Neler Yeni

Kredi Kartı Limiti Artmıyor

DarkSea

80+
Arkadaşlar merhaba 2014 yılında aldığım İş Bankası kredi kartımın limiti 1500 TL civarıydı, çok fazla kredi kartı kullanan bir insan değilim o sebepten hiç arttırmadım fakat dün mobil bankacılıktan arttırmak istedim 3.500 TL oldu findex raporuna da baktırdım 1835 çıktı en iyi puan 1900 imiş orda da bir sorun yok. Yani herhangi bir bankaya borcum yok, maaşım da yine bu bankanın hesabına yatıyor limit neden artmıyor çözemedim. Yani eğer ihtiyaç olmasa hiç uğraşmayacağım ama bir araç kiralamak veya taksitli bir alışveriş için sıkıntıya sokuyor bu durum. Acaba başka bir bankadan yeni kredi kartı alsam en az bir asgari ücret tutarı limit verir mi ?

Bünyamina

80+ Gold
Arkadaşlar merhaba 2014 yılında aldığım İş Bankası kredi kartımın limiti 1500 TL civarıydı, çok fazla kredi kartı kullanan bir insan değilim o sebepten hiç arttırmadım fakat dün mobil bankacılıktan arttırmak istedim 3.500 TL oldu findex raporuna da baktırdım 1835 çıktı en iyi puan 1900 imiş orda da bir sorun yok. Yani herhangi bir bankaya borcum yok, maaşım da yine bu bankanın hesabına yatıyor limit neden artmıyor çözemedim. Yani eğer ihtiyaç olmasa hiç uğraşmayacağım ama bir araç kiralamak veya taksitli bir alışveriş için sıkıntıya sokuyor bu durum. Acaba başka bir bankadan yeni kredi kartı alsam en az bir asgari ücret tutarı limit verir mi ?
Başka bankalara başvurdun mu ?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,377
İsim
Oğuz Oğuz
Sebep çok fazla kredi kartı kullanmaman olabilir ama eğer çalışan isen maaşının x10 katı limit verirler genelde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Alan Wake
kredi kartını kullanman lazım, banka kartı yerine onu kullan. İnternet ayarlarından da otomatik limit artırımını aç ve telefon faturası gibi şeyleride otomatik ödemeye bağla artar.

DarkSea

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sebep çok fazla kredi kartı kullanmaman olabilir ama eğer çalışan isen maaşının x10 katı limit verirler genelde.
Yani ben de anlamış değilim bu durumu geçen gün bir arkadaşımla konuştum o da İş bankasından aynı sorunu yaşamış acaba herkeste mi öyle merak ettim

Bünyamina

80+ Gold
Arkadaşta belirtmiş kullanmadığından olabilir. İkincisi bu puana yıllardır kredi kartın var diye çıkmış olabilir. Başka bankalara da başvurun. Olumsuz alırsanız kartı kullanın 30 gün sonra tekrar başvurursunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani ben de anlamış değilim bu durumu geçen gün bir arkadaşımla konuştum o da İş bankasından aynı sorunu yaşamış acaba herkeste mi öyle merak ettim
Onun durumu bir tık farklıdır ondan olabilir.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,377
İsim
Oğuz Oğuz
Devlet bankalari limit konusunda cimri olabiliyor. Özel bankalara başvurun. Benim gördüğüm en iyi limit veren Akbank axess

DarkSea

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kredi kartını kullanman lazım, banka kartı yerine onu kullan. İnternet ayarlarından da otomatik limit artırımını aç ve telefon faturası gibi şeyleride otomatik ödemeye bağla artar.
Otomatik limit arttırımını açtım hocam ama 3500 hiç bir işimi görmez en az 20k civarı yapma süreci ne kadar zaman alır veya onu beklemek yerine başka bir bankadan kart çıkartsam kaç limitli verir acaba

Bünyamina

80+ Gold
Otomatik limit arttırımını açtım hocam ama 3500 hiç bir işimi görmez en az 20k civarı yapma süreci ne kadar zaman alır veya onu beklemek yerine başka bir bankadan kart çıkartsam kaç limitli verir acaba
Deneyebilirsin. Ne kadar limit verirler hiç belli olmaz. Olumsuz alırsan 30 gün kartını kullan borcu öde sonra tekrar başvur.

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
500
İsim
Furkan Emre Asım
Hocam ne kadar süredir çalışıyorsunuz? Yasal mevzuatta maaşının 10 katı değil maksimum 4 katı limit verilebilir.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
430
İsim
Yusuf Kaplan
ogrencıyım 100k lımıt verdıler. 18 yasında ılk kredı kartımı aldım ve o gunden berı her alısverısı oradan yaparım. Alır ay bası oderım. Cok acılmam ama bu sekılde hem kredı kart hem de kredı puanın yukselıyor dıye bılıyorum.

chade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Yiğit
muhtemelen sürekli kullanmadığından artmıyor hocam. bende de arkadaşta da aynı banka kartı var. ikimizin de kredi kartı limiti aynıydı ama ben marketten ekmek bile alsam kredi kartından ödeyip ay sonu hiç geride borç kalmayacak şekilde kullandığım için benim limitimi 3-4 katına çıkardılar, onun hala aynı.

Top Bottom