Neler Yeni

Kredi kartı ile elden taksitlendirme nasıl olur ?

Çörek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Ali dürüst
Örneğin 600 TL'ye monitör 6 ay taksitle monitör alıcam ama böyle yapınca karttan direk 600 Tl alıyor ve sonra dan 100 100 limit açılıyor ben böyle olsun istemiyorum örneğin kartta 600 tl var 100 alsın kartta 500 kalsın ve ben onu kullanabiliyim böyle olma şansı var mı veya ben bankamatiğe gidip her ay 100 tl yatırarak ödeyebilir miyim ?

@cfranko

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Sinan
Örneğin 600 TL'ye monitör 6 ay taksitle monitör alıcam ama böyle yapınca karttan direk 600 TL alıyor ve sonra dan 100 100 limit açılıyor ben böyle olsun istemiyorum örneğin kartta 600 TL var 100 alsın kartta 500 kalsın ve ben onu kullanabiliyim böyle olma şansı var mı veya ben bankamatiğe gidip her ay 100 TL yatırarak ödeyebilir miyim ?

@cfranko
Taksit sistemi o şekilde değil kredi kartındaki parayı çeker sana aylık olarak kaç taksit yaptıysan faiziyle yansıtır.

Çörek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Ali dürüst
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Taksit sistemi o şekilde değil kredi kartındaki parayı çeker sana aylık olarak kaç taksit yaptıysan faiziyle yansıtır.
Ben elden taksitlendirme gibi olsun istiyorum mesela 1 aylık taksit ücreti 100 tl ise ben gidip karta 100 tl yatırmak istiyorum ama öyle yapmıyor ürünün fiyatını direk alıyor

ygtcntpl

80+ Bronze
Örneğin 600 TL'ye monitör 6 ay taksitle monitör alıcam ama böyle yapınca karttan direk 600 TL alıyor ve sonra dan 100 100 limit açılıyor ben böyle olsun istemiyorum örneğin kartta 600 TL var 100 alsın kartta 500 kalsın ve ben onu kullanabiliyim böyle olma şansı var mı veya ben bankamatiğe gidip her ay 100 TL yatırarak ödeyebilir miyim ?

@cfranko
kredi kartının içinde para beklemez, banka kartının içinde bekler, kredi kartının içinde harcaman için bir limit olur, banka taksitle satın almak istediğin ürünün parasını peşin öder, sen her ay bankaya ödeme için kredi kartına para transfer ederek ödemeyi gerçekleştirirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Sinan
Ben elden taksitlendirme gibi olsun istiyorum mesela 1 aylık taksit ücreti 100 TL ise ben gidip karta 100 TL yatırmak istiyorum ama öyle yapmıyor ürünün fiyatını direk alıyor
senetle satış yapan yerlere git dostum böyle bir şey istiyorsan , kartta böyle bir şey olmaz

Çörek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Ali dürüst
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kredi kartının içinde para beklemez, banka kartının içinde bekler, kredi kartının içinde harcaman için bir limit olur, banka taksitle satın almak istediğin ürünün parasını peşin öder, sen her ay bankaya ödeme için kredi kartına para transfer ederek ödemeyi gerçekleştirirsin.
Hem kredi kartı hem banka kartı olan bir kart var kredi kartında mesela 0 tl var o ürünü alsam -600 tl mi oluyor ? Sonra her ay banka kartına 100 tl yatırıp transfer edebilir miyim kredi kartına

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Hem kredi kartı hem banka kartı olan bir kart var kredi kartında mesela 0 TL var o ürünü alsam -600 TL mi oluyor ?
onların ayrı ayrı kart numaraları oluyor veya seçiyorsun. banka kartıyla -ye düşme durumu yok

ygtcntpl

80+ Bronze
Hem kredi kartı hem banka kartı olan bir kart var kredi kartında mesela 0 TL var o ürünü alsam -600 TL mi oluyor ? Sonra her ay banka kartına 100 TL yatırıp transfer edebilir miyim kredi kartına
Banka kartı farklı, kredi kartı farklı,
Kredi kartında belirli bir limit vardır o limitten fazla harcama yapamazsın, kabul etmez, - 'ye falan düşmez.
Sen bir ürünü taksitle satın alacağın zaman banka senin yerine satıcıya parayı peşin öder, bundan sonra senin ödediğin taksitler satıcıya gitmez, bankaya ödenir.
Kart sistemi böyledir ve değişmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Sinan
Hem kredi kartı hem banka kartı olan bir kart var kredi kartında mesela 0 TL var o ürünü alsam -600 TL mi oluyor ? Sonra her ay banka kartına 100 TL yatırıp transfer edebilir miyim kredi kartına
önemli olan kredi kartında kullanılabilir limitin ,örn 400tl limitin var (kullanılabilir)300tllik ürünü alıcaksın -300 tl olarak 100tllik kullanılabilir limitin kalıcak dostum. senin istediğin gibi kredi kartlarında aylık çeksin mantığı yok.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Aynı kart numarası sadece cvv güvenlik kodu farklı
tamam cvvsinden kredi kartı veya banka kartı oluyor dostum...

bahsettiğin şekilde internet alışverişi yapan yer yok , olsa da ben bilmiyorum.

Çörek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Ali dürüst
Banka kartı farklı, kredi kartı farklı,
Kredi kartında belirli bir limit vardır o limitten fazla harcama yapamazsın, kabul etmez, - 'ye falan düşmez.
Sen bir ürünü taksitle satın alacağın zaman banka senin yerine satıcıya parayı peşin öder, bundan sonra senin ödediğin taksitler satıcıya gitmez, bankaya ödenir.
Kart sistemi böyledir ve değişmez.
Amazondan 600 tllik anakart almıştım 6 ay taksitle ben zannettim ki her ay 100 tl içinden çekicek ben geri kalan 500 tlyi kullanabilicem ama direk 600 tlyi çekti ben böyle olmasını istemiyorum işte ben o 100 tl çektikten sonra 500 tlyi kullanmam istiyorum ama galiba olmuyor öyle

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Sinan
Amazondan 600 tllik anakart almıştım 6 ay taksitle ben zannettim ki her ay 100 TL içinden çekicek ben geri kalan 500 tlyi kullanabilicem ama direk 600 tlyi çekti ben böyle olmasını istemiyorum işte ben o 100 TL çektikten sonra 500 tlyi kullanmam istiyorum ama galiba olmuyor öyle
Olmuyor. harcadığın parayı çeker satıcıya yansıtır o tutarı, ödemeyi aldığında kendisine alır.

Top Bottom