Neler Yeni

Çözüldü✓ Laptop işlemci boşta 90 derece

Alperen8

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alperen Burhan
Merhaba Acer Nitro 5 laptop kullanıyorum İ7 12700H işlemci RTX 3070Tİ ekran kartı 32 GB 3200Mhz Ram özellikli bir bilgisayar kullanıyorum bilgisayarda aşırı sıcaklık söz konusu oyunlarda zaten ilk saniyesinden 100 derece üstü oluyor Termal macunları yeni değişti kendim değiştirdim daha önceden 4 5 laptop değiştirmiştim tecrübem var kullandığım termal macun thermal Grizzly yardımcı olabilecek var mı nasıl soğuturum bu bilgisayarı fanları 7200rpm dönüyor ve genellikle bilgisayarın altına bir şey koyup yükseltiyorum (hava girişlerini kapatmadan).

https://www.hepsiburada.com/thermal...sek-performansli-termal-macun-pm-HB00000YI0ZR

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-06-05 220217.png
    Ekran görüntüsü 2024-06-05 220217.png
    437.3 KB · Hit: 53

vasto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Davut efe şahin
O işlemcide o sıcaklıklar, hiç ama hiç normal değil

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
pump out olmuştur. macunu düzelt. Arkada virüs olmadığına emin ol

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir KARATAŞ
Merhaba Acer Nitro 5 laptop kullanıyorum İ7 12700H işlemci RTX 3070Tİ ekran kartı 32 GB 3200Mhz Ram özellikli bir bilgisayar kullanıyorum bilgisayarda aşırı sıcaklık söz konusu oyunlarda zaten ilk saniyesinden 100 derece üstü oluyor Termal macunları yeni değişti kendim değiştirdim daha önceden 4 5 laptop değiştirmiştim tecrübem var kullandığım termal macun thermal Grizzly yardımcı olabilecek var mı nasıl soğuturum bu bilgisayarı fanları 7200rpm dönüyor ve genellikle bilgisayarın altına bir şey koyup yükseltiyorum (hava girişlerini kapatmadan).

https://www.hepsiburada.com/thermal...sek-performansli-termal-macun-pm-HB00000YI0ZR

Merhaba hocam, Bilgisayar Teknisyeni olarak bilgilerimi paylaşmak istiyorum;

Termal macun değişirken birşeyleri yanlış yapmadığınızdan eminmisiniz?

Hava çıkış kanallarının tıkalı olmadığından eminmisiniz?

Soğutucu fanın aktif olarak çalıştığından, içerisine toz veya benzeri bir parçanın onun dönmesini engellemediğinden eminmisiniz?

Laptoplarda termal pedler bulunmakta eksiksiz bir şekilde varmı üzerinde?

Alperen8

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alperen Burhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba hocam, Bilgisayar Teknisyeni olarak bilgilerimi paylaşmak istiyorum;

Termal macun değişirken birşeyleri yanlış yapmadığınızdan eminmisiniz?

Hava çıkış kanallarının tıkalı olmadığından eminmisiniz?

Soğutucu fanın aktif olarak çalıştığından, içerisine toz veya benzeri bir parçanın onun dönmesini engellemediğinden eminmisiniz?

Laptoplarda termal pedler bulunmakta eksiksiz bir şekilde varmı üzerinde?
1- eski termal macunun olduğu bölgeleri temizleyip aynı yerlere eksiksiz sürdüm ayrıca zaten değiştirmeden önce de aynıydı
2-3-Hava kanalları zaten bilgisayarın arkasından görülebiliyor fanlar da gayet sağlıklı biçimde dönüyor
4- termal padler ram ve ssd de gördüm ben sadece başka herhangi bir yerinde göremedim eğer onlardan bahsediyorsanız
cevap için sağolun hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

pump out olmuştur. macunu düzelt. Arkada virüs olmadığına emin ol
değiştirmeden öne de aynıydı hocam ondan dolayı olduğunu hiç sanmıyorum

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
1- eski termal macunun olduğu bölgeleri temizleyip aynı yerlere eksiksiz sürdüm ayrıca zaten değiştirmeden önce de aynıydı
2-3-Hava kanalları zaten bilgisayarın arkasından görülebiliyor fanlar da gayet sağlıklı biçimde dönüyor
4- termal padler ram ve ssd de gördüm ben sadece başka herhangi bir yerinde göremedim eğer onlardan bahsediyorsanız
cevap için sağolun hocam

değiştirmeden önce aynı ve sonra aynıysa kesin pump out olmuş. bir sorun var macunda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir KARATAŞ
cevap için sağolun hocam

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hocam. Son bir sorum var; Soğutucu fan termal macuna temas ediyormu eminmisiniz? Yani vidalar tam sıkıldımı veya fan ve macun arasında boşluk varmı? Eğer o da yoksa termal macunu farklı bir model ile değiştirip dener misiniz. Teşekkür ederim.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,144
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
pump out yüksek ihtimal ile thermal grilzzy ler iyi de pump out ihtimali %99 gibi.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
Macunun orijinal ürün olduğundan ne kadar eminsiniz?
Nereden aldınız?

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ertuğrul Bolat
Farklı oyunlarda deneyin. Çünkü her oyunun optimizasyonu farklı.

Alperen8

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alperen Burhan
pump out yüksek ihtimal ile thermal grilzzy ler iyi de pump out ihtimali %99 gibi.
sağolun hocam kontrool edicem
Farklı oyunlarda deneyin. Çünkü her oyunun optimizasyonu farklı.
farklı oyunlar oynuyorum ama hepsi aynı
Macunun orijinal ürün olduğundan ne kadar eminsiniz?
Nereden aldınız?
ürünü thermal grizzly sitesinden seri numarasıyla kontrol ettim orijinal

Top Bottom