Neler Yeni

Kripto paralar haram mı?

Ahmet Berat Ak

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Ahmet Berat ak
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama,pc aksesuarları,fiyat performans ürünler
TÜGVA grubuna millet faydalansın diye COINBASE VE bitci airdroplarının haberini gönderdim. Başkan sildirdi. Haram dedi.

Ben de dedim ki. Gelecek bunlar. Kağıt para falan kalkacak. Bu sistemler ile sağlık, ulaşım, harcama vesaire alanlarında yenilik yapılacak.
Dolar ne ise bu da o. Sadece fiziksel değil.
Büyük din alimleri bile kesin haram diyemezken onun direkt haram demesi bana pek etkili olmadı.
Şimdi haklı mıyım değil miyim?
Haramdır çünkü kumar gibi çok keskin düşüşler yaşatabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne haramı knkm mesela altın alsan veya doları 5tl iken aldıysan ve değer kazandıysa bunlardamı haram akıl var mantık var haram değil merak etme
Onla alakası yok bitcoin arz talep göre ve mininge göre 2 günde 2 dolar düsebiliyor ama dolar maksimum 15 krş artırıyor bitcoin çok kazandırır çok kaybettirir

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Hocam olayın bu kısmı da var. Biz bu paraları aldıkça trafik de çoğalıyor. Yardım etmiş olmuyor muyuz? Bu dinen sıkıntı olur mu?
Şu anda dünyadaki tüm bitcoinin hacmi kara para aklamak için kullanılırsa, dünyadaki tüm kara paranın %1ini karşılamıyor. Basmakalıp cümlelere kalmayın. Bu ayrıntıları özgür demirtaşın YouTube videolarına göz atın görürsünüz.

@DOGANALPASLAN Ana etiket atmayı unutmuşum.
Emin ol sadece usd üzerinden aklanan kara paranın hacmi bitcoinin hacminin kaç katıdır :') ben de izlediğim YouTube videolarından vs hatırlıyorum kesin kaynak veremiyorum ama 1 milyar dolar hacim kara paranın yanında vız kalır 👌 ayrıca bitcoin nasıl izlenemiyor :D

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Şu anda dünyadaki tüm bitcoinin hacmi kara para aklamak için kullanılırsa, dünyadaki tüm kara paranın %1ini karşılamıyor. Basmakalıp cümlelere kalmayın. Bu ayrıntıları özgür demirtaşın YouTube videolarına göz atın görürsünüz.
Hocam o kadar çok eğitim videosu var ki internette, kodlama, ekonomi, retorik hepsine nasıl yetişeceğim ben ya.

ayrıca bitcoin nasıl izlenemiyor
İzlenebiliyor mu?

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Hocam o kadar çok eğitim videosu var ki internette, kodlama, ekonomi, retorik hepsine nasıl yetişeceğim ben ya.
Hocam bana da gökten inmedi bilgileri veriyorum işte. Her şeyin kaynağını hatırlayamıyorum. Asıl alanım ekonomi değil tıp çünkü.

VorleN

80+ Silver
TÜGVA grubuna millet faydalansın diye COINBASE VE bitci airdroplarının haberini gönderdim. Başkan sildirdi. Haram dedi.

Ben de dedim ki. Gelecek bunlar. Kağıt para falan kalkacak. Bu sistemler ile sağlık, ulaşım, harcama vesaire alanlarında yenilik yapılacak.
Büyük din alimleri bile kesin haram diyemezken onun direkt haram demesi bana pek etkili olmadı.
Bilal Erdoğan'ın vakfı değil mi ne bekliyorsun ki.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

İzlenebiliyor mu?
Cüzdanlar nasıl izleniyor? Xmr xvg vs desen tamam da bitcoin, eth tüm cüzdanlar izleniyor hatta buna onchain analiz deniyor. O yüzden bitocinle kara para aklayanlar parasını borsalarda gerçek paraya dönüştüremiyor kimlikleri açığa çıktığından dolayı. A

Eyisha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,118
İsim
Emre Kaplan

kankam kripto haram ise altın döviz de haram cünkü onlar da yükseliyor hele öyle bakarsan paranın direk kendisi haram olması lazım çünkü ekonomiye göre para bile yükselip alçalıyor

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok

İzlenebiliyor mu?
Para hangi cüzdandan hangi cüzdana gitmiş ne kadar gitmiş falan hepsi açık açık gözüküyor. Sadece bu işlemi kimin yaptığı (cüzdanın sahibi) bilinmiyor. Zaten bu yüzden borsalar hesap açarken kimlik istiyor. Bu sayede o sorun da kısmen çözülmüş oluyor.

ErkanOCAK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Erkan
Faiz sistemi haram ise bu da haram çünkü aynı mantık hiçbir emek olmadan paralarını katlıyor herkes. Her şey haram düşününce :D Kızların seslerini duyurması haram :D Karşı cinse bakmak haram :D
islam dininde böyle bir şey yoktur aslında adaleti beraberinde getirmiştir kızların unutmayın kızların diri diri gömüldüğü bir dönemde sizce kadınlara bazı haklar sağlanmamışmıdır araştırıp öyle yazın kim demiş kızların seslerini duyurması yasak diye cübbeli ahmet hoca falan da tam bir fiyasko ben adamı dinlemiyorum kuran ı okuyun her şey apaçık hadislerde ve ayetlerde var sahte hocalara inanmayın kiripto da haram değil zaten hem mantık hem din çerçevesinde

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3

İşin içinde emek yoksa kazanıp kaybetme durumu varsa haramdır

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Buna haram diyenler yakında elma sekerine bile haram der.

Top Bottom