ve bu kulaklığın kablosu çok uzun ve ses kartı eklentisi var bu yüzden her şeyi kablosuna bağlı kumandadan hâlledebilirsiniz. Bi araştırmanızı öneririm, kulaklıktan kalan parayı donanımsal parçalara yatırmanız daha uygun olur.
Hocam orası öyle de 400 TL'lik kulaklık sizi tatmin eder ama beni tatmin etmez eğer ki ses kartlı bir kablolu kulaklık alacak olsam max eski de pahalı da olsa HyperX Cloud II olurdu o yüzden konuda belirttiğim tarz da kulaklık almam gerekiyor.

Motherboard : ASUS ROG STRIX B550-A Gaming AMD AM4 DDR4 ATX

CPU : AMD Ryzen 7 5800X3D 8 Core 3.40 GHz AM4

GPU : ASUS RTX 3080 ROG STRIX White Edition 320 Bit GDDR6X 10 GB

RAM : Corsair Vengeance RGB PRO SL 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16

M.2 SSD : Kingston Fury Renegade 1 TB (7300-6000MB/s) PCIe 4.0

Liquid Cooling : Lian Li GALAHAD 360 White 360 mm

Case : Corsair iCUE 4000X RGB ATX

PSU : Sharkoon SS-COOLZERO 750W 80+ Gold Full Moduler

Böyle bir beyaz sistem denedim sizce fiyatına değer mi? Ekran kartı ikinci el kfg tam şeklinde olacak kalan parçalar sıfır alınacak.
@ihsanu Bu sistem nasıl hocam? Bide benim eski sistemimde B550M DS3H vardı bende kronik sorun yoktu sizde ki sorun neydi?

Nwork

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berke Umut Karadağ
Hocam orası öyle de 400 TL'lik kulaklık sizi tatmin eder ama beni tatmin etmez eğer ki ses kartlı bir kablolu kulaklık alacak olsam max eski de pahalı da olsa HyperX Cloud II olurdu o yüzden konuda belirttiğim tarz da kulaklık almam gerekiyor.
Wireless'ten çok çektim o yüzden kimseye öneresim gelmiyor çünkü kablosuz olan tüm teknolojik aletler insanı canından bezdiriyor 😅

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Hazer
Wireless'ten çok çektim o yüzden kimseye öneresim gelmiyor çünkü kablosuz olan tüm teknolojik aletler insanı canından bezdiriyor 😅
Eski kullandığım Logitech G435 gayet iyiydi mikrofon vs. falan fakat ses konusunda ve yalıtım konusunda maalesef iyi değildi o yüzden onuda sattım G735'e bakıyorum şuan.

Nwork

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berke Umut Karadağ
Eski kullandığım Logitech G435 gayet iyiydi mikrofon vs. falan fakat ses konusunda ve yalıtım konusunda maalesef iyi değildi o yüzden onuda sattım G735'e bakıyorum şuan.
Hepsinin bir eksiği oluyor maalesef ama kulaklık üstünde çok durmanıza gerek yok. Kafaya rahat otursun ve ses yalıtımı iyi olsun yeter.

ihsanu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İhsan

@ihsanu Bu sistem nasıl hocam? Bide benim eski sistemimde B550M DS3H vardı bende kronik sorun yoktu sizde ki sorun neydi?
https://forum.donanimarsivi.com/konu/acil-b550m-secure-boot-aktif-ettim-ve-ekranim-gitti.705628/ konu açmıştım buradan bakabilirsiniz ve şuan bile bu sorunu yaşamaya devam eden arkadaşlar var :D

Ayrıca ram yeterli fakat sistemi toplamışken bunuda almanızı öneriyorum: https://www.trendyol.com/corsair/cm...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.46.9

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Hazer
https://forum.donanimarsivi.com/konu/acil-b550m-secure-boot-aktif-ettim-ve-ekranim-gitti.705628/ konu açmıştım buradan bakabilirsiniz ve şuan bile bu sorunu yaşamaya devam eden arkadaşlar var :D

Ayrıca ram yeterli fakat sistemi toplamışken bunuda almanızı öneriyorum: https://www.trendyol.com/corsair/cm...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.46.9
Ben öyle bir sorun yaşamadım yaşayan arkadaşlar umarım çözüme ulaşırlar. Topladığım sistem gayet yeterli mi parçalar nasıl fiyatına değer mi?

freygasm

80+ Gold
Ben öyle bir sorun yaşamadım yaşayan arkadaşlar umarım çözüme ulaşırlar. Topladığım sistem gayet yeterli mi parçalar nasıl fiyatına değer mi?
Topladığın sistemi atar mısın, uzun süre fps oyunlarında yüksek yerlerde bulundum ve bebim için bu tarz oyunlarda en yüksek değerleri almak hep önemli oldu bu yüzden seni neyin mutlu edip neyin edemeyeceği konusunda yardımcı olabilirim hedef fpslerin doğrultusunda

ihsanu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
İhsan
Dediğim gibi sistem iyi ancak ram olarakta bunu eklersen tadından yenmez.

Senden önce birisi sistemi toplamış, 2K ve 4K full ayarlarda kaç fps aldığını görmek istersen bu videoyu izleyebilirsin.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,242
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
30 bin bütçe de 9 bin monitör e gitti 21 kaldı Beyaz istiyorsun bak sana naçizane tavsiye vereyim ben 10 senedir PC ile uğraşıyorum toplama birçok sistem yaptım hazır sistemleri analiz ettim vs kendim de de beyaz sistem var ve şuanki aklım olsa beyaz şart kosmazdim Beyaz Sistemler cidden anlamsız pahalı olmakta beyaz takıntısıni geçtikten sonra bütçe dahilinde sistem önerilerine bakalım monitör her şey dahil 30 bin bütçen var dedin 280hz monitör var itopya da gamebooster 4250 ye onu alırdım ben olsam şimdi gamebooster ile alienware bir mi dicekler evet değil alienware tokatlar şuanki monitörleri ama bütçeni doğru ölçüde doğru parçalara yatirmamiz gerekiyor diye düşünüyorum sistem bir bütün halinde sistem olur bak klavye mouse vs de lazım sistemi iyi analiz etmek gerekiyor ben yine 360hz monitör koymaya çalışırım ama bütçe dahilinde ona bakacağız müsait olunca sana bütün parçaların linkini atarım ona göre karar verirsin he tabi ekran kartı ikinci el olacak dediğin gibi sıfır almak pek mantıklı değil fiyat farkından dolayı EK OLARAK OYNADIĞIN OYUNLAR İŞLEMCİ BAZLI ONU İYİ SEÇMEMİZ GEREKİYOR

Son düzenleme:

gazibeyli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Yasin SYLYN
hocam o paralara am5 bir sistem daha mantıklı olur gibi geliyor bana
4900TL İŞLEMCİ
4600TL ANAKART
3750TL RAM