Neler Yeni

Kur'an-ı Kerim'de Hoşunuza Giden Ayetler

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Din her zaman ilk planda olmalıdır hocam siz inanamasanız bile bu dünyayı yaşamamızın ilk ve tek sebebi Allah'ın kanunlarına itaat etmek ve ona ibadet etmek. ( "Ben Cinleri ve İnsanları sadece Allah'a ibadet etsinler diye yarattım" -Zariyat 56- )
Dine inanamamak IQ suzluk değildir ama bu dinin bir Masal olduğunu düşünen akıl sağlıklı mı hocam sizce?
Hocam arkadaş dine inanmıyorsa eğer dinin bir masal olduğunu düşünüyordur gerçek olduğunu düşünüyorsa neden inanmasınki zaten. Dine inanmıyorsa bunun gerçek olmadığını savunur e buda masala geçer, sadece ifade etme yolu yanlış ben daha farklı ifade ederdim. Hocam dininize inanın ama başka insanları da din yüzünden rahatsız etmemeliyiz hele hakaret asla olmamalı arkadaşın aklı sağlıklı sorgulamış yolunu seçmiş.

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam arkadaş dine inanmıyorsa eğer dinin bir masal olduğunu düşünüyordur gerçek olduğunu düşünüyorsa neden inanmasınki zaten. Dine inanmıyorsa bunun gerçek olmadığını savunur e buda masala geçer, sadece ifade etme yolu yanlış ben daha farklı ifade ederdim. Hocam dininize inanın ama başka insanları da din yüzünden rahatsız etmemeliyiz hele hakaret asla olmamalı arkadaşın aklı sağlıklı sorgulamış yolunu seçmiş.
Örnek Yahudiler .Dinin gerçek olduğunu söylüyorlardı. fakat kendilerine inmediği Araplara indiği için kabul etmediler. İnanmadılar.
Bu konulara önem verdiğim için agresifim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Örnek Yahudiler .Dinin gerçek olduğunu söylüyorlardı. fakat kendilerine inmediği Araplara indiği için kabul etmediler. İnanmadılar.
Olmayın hocam insanlara iyi niyetle değil de agrefis bir şekilde yaklaşırsanız nefret eden sayısı artar şuan baştakinin yaptığı gibi veya tarikatçıların yaptığı gibi.

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Agresif olursan kontrolü kaybedersin ve karşındaki kişi seni daha az ciddiye alır. Agresif olunca bi su falan iç, işe yarıyor.

majorw0w

80+ Silver
Dostum burada hata sende. Neden din, kitap düşmanı, vatan haini, çöl bedevileriyle muhattap oluyorsun ki? Eğer kendini bu trollerle muhattap olabilecek seviyede görüyorsan kendi pozisyonunu düşürmüş olursun. O yüzden dikkat et. Uyarayım.
Birisine vatan haini demeden önce düşün abicim. Bunu kanıtlayamaz isen başına iş alırsın ne dediğini zaten bilmiyorsun. Benden uyarması. Öyle atayım tutayım yok.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,716
İsim
Mert Can Ergün
@Harley Quinn❖ yanlış anlamada sen kilise ye gidiyormusun ve incil okuyormusun

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,900
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Ben karmaya inanıyorum.
ey iman edenler! siz zamanını gözetlemeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe, peygamber'in evlerine girmeyin. ancak davet edildiğiniz vakit girin. yemeği yediğinizde hemen dağılın, sohbete dalmayın. çünkü bu hareketiniz peygamber'i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. ama allah, hakkı söylemekten çekinmez. peygamber'in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. sizin allah'ın resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. çünkü bu, allah katında büyük (bir günah) tır.
Karma derkene?

123kral14

80+ Silver
Evrene ne veriyorsan sana o dönüyor. Yaşadığın her şey senin sorumluluğunda. İyi düşünürsen ve iyilik yaparsan evren sana iyilik getiriyor. Tabiiki senin de çalışman lazım. Örneğin babası hasta olduğun için okula gelemeyen bir kıza o gün ne işlediklerimize dair bir video attım. Ertesi gün ekmek almaya gittim. Ekmeğin parası verdim ama kadın 1 tane daha koydu. Bizden olsun dedi. Böyle çok olay yaşadım fakat karamsar ya da kötü düşündüğüm zamanlarda hep kötü şeyler yaşadım.

ThE bEsT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
tekplayer
Kur'an-ı Kerim Müslümanların kendilerine ilahi bir güç tarafından indirildiğine inanılan, Arap edebiyatında önemli yer kaplayan dini bir metindir. Bu edebi metinde bulunan cümlelere de ''ayet'' denmekte.
Kuran tüm insanlığa uyarıcı olarak inmiş yol gösteren bir kutsal kitaptır.

Arapların edebiyatıyla ZERRE alakası yok.

Ayet olarak şunu paylaşıyorum (günümüzde çok önemli);

✒️Ey inanıp güvenenler! Allah’a karşı yanlış yapmaktan sakının! Ona gerçekten güveniyorsanız, kalan faiz alacaklarınızdan vazgeçin!

✒️Eğer vazgeçmezseniz, Allah ve resulü tarafından açılmış bir savaşın içinde olduğunuzu bilin. Tövbe ederseniz /dönüş yaparsanız ana mallarınız sizindir; ne haksızlık eder ne de haksızlığa uğrarsınız. (Bakara 2/278-279)

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,900
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Kuran tüm insanlığa uyarıcı olarak inmiş yol gösteren bir kutsal kitaptır.
Yani tabii bu sana göre.
Verdiğin ayet örnekleri için de teşekkür ederim.
Attığın birinci ayette uyarı var, ikinci ayette ise uyarıdan fazlaca bi tehdit sezdim ben.

ThE bEsT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
tekplayer

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,900
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Kimsenin şansı yok öteki tarafta. UYARMAK ZORUNDA.

Rica ederim.
Faiz kötü bir şey zenginlere daha çok para düşüyor, fakirler iyice fakirleşiyor. O kadar da tehdit ediyor evet. İyi ki de yapıyor.
Evet hocam sonuna kadar haklısın katılıyorum evet. Allah hepimizi iyi amellerle şereflendirsin inşallah.

AMD SAVAR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Rightclick Tv
İlgilendiği Kategoriler
Game music lore
Araf Suresi, 80. ayet: Hani Lut da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz?
Araf Suresi, 81. ayet: "Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz."
Araf Suresi, 82. ayet: Kavminin cevabı: "Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış!" demekten başka olmadı.
Araf Suresi, 83. ayet: Bunun üzerine Biz, karısı dışında onu ve ailesini kurtardık; o (karısı) ise (helake uğrayanlar arasında) geride kalanlardandı.
Araf Suresi, 84. ayet: Ve onların üzerine bir (azap) sağanağı yağdırdık. Suçlu-günahkarların uğradıkları sona bir bak işte

Top Bottom