Neler Yeni

Laptop alırken nelere dikkat edilmeli?

nkm1907

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Necmeddin
Merhaba, ben laptop almak istiyorum. En önemli amacım yazılım öğrenmek olacak. 2 yıl sonra sınava gireceğim , yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Çok fazla olmasa da arada oyun oynayacağim. Bütçe 15k
Laptop alırken nelere dikkat etmeliyim?
Hangi markalara yonelmeliyim?
Sizin onerdiginiz laptoplar varsa onlarida atabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
CCfLİGHT
Öncelikle yazılım ve grafik tasarımı yapacaksanız nvidia ekran kartları yeterli olacaktır örnek: GTX 1650 GTX 1660 SUPER
eğer yoğun yazılım yapmak ve hiç kasmasını istemiyorsanız mecbur rtx li ekran kartarı veya amd rx serisine bakabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba, ben laptop almak istiyorum. En önemli amacım yazılım öğrenmek olacak. 2 yıl sonra sınava gireceğim , yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Çok fazla olmasa da arada oyun oynayacağim. Bütçe 15k
Size bazı öneriler not: bu laptoplar 10000-20000 arasıdır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Markalardan Casper, asus ve huawei gibi markalara bakarak kendi bütçene en uygununu seçebilirsin :)

Son düzenleme:

HarunJKM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Harun
Laptobun
=>İşlemcisine
=>ekran kartıkartınn watt değerine hangi model olursa olsun 100 watt üstü olduğuna dikkat et
=>ram min 16 gb parana göre ddr4 yada DDR 5 olabilir ama dual ram özellikli olmasına
=>ssd m.2 olduğuna ve bi tane daha boş slotun olmasına
=>ekran ıps min. 144 hz ve %300 nit
=> şar adaptörü ekran kartı ve işlemci ve vs diğer donanımsal parçaların üstünde olması
Örnek ekran kartı 140 watt işlemci 70 watt diğerleri 40 watt toplam. 250 watt yapıyor adaptörde 250 watt üstü olması lazım verim alamazsın.
=> Anakartında önemli bu biraz üst seviye için önemli
=>usb, microusb ,typc e , dp yada hdmi port çıkışı çok olmasına
=>soğutma gücü ve firmanın vermiş olduğu hizmet ve destek
=< Bunlara dikkat edersen pişman olmazsın

Top Bottom