Neler Yeni

KÖTÜ BİLGİSAYARIM VAR DİYENLERE EFSANE OYUN ÖNERİLERİ

priwchu

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
ozan canbaşal
gayet yararlı bir rehber.ellerinize saglık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
mehmet arif öksüz
anasını sattığımının call of chutlu su bir türlü geçememiştim bir bölümünü sinirlenim klavyemi kırmıştım bak yine aklıma geldi

Impe

80+ Silver
h
Arkadaşlar dolar yüksek. Fiyatlar haliyle arttı. Ama inanın düşük bir sisteminiz olsa bile gerçekten günümüz oyunlarına taş çıkaracak oyun önerisi yapacagım. Önerecegim oyunlar 4-5 öncesinin bilgisayarının degil ondan daha önce alınmış ortalama bir bilgisayarın kaldıracagı oyunlardır. Ve önerdigim oyunların hepsi gerçekten başyapıt. Kimisi 20 sene önce çıkmış kimisi 10-15 sene önce çıkmış kimisi 20 seneden bile önce piyasaya sürülmüş. Ve çok tuttugu için de yeniden yapılması istenilen oyunlardır veya yeniden grafiklerini biraz yükseltilmiş birkaç ufak dlc çıkarılıp yeniden satışa sunulmuştur.
Not: Önerdigim oyunların hepsinin Türkçe yamaları mevcuttur.

1-THE ELDER SCROLL 4 OBLİVİON
Türü:
RPG, açık dünya
Oyun tanıtımı: Pewdiepie ve bir çok youtuberin dünyanın en iyi oyunu olarak tanıttıgı rpg oyunudur. Oyunun yan görevleri bile birçok oyunun tüm hikayesinden daha uzun ve sürükleyicidir. Oyun evreninde oblivion boyut kapıları açılmaya başlamıştır. Eskiden dünyada yaşayan ve insanlara eziyet eden ve insanları köle olarak kullanan ırk olan deadralar tekrar dünyaya geliyorlar. Gelmeleri normalde imkansızdır dünyanın eski sahibi olan deadrelar dünyadan kovulmuş ve gelmelerini engellemek için dünya mühürlenmiştir. Peki ne olduda geliyorlar?

2-SANİTARİUM
Türü
: Bulmaca, gizem, korku, psikolojik korku, point click
Oyun tanıtımı: Son hatırladıgımız şey araba kazası yaptıgımız. Ve gözlerimizi açtıgımız da akıl hastanesinde ve bambaşka bir evrende buluyoruz. Bildigimiz tek bir şey var akıl hastanesinde ki diger delirmiş insanlar gibi degiliz. Akıl saglıgımız gayet de yerinde. Acaba neden buradayız?

3-CLİVE BARKER'S UNDYİNG
Türü:
Fps-korku
Oyun tanıtımı: Ana karakterimiz eski bir asker hem de savaş görmüş ve savaştan sag çıkmış bir askerdir. Ve şimdilerde meslegi paranormal olayları çözmektir ve büyük bir ünde yapmıştır. Savaşta beraber savaştıgı eski asker arkadaşı bir lanete yakalandıgını ve yataktan kalmadıgını ölmek üzere oldugunu mektupla ana karakterimize bildirir ve onu malikanesine davet eder.. Not: Oyunun senaryosu begenilen bir korku yazarı olan clive barker tarafından yazılmıştır.

4-ARX FATALİS
Türü
: RPG
Oyun tanıtımı: Oyun evreni güneşin tamamen sönüp insanların,orkların,trollerin ,goblinlerin,sıçan adamların kısacası yer yüzünde yaşayan herkesin yer altına kaçtıgı bir evren. Yer altına kaçan tüm ırklar açlık ve susuzlukla mücadele ediyor ve bir yandanda ırklar arasında savaşlar da devam ediyor. Degişen hiç bir şey yok. Karakterimizle hapishanede oyuna başlıyoruz. Bu oyunun en güzel ve farklı yanı büyülerin sembolleri var ve o sembolleri elimizle çizip ardından büyü atıyoruz. Bu özelligi başka hiç bir oyunda görmedim.

5-GRİM FANDANGO REMASTERED
Türü:
Macera , point click, komedi
Oyun tanıtımı: Öldükten sonra uyanıyoruz ve çok şaşırıyoruz dünya yine aynı dünya gibi ama sadece herkes ölmüş. Ölmüş olanlar öbür dünyaya gitmenin yollarını arıyorlar. Bizde öbür tarafa gideceklere yol gösteren bir şirkette çalışıyoruz.

6-BALDUR'S GATE
Türü:
RPG
Oyun tanıtımı: Bu oyun bir çok mmorpg ve rpg oyunun atasıdır ve onlara ilham kaynagı ve de öncü olmuştur.

7-İCEWİND DALE
Türü
: RPG
Oyun tanıtımı: Baldur's gate oyunundan bagımsız senaryo olsada aynı evren ve aynı oyun motoru daha iyi grafiklere sahip. Başlangıçta 6 tane karakter oluşturuyorsunuz. Konusu: Jaredin fedakarlıgı. İnsanlar ve yaratıklarla olan savaşta yaratıklar, baş ve yenilmez kötüyü çagırmak için boyut kapısı açmak üzereler ve delik açılır. Delik büyümektedir rahip jared bir den kendini feda etme büyüsü yapar. Haçımsı bir şekil alır ve boyut kapısını kendi canını feda etme karşılıgında kapatır. Bu boyut kapısı ve kendisi taş olarak sonsuza kadar kalır. Etrafına bir mabed kurulur. Kahramanlarımız bu mabedin oldugu şehirde yani buzyeli vadisinde bir han da oturup gelecek için planlar ve kazanacakları altınları düşünmektedirler.

8-FAHRENHEİT İNDİGO PROPHECY
Türü:
Zengin hikaye, Macera, Korku
Oyun tanıtımı: Pardon istemeden öldürdüm. :) Oyun başlangıcında bir güç bize hakim oluyor ve birisini bize öldürtüyor. Bunun neden böyle oldugunu bulmaya çalışırken büyük gizemlere dogru adım atıyorsunuz ve aynı zamanda polislerden kaçmak zorundasınız.

9- CALL OF CTHULLHU DARK CORNERS OF THE EARTH
Türü:
Korku, Fps, H.P Lovecraft
Oyun tanıtımı: Oyunun ilk ara sahnesi karakterimiz akıl hastanesinde. Ve bu hale nasıl geldigini anlatıyor. Fanatik bir tarikatın üssüne baskın yapıyoruz ve kadim bir alet görüyoruz. Bu alet binlerce yıllıga benziyor ve bir boyut kapısı açılıyor.

10-FiNAL FANTASY 7
Türü:
Japon RPG , Sıra tabanlı
Oyun tanıtımı: Oyun dünyasında büyük bir savaş yaşanmıştır savaştan sonra dünya degişmiş yaşanan büyük savaşta silah satan bir şirket ismi shinra. Dünyayı bir nevi eline geçirmiştir. Ana karakterimiz cloud, shinra şirketinde görev yapmış bir askerdir ve şirketten kaçmıştır. Oyun shinranın şehirlere yapmış oldugu reaktörleri patlamaya çalışan terör ekibine katılmamızla başlar. Japon rpg oldugu için anime gibidir. Her karakter ana karakter gibi detaylı ve özeldir. En fazla 3 karakter kullanabilirsiniz ama daha fazla karakter vardır. Yani partinize istediginiz karakteri alabilirsiniz ve degiştirebilirsiniz.
İlk 10 oyuna ufak tanıtmalar yaptım. Bundan sonraki önerileri özet geçiyorum. Yoksa çok uzayacak. Bundan sonra özet geçtigim listedeki renkli harflerle yazılmış oyunlar da inceleme yazmam gereken oyunlar aslında ama çok fazla uzatmak istemedigim için sadece renkli harflerle yazıyorum.

11-ASSASSİN'S CREED 2 ,BRODHERHOOD VE REVOLUTİON
12-PUNCH CLUB
13-UNDERTALE
14-RİSEN
15-MAFIA 1
16-RESİDENT EVİL 4 , RESİDENT EVİL 2-3
17-DRAGON AGE ORİGİNS
18- AMERİCAN MCGEE'S ALİCE
19-STAR WARS KNİGHT OF THE OLD REPUBLİC 1

20- STAR WARS JEDİ KNİGHT II JEDİ OUTCAST
21-STAR WARS JEDİ 1 KNİGHT ACADEMY
22-THİEF GOLD 1
23-THİEF 2 METAL AGE
24-HOLLOW KNİGHT

25-THE WİTCHER 1
26-DREAMFALL THE LONGEST JOURNEY
27-PRİNCE OF PERSİA THE SAND OF TİME , WARRİOR WİTHİN VE TWO TOWERS (3 OYUN)
28-DEVİL MAY CRY 3 VE 1 (3.OYUNU OYNADIKTAN SONRA 1.OYUNU OYNAYIN)
29-FALLOUT NEW VEGAS
30-NEED FOR SPEED MOST WANTED
31-BULLY
32-MANHUNT

NOT: Belki ayrıntı yazmadıgım diger listelenmiş oyunlara edit yapabilirim. Online oyun sever degilseniz ve kötü bilgisayarım var diye üzülen varsa diye bu konuyu açtım. Gerçekten bir kaç arkadaşımla bu diyalogu yaşadım. Halbuki yeni nesil oyunlardan çok azı eski oyunların havasını ve kalitesini yakalayabiliyor. Bence eski oyunları oynamak kötü bir şey degil. Çünkü burada önemli olan kaliteli birşeyi deneyimlemek. Grafik olarak olmasada oyun olarak bu verdigim listedeki oyunların büyük çogunlugu buram buram kalite kokan ve kült olmuş oyunlardır. Yeni nesil oyunlar amatör ruhu ne yazikki taşımıyor sadece ticari kaygı ve insanlardan nasıl para kopartırız mantıgıyla yapılmış oyunlar piyasayı ele geçirmiş durumda.
half life?

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
mehmet arif öksüz
distraint in de hikayesi iyi ve sistem gereksinimleri düşüktü galiba

ElectriX

80+ Silver
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri