Neler Yeni

Laptop şarj ışığı yanmıyor ?

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Arkadaşlar Asus marka laptopum var neredeyse hiç kullanmadım laptopu sabah şarja taktım ışık bir kere yandı ve gitti daha sonra yanmadı hiç 30 dk falan şarja bıraktım yine yanmadı sizce sorun nedir ?

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Yunus
Arkadaşlar Asus marka laptopum var neredeyse hiç kullanmadım laptopu sabah şarja taktım ışık bir kere yandı ve gitti daha sonra yanmadı hiç 30 dk falan şarja bıraktım yine yanmadı sizce sorun nedir ?

Cihaz açılıyor mu veya bir tepki varmı? Yoksa sadece ışık mı yanmıyor?

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihaz açılıyor mu veya bir tepki varmı? Yoksa sadece ışık mı yanmıyor?
Tepki vermiyor cihaz şarjı dün 10'du fakat şarja takınca turuncu ışık yanıyor biraz sonra geri gidiyor ve tepki de olmuyor. Dün pcde sorun yoktu sorunun pcde olduğunu sanmiyorum ama bilemedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tepki vermiyor cihaz şarjı dün 10'du fakat şarja takınca turuncu ışık yanıyor biraz sonra geri gidiyor ve tepki de olmuyor. Dün pcde sorun yoktu sorunun pcde olduğunu sanmiyorum ama bilemedim.
Güç tuşuna basınca yanan ışık da gidiyor tepki yok

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Tolga
Kapağı açıp pili çıkartın.

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Enes
Pilin pinlerini çıkartabilir ve tekrar takabilirsiniz(reset düğmesi yoksa) ama garantiye bunu söylemeyin :). Sanırım laptopunuz şarj almayı reddediyor bir sorundan dolayı, maalesef bu durumda önerilecek bir şey yok, telefon değil ki farklı bir şarj aleti deneyesiniz. Servise vermeniz gerekecek kısa devre bile olmuş olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Enes
Pilin pinlerini çıkartabilir ve tekrar takabilirsiniz(reset düğmesi yoksa) ama garantiye bunu söylemeyin :). Sanırım laptopunuz şarj almayı reddediyor bir sorundan dolayı, maalesef bu durumda önerilecek bir şey yok, telefon değil ki farklı bir şarj aleti deneyesiniz. Servise vermeniz gerekecek kısa devre bile olmuş olabilir.
He birde şarj kablosunu iyi taktığınıza emin olun ve farklı prizleri de deneyin tüm bunları denedikten sonra servise yollayabilirsiniz.

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Arka kapağı açınca anakart bağlantı noktasını çıkarıp taksanız yeter. Model neydi?
Cihazın arka kapağı açılınca otomatik garanti devre dışı kalıyor bunu daha önce servise sormuştum açmayın anlıyoruz dediler. Model Rog Strix G513IH modeli, pin çıkaracak kadar teknik bilgim yok o yüzden yakın bir yerde bilgisayarcı bulup farklı bir adaptör deneyeceğim. Çünkü turuncu yanıyor şarj alıyor ama bir süre sonra kesiliyor eğer sorun adaptörse kolay ama sorun PC ise garantiye yollicam. Farklı fişler ve prizler denedim ama hala aynı.

Cihazın arka kapağı açılınca otomatik garanti devre dışı kalıyor bunu daha önce servise sormuştum açmayın anlıyoruz dediler. Model Rog Strix G513IH modeli, pin çıkaracak kadar teknik bilgim yok o yüzden yakın bir yerde bilgisayarcı bulup farklı bir adaptör deneyeceğim. Çünkü turuncu yanıyor şarj alıyor ama bir süre sonra kesiliyor eğer sorun adaptörse kolay ama sorun PC ise garantiye yollicam. Farklı fişler ve prizler denedim ama hala aynı.
Asus garantiye yollamak için yetkili servis nerede veya numarası var mı ?

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Tolga

Asus garantiye yollamak için yetkili servis nerede veya numarası var mı ?

Anladım tabi garanti varsa değerlendirmenizde fayda var. Servis için her ne kadar kötü yorum olsa da bu tür bir sıkıntı varsa üstüne kalır. Maltepe ve Ümraniye'de var servis bildiğim kadar. İstanbuldaysanız elden verin derim. Emin olmamakla birlikte ümraniye daha iyi bir seçim olabilir, bende asus kullanıyorum az bakınmıştım servislere. Orası hakkında daha az olumsuz yorum var gibi.

bir tanesi bu. Aslında bu bilgiler asus web sitesinde de vardı oraya göz atın.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Yunus
Hocam kusura bakma geç yazdım.

Aynı şey başıma gelmişti Asus marka (Özellikle TUF) cihazlarda kronik sorun anakart yanıyor şarj modu kaynaklı.

Hiçbir işlem uygulamadan asus müşteri hizmetlerini arayın eğer ilimizde varsa siz götürün yoksa otomatik kargo adresinize gelip alıyor.

Not: Cihazda başka sorun varsa eğer kağıda yazın herşeyi 0 dan yapıp gönderiyorlar.
(Servisten sorunu kağıda yazıp kutu içine koyun diyorlar)

Eğer garanti yok ise iyi bir bilgisayarcıya götürün anakartsaki şarj köprülerinde vs yanma oluyor o parçaları değiştiriyorlar tahmini 500-1000₺ masraf çıkarır.

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Arkadaşlar sorun donanımsal değil yazılımsal olduğunu tespit ettik. Servisteki arkadaş ile birlikte uzun süre kullanilmadigi için gerekli güncellemeler yapılmadığından Power Saving guncellemesini yapmadığım için arada kitleniyormus. Shift+Power tuşu ile çözdük durumu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
998,333
Üyeler
158,082
Son üye
osmanboga22